Prognoza tygodniowa 3. – 9.12.2018

Zamieszczony przez dnia gru 2, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: podsumowanie i zmiana kierunku / stare tęsknoty i nowe wizje / bohaterowie, mistrzowie, święci i zdrajcy / do przodu pod wiatr / wyzwanie do podjęcia walki lub rywalizacji

 

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne istotne impulsy i zwroty akcji, które zachęcą nas do zmiany kierunku. Wszystko, czego w tych dniach doświadczymy, co zrobimy albo zdecydujemy, może zainicjować jakiś projekt albo wyznaczyć początek nowej drogi i odegra znaczącą rolę w kolejnych miesiącach. Jednak świadome wykorzystanie dostępnych teraz energii i ukierunkowanie ich na cel nie będzie łatwe.

Będziemy odczuwać niejasne i trudne do uchwycenia napięcie. Wyraźnie zacznie nas rozpierać energia, zapragniemy znaleźć nowe cele i wizje albo wyruszyć w drogę, aby poszukać „świętego Graala”, pójść za swoim wewnętrznym głosem lub jakimś wglądem. Z kolei na bardziej codziennym poziomie zechcemy upodobnić się do wielbionego idola, wcielić w życie jakiś ideał lub zrealizować marzenie.

 

Subtelne impulsy albo jak pijany we mgle


Ponieważ rozpoznanie celu czy wizji nie będzie łatwe, to istnieje spore niebezpieczeństwo błędnych interpretacji. Poza tym „syreni śpiew”, pokusy i rozmaite wabiki mogą odwrócić naszą uwagę od właściwego celu i zwieźć nas na manowce.

Dlatego, jeśli planujecie rozpocząć nowy projekt, głębiej coś zrozumieć lub przeanalizować, to wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu, żeby zyskać wewnętrzną jasność i pewność. Jeśli jednak macie wizję, która służy Wam jako wewnętrzny kompas, to nawet przy trudnej pogodzie możecie pewnie nawigować.
Zajęcie jasnego stanowiska utrudni nam rosnące niezadowolenie z panujących okoliczności. Doprowadzi ono do tego, że szybko zakwestionujemy dotychczasowe ideały i wzorce oraz zwątpimy w autorytety. Osoby na stanowiskach przywódczych mogą zostać zaatakowane i strącone z piedestału. Nie stanie się to w sposób jawny i bezpośredni, ale raczej zakulisowo, w tajemnicy lub podstępem.

 

Limit możliwości


Na tapetę wrócą również projekty i zamiary, które po raz pierwszy pojawiły się w lipcu/sierpniu 2017 albo lutym/marcu 2018. Krytyczne sytuacje wskażą nam w tym zakresie granice możliwości. Część z nas będzie musiała zaakceptować fakt, że pewne sprawy nie przebiegną zgodnie z oczekiwaniami.
Napiętych sytuacji należy oczekiwać głównie w pierwszej połowie tygodnia. W tych dniach pojawią się jakieś sprawy z przeszłości, które wywołają frustracje lub rozczarowania. Od piątku możemy już spokojnie ruszyć do przodu. Jeśli powściągniecie swoją niecierpliwość i żądzę działania oraz wykorzystacie czas, żeby uświadomić sobie swoje prawdziwe zamiary, to macie szansę optymalnie wykorzystać dostępne energie.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK poczujemy spore napięcie. Mimo silnej potrzeby kontaktów i rozmów, wspaniałomyślności i gotowości do pójścia na kompromis, początkowo przyjazne rozmowy szybko przejdą w konflikt. Nie dajcie się sprowokować i nie manipulujcie innymi. Jeśli będziecie szczerzy i autentyczni, to istnieją spore szanse na znalezienie kreatywnych rozwiązań. [Księżyc w Wadze, Słońce w kwadraturze z Marsem 11°]

WTOREK i ŚRODĘ zdominuje chęć zajrzenia „za fasadę pozorów” albo dotarcia do sedna problemu. Jednocześnie pojawi się jednak tendencja do upiększania nieprzyjemnych faktów, szukania wymówek albo całkowitego przemilczenia czegoś. Całkiem możliwe, że w tych dniach zdobędziemy też ważne informacje albo zostaną ujawnione dotychczas skrzętnie skrywane tajemnice, zobaczymy czyjąś prawdziwą twarz lub łatwo odróżnimy iluzję od prawdy. Osoby, które w takiej chwili będą gotowe skonfrontować się z realiami i zachowają zimną krew, mogą zrozumieć wiele rzeczy. To doskonały czas na dociekania, zbieranie informacji i dokonywanie korekt. [Księżyc w Skorpionie, Słońce w kwadraturze z Neptunem 14°]

CZWARTEK będzie miał charakter przejściowy. Tego dnia wyraźnie wzrośnie entuzjazm oraz chęć spenetrowania nowych obszarów. Jednocześnie (pozorne) zatrzymanie Merkurego sprawi, że procesy myślowe ulegną spowolnieniu, nasza percepcja zostanie zniekształcona i możemy mieć problem ze sprecyzowaniem swoich zamiarów. Poświęćcie trochę czasu na to, żeby dokonać bilansu, przemyśleć obrany kierunek, zadać sobie pytanie, co tak naprawdę jest ważne w życiu, co daje Wam poczucie sensu i perspektywę na przyszłość. Ale poczekajcie jeszcze jeden dzień, zanim przystąpicie do działania.

 

Nów w Strzelcu


W PIĄTEK rano (o 8:20) nastąpi nów (16°). Po południu pojawi się kolejny ważny impuls dla nadchodzącego okresu. Najlepiej zajmijcie się w ciągu dnia swoimi wizjami i zamiarami oraz wyznaczcie dalszy kurs. Jeśli skoncentrujecie się przy tym na swoim wewnętrznym głosie, to otrzymacie istotne wskazówki dotyczące dalszej drogi. [Mars w koniunkcji z Neptunem 14° Ryb]

Podczas WEEKENDU zapanuje poważny nastrój, skoncentrujemy swoją uwagę na  bieżących zadaniach i obowiązkach. Jeśli wiecie, czego chcecie, to przystąpcie do realizacji swoich planów. Poza tym czas sprzyja porządkom i wszelkim działaniom służącym uzyskaniu jasnego obrazu sytuacji. Niestety, mimo weekendu nie jest to najlepsza pora na zabawę czy rozrywki. [Księżyc w Koziorożcu]

 

 

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »