Prognoza tygodniowa 3. – 9.11.2014

Zamieszczony przez dnia Lis 2, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: transformacja zasad i wartości / stare lęki i nowa odwaga / przygotowanie do wykonania następnego kroku / koncentracja na rzeczach najważniejszych

W tym tygodniu zaczną mnożyć się znaki zwiastujące ważny krok lub istotną decyzję, jakie niebawem przyjdzie nam podjąć. Nawet jeśli życie pozornie toczy się utartym rytmem i panuje względny spokój, to jednak w powietrzu wisi oczekiwanie na coś wielkiego. Ogólnie panującą teraz atmosferę można scharakteryzować przy pomocy następujących metafor: cisza przed burzą, wielkie werble przed punktem kulminacyjnym, napięcie przed strzałem startowym. W takim kontekście warto zachować ostrożność i unikać pochopnych osądów czy decyzji.
W nadchodzącym tygodniu dominować będą głębia i powaga. Nie pora na rozrywki, należy raczej zająć się ważnymi tematami i zadaniami. Pomimo wrażenia, że wiele spraw zostało stłumionych i zatrzymanych, to jednak trudno będzie teraz o chwilę relaksu i odpoczynku. Ogromne zagęszczenie energii i jej intensyfikacja podkręcą poziom adrenaliny i wzmogą naszą czujność. W ciągu tygodnia wzrośnie potrzeba zainicjowania lub zrobienia czegoś, ale uruchomienie czy przyspieszenie konkretnego procesu okaże bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W takich momentach, zamiast zgrzytać zębami, (bezskutecznie) forsować przeszkody albo wycofać się, dając wyraz swojej frustracji, najlepiej chwilę odczekać, wykorzystując silne energie do poczynienia ostatnich przygotowań przed podjęciem kolejnego, ważnego kroku.

Przede wszystkim trzeba teraz określić własne priorytety; zadajcie sobie pytanie, w co jesteście gotowi zaangażować się całym sercem, zweryfikujcie wyznawane wartości i zasady, bądźcie gotowi stawić czoła swoim najgłębszym pragnieniom oraz lękom, a potem porzucić wszystko to, co nie jest (już) żywe, spójne ani wiarygodne. Jeśli zrozumiecie, co jest dla Was naprawdę istotne, to kierujcie się mottem łuczników: strzelec swoim wewnętrznym okiem widzi cel, jaki ma osiągnąć – skoncentrujcie się i naciągnijcie cięciwę. Niech łuk i cel staną się jednym, dzięki temu, kiedy przyjdzie pora, traficie w sam środek tarczy. Podjęte kroki możecie nazwać „celem”, ew. „zamiarem”, „intencją” czy „pragnieniem”, a wspomniany impuls do działania napłynie już za tydzień (11 listopada Mars utworzy koniunkcję z Plutonem, a 13 – kwadraturę z Uranem).
Powyższe dotyczy przede wszystkim zodiakalnych Baranów, Byków, Raków, Lwów, Wag, Skorpionów, Koziorożców i Wodników oraz osób mających w swoich horoskopach istotne sygnifikacje w 2 i 3 dekanacie tych znaków. Wykorzystajcie okazję, żeby przygotować się na to, co jest dla Was naprawdę ważne.
Na poziomie dnia codziennego można spożytkować te energie do realizacji działań, które wymagają koncentracji oraz uwagi.
Poza tym w nadchodzącym tygodniu jak bumerang powracać będzie pytanie, co jest słuszne i prawdziwe, a co złe i fałszywe; nastąpi zderzenie rozmaitych światopoglądów i wartości, prawo do wolności osobistej, wzrostu i rozwoju będzie kontrastować z dostępnymi środkami czy zasadami społecznymi. Tam, gdzie zaczną dominować przesadne roszczenia, oczekiwania, sztywny światopogląd czy utrwalone wyobrażenia na jakiś temat, może dojść do walki o władzę albo losowych, brzemiennych w skutki wydarzeń. Jeśli zdołamy w sposób jasny i jednoznaczny stanąć w obronie własnych zasad, ale okażemy również szacunek wobec postawy drugiej strony, to istnieją spore szanse na osiągnięcie przełomu.
PONIEDZIAŁEK początkowo zdominuje miła, przyjemna atmosfera, zapragniemy spokoju i poczucia więzi z innymi, będziemy też bardziej spolegliwi i skłonni do porozumienia. Jednak już wieczorem da o sobie znać chęć działania [od godz. 19:53 Księżyc w Baranie]. We WTOREK i w ŚRODĘ poczujemy, że coś wisi w powietrzu, ogarnie nas niepokój, przemożna potrzeba wyrwania się czy ucieczki i wystarczy byle błahostka, aby rozbudzić agresję lub chęć buntu. W takich momentach nawet banalne nieporozumienia mogą być okazją do zademonstrowania władzy lub niezależności. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem będziecie musieli gorzko żałować. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu albo świadomie poszukajcie takiej formy aktywności, która pozwoli konstruktywnie wykorzystać silne energie, a w razie konieczności po prostu posłuży jako wentyl dla wewnętrznego ciśnienia.

W CZWARTEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba bezpieczeństwa i spokoju. Tego dnia świadomie poświęćcie czas, żeby zająć się rzeczami i tematami, które są szczególnie bliskie Waszemu sercu; zróbcie coś dobrego dla swojego ciała i swojej duszy. W nocy z czwartku na PIĄTEK (o godzinie 23.22) nastąpi pełnia Księżyca. To dobra pora na podsumowanie ostatnich dwóch tygodni i sprawdzenie, co dalej. Poza tym zwróćcie uwagę na swoje sny – one również mogą być źródłem ważnych informacji. W piątek warto dokonać bilansu – tego dnia będziemy musieli zweryfikować nasze oczekiwania, wymagania i roszczenia, oddzielić to, co jest realne i naprawdę ma znaczenie, od tego, co jest „tylko” nawykiem, utrwalonym wyobrażeniem albo balastem przeszłości. Generalnie czas sprzyja porządkom. Uwaga, należy ostrożnie obchodzić się z wartościami.

Podczas WEEKENDU w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki. Poczujemy ogromną potrzebę kontaktu i wymiany myśli, wzrosną też nasze oczekiwania względem innych. Wysoki poziom wrażliwości i wyczulenia na punkcie słabych punktów, potrzeba więzi i absolutnej szczerości, jak również skłonność do (zwykle nieświadomego) kierowania się pragnieniami albo lękami stworzą mieszankę o nieprzewidywalnym potencjale, skrywającą w sobie liczne niebezpieczeństwa, ale też ogromne możliwości. W najlepszym razie możecie wykorzystać działające teraz energie do tego, żeby wyjaśnić od dawna nierozwiązane kwestie i istniejące nieporozumienia, a tym samym stworzyć nowe podstawy dla dalszych, wspólnych działań. Warunkiem powodzenia jest jednak całkowita szczerość, gotowość poruszenia nawet najbardziej drażliwych kwestii bez osądzania kogokolwiek, z zachowaniem ostrożności i respektu. Gorzej, jeśli górę wezmą zawiedzione nadzieje, stare lęki, urazy czy żądza zemsty albo zaczniemy szukać winnego, wysuwać roszczenia lub kogoś zaszantażować. Poza tym to dobry dzień na wszelkiego rodzaju dociekania oraz zbieranie informacji [Księżyc w Bliźniętach, 9.11. Merkury wejdzie do Skorpiona].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »