Prognoza tygodniowa 3–9.10.2016

Zamieszczony przez dnia Paź 2, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przełom i nowe drogi / zmiany w związkach: dominacja i dążenie do przejęcia władzy albo rozmowa na równej stopie / kontrola i zależność czy współpraca? / zmiana hierarchii wartości: co ma sens i znaczenie? / korzyść własna czy działanie na rzecz ogółu?

 

Nadchodzący tydzień wyznaczy początek fazy, podczas której powrócą kwestie przełomów i transformacji dokonanych w ciągu ostatnich sześciu lat. Ich skutki objawią się w zupełnie nowym świetle, a cały proces potrwa przez kilka kolejnych tygodni. W związku z tym czekają nas różne doświadczenia, zależnie od indywidualnej drogi i horoskopu.

 

Rozwój albo regres

Osoby, które zaadoptowały się już się już do nowej rzeczywistości i w pewien sposób z nią zżyły, mogą teraz liczyć na spotkania i doznania, które znacząco wpłyną na ich dalsze losy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że tacy ludzie znajdą sprzymierzeńców i sojuszników dla swoich dalszych działań. Niewykluczone też, że otworzą się nowe możliwości albo nastąpi decydujący przełom w bardzo ważnej sprawie, a przy okazji zostaną uruchomione procesy, które nadadzą życiu nowe znaczenie i inny kierunek. Warunkiem pomyślnego obrotu spraw są jednak elastyczność, otwartość i autentyczność, a także gotowość całkowitego zaangażowania się. Jeśli natomiast spróbujecie udawać przed kimś albo przed samym sobą, to pamiętajcie, że ukryta prawda i tak zwycięży.

Z kolei wydarzenia tych dni wyprowadzą z błędu wszystkie osoby uparcie trzymające się starego porządku, chcące zachować „lepszy” układ czy stare struktury albo przywrócić dawną hierarchię. Generalnie, nie raz przekonamy się, że stary obraz świata, związane z nim wartości i role społeczne funkcjonują już tylko w ograniczonym wymiarze albo zupełnie straciły rację bytu. Próby wskrzeszenia ich siłą natrafią na silny opór lub zakończą się kompletną katastrofą. W takim przypadku mogą nastąpić dramatyczne incydenty, nieoczekiwane ujawnienie faktów, złamanie tabu, a nawet losowe, „przypadkowe” spotkania, które zmienią bieg wypadków.

 

Trzy obszary tematyczne

Na konkretnym poziomie szczególną uwagę przykują trzy obszary tematyczne. Po pierwsze – prawo i sprawiedliwość: polityczne i prawne decyzje, mediacje oraz negocjacje mogą teraz przynieść nieoczekiwane rezultaty. W najlepszym razie uda się wykonać pierwszy rok na drodze do znalezienia uczciwego, przyszłościowego rozwiązania. Jednak tam, gdzie wszystkie zainteresowane strony będą uparcie trwać przy starych wyobrażeniach i wartościach, zacznie się nagonka i poszukiwanie kozłów ofiarnych, którzy zostaną oskarżeni i skazani za niepowodzenia. Może też dojść do prawdziwego polowania na czarownice.
Inny odpowiednik tego układu wskazuje na zerwanie negocjacji i umów, a także zakończenie niespójnych relacji. Nie raz będzie trzeba zdecydować: kooperacja czy konfrontacja, kontrola czy gotowość zawarcia kompromisu?
Przed trudnym wyzwaniem staną też wszelkiego rodzaju przywódcy – ich autorytet zostanie zakwestionowany, a pozycja – podkopana. Przy tym ważną rolę odegra to, jak zainteresowani zachowywali się od początku roku bądź, jakie procesy nastąpiły w tym czasie. W efekcie zbiorą oni owoce swojego jednoznacznego kursu albo wyraźnie zobaczymy, gdzie minęli się z nim.
Jednocześnie w związkach (osobistych, państwowych, politycznych, gospodarczych itp.) mogą nastąpić nieoczekiwane wydarzenia oraz kryzysy, które zakwestionują, a nawet obalą istniejący układ sił, wymuszając jego zredefiniowanie.
Zgodnie z trzecim wariantem w tych dniach niebagatelną rolę odegrają też żeńskie wartości, kwestia roli przynależnej kobietom i seksualność. Wydarzenia, jakie teraz nastąpią, mogą wyraźnie unaocznić potęgę i magię kobiecości (w Polsce Czarny Poniedziałek!), wzbudzając fascynację i podziw albo lęk i poczucie zagrożenia. Ewentualnie trzeba będzie docenić postawę, która kieruje się dobrem ogółu, podporządkowując mu interes własny.

 

Potęga kobiecości

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK dominować będą namiętności, intensywność i pasja. W tych dniach możemy mieć problem z obiektywną oceną sytuacji, zawładną nami emocje i porwie fala zachodzących wydarzeń. Zakochani mają szansę na wyjątkowo namiętne uniesienia i erotyczne doznania. Bez cienia wątpliwości zobaczymy teraz, co tak naprawdę jest ważne, i w pełni zaangażujemy się w to, ale grożą też dramatyczne sceny zazdrości, akty zemsty czy próby manipulowania innymi. Jeśli postawimy na autentyczność i będziemy gotowi stawić czoło wewnętrznej prawdzie, to zyskamy dostatecznie dużo siły, aby pokonać piętrzące się na naszej drodze trudności i osiągnąć cel.
Świadomie skoncentrujcie się na wszystkim, co w głębi duszy uważacie za istotne, i brońcie tego. Uważajcie jednak, żeby lęki, potrzeba kontroli czy dominacji nie skłoniły Was do zachowań, których potem pożałujecie. Z tych konfiguracji skorzystają też twórcze, kreatywne projekty. [Księżyc, Wenus i Lilith w Skorpionie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zapragniemy poczynić postępy na drodze do realizacji jakiejś wizji. Osoby, które mają przed oczami jasny cel i są gotowe zadbać nie tylko o całokształt, ale również o szczegóły potrzebne do wykonania następnego kroku, mogą teraz wiele osiągnąć. Gorzej, jeżeli wielka wizja przesłoni nam obraz codzienności i stracimy z oczu zwykłe, praktyczne drobnostki, jeśli zabraknie silnej woli i wytrwałości albo wejdziemy w rolę ofiary, stając się obiektem wyrzutów i oskarżeń.  [Księżyc w Strzelcu, Wenus w koniunkcji z Lilith 16° Skorpiona, Mars w kwadraturze z Jowiszem 6°]

 

Wybory i decyzje

W PIĄTEK będziemy musieli wybrać między różnymi opcjami i procedurami dotyczącymi dalszych działań. Tam gdzie świadomość własnej pozycji i wyznawanych wartości idzie w parze z otwartością na nowe pomysły, może zostać osiągnięty ważny przełom. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli w krytycznej sytuacji zabraknie nam odwagi podjęcia świadomej decyzji albo odwrotnie – walka o władzę posłuży do osiągnięcia korzyści. [Merkury wstąpi do znaku Wagi, Słońce w kwadraturze z Plutonem 15°]

WEEKEND stoi pod znakiem konkretu. W tych dnia wzrośnie potrzeba poważnego zajęcia się jakimś tematem i osiągnięcia wymiernych rezultatów. Warto teraz zabrać się za projekt, który po pierwsze ma dla nas znaczenie, a po drugie wymaga zaangażowania, koncentracji i dyscypliny. Wtedy będzie można skorzystać z działających energii i bardzo dużo osiągnąć. Układy astrologiczne mniej sprzyjają sprawom służącym wyłącznie własnej przyjemności.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »