Prognoza tygodniowa 29.06.–05.07.2015

Zamieszczony przez dnia cze 28, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wzrost, pełnia i obfitość – przekleństwo czy błogosławieństwo? / pytania o sens; kto decyduje o tym, co jest słuszne i etyczne, a co nie? / wrogowie, przeciwnicy i sojusznicy

W tym tygodniu uaktywnią się bardzo różne energie, dlatego – zależnie od horoskopu urodzeniowego – możemy oczekiwać rozmaitych doświadczeń.
Jedna konfiguracja astrologiczna wzmocni ufność, wiarę we własne siły i zamiłowanie do ryzyka. Radość życia, pragnienie zabawy, otwartość na wszystko co nowe czy chęć przeżycia przygody pozwolą nam miło spędzić czas albo rozpocząć nowy, obiecujący projekt.
Ten sam aspekt (widoczna przy bezchmurnym niebie koniunkcja Wenus z Jowiszem) może jednak rozbudzić nadmierny optymizm, wygórowane żądania i oczekiwania, a także sprzyjać rozrzutności. Inspiracji ani mocy twórczych nie zabraknie natomiast artystom i osobom wykonującym kreatywne prace. Projekty, które zostaną teraz zainicjowane we współpracy z innymi, skrywają w sobie obiecujący potencjał, ale dopiero we wrześniu i w październiku okaże się, które z nich są również długofalowe i realne. Cieszcie się wszystkimi okazjami, jakie w nadchodzących dniach przyniesie Wam życie, postarajcie się jednak nie szafować pieniędzmi i nie liczyć wyłącznie na optymistyczny wariant zdarzeń.

Inny układ wskazuje na dużą wrażliwość w kontaktach między ludźmi oraz w ogólnie pojmowanej komunikacji – w efekcie pozornie banalna, rzucona od niechcenia uwaga, gest czy słowo mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowną reakcję. Jeśli w takim przypadku nie damy się zanadto zbić z tropu i zapanujemy nad pokusą szukania winnych, to irytacja szybko zniknie, a dodatkowo lepiej zrozumiemy daną sytuację. Otwartość i rzeczowość, a także umiejętność zachowania dystansu pomogą nam poruszyć również delikatne tematy i nierozwiązane kwestie z przeszłości. Poza tym w ciągu tygodnia zacznie rosnąć napięcie, a w związku z tym także skłonność do emocjonalnych zachowań – szybko poczujemy się urażeni, dotknięci albo zaatakowani. Przede wszystkim dotyczy to tematu rodziny, mieszkania, rodu, ojczyzny i poczucia przynależności. Jednocześnie czas sprzyja pracom domowym, a także działaniom, które w jakikolwiek sposób służą bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu.
Ogólnie rzecz biorąc, w tych dniach jak bumerang powracać może kwestia decyzji, czy powinniśmy samodzielnie zająć się pewnym tematem, czy interesy wspólnoty mają pierwszeństwo, czy w szczerym, równoprawnym związku szukać zdrowego kompromisu. Warto postawić na wspaniałomyślność i akceptację, a w prowadzonych negocjacjach na gotowość znalezienia kreatywnych, niekonwencjonalnych rozwiązań.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem entuzjazmu, optymizmu i żądzy przygód. Z działających teraz energii skorzystają głównie wizjonerskie projekty, wszelkiego rodzaju wspólne przedsięwzięcia, a także zorganizowane razem z przyjaciółmi rozmaite formy wypoczynku. Początek tygodnia nie sprzyja natomiast zadaniom wymagającym dokładności, cierpliwości i wyczucia szczegółu [Księżyc w Strzelcu, koniunkcja Wenus z Jowiszem 22° Lwa]– te warto przełożyć na ŚRODĘ i CZWARTEK, ponieważ wtedy wzrośnie potrzeba uzyskania konkretnych rezultatów. W połowie tygodnia pojawi się też skłonność do kierowania się emocjami i może dochodzić do nagłych wybuchów namiętności. Jeśli rzecz dotyczy zaangażowania w ważną sprawę albo projekt wspólnotowy, to takie układy pozwolą wiele osiągnąć. Gorzej, gdy górę wezmą osobiste urazy, animozje, przekora, upór, żądza zemsty czy władzy. W takim przypadku zastanówcie się, czy jesteście w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje zachowanie.
W czwartek o godzinie 4:19 nastąpi pełnia Księżyca. W miarę możliwości poświęćcie tego dnia chwilę na to, żeby uświadomić sobie swoją postawę wobec wydarzeń zachodzących w Waszym życiu oraz w świecie. Jeśli zdołacie oprzeć się pokusie, żeby zareagować przekorą, buntem czy gierkami o władzę, nie ulegniecie też dziecinnej bezsilności czy rezygnacji, to możecie teraz spotkać sojuszników i wraz z nimi stawić czoła wyzwaniom. [Księżyc w Koziorożcu, Mars kwadratura węzły księżycowe, pełnia w kwadraturze do osi węzłów księżycowych]

PIĄTEK nie zapowiada się łatwo. Tego dnia przede wszystkim w zakresie komunikacji do głosu dojdą wszelkie słabości oraz wątpliwości, a także stare, nierozwiązane sprawy. Jeśli zaczniecie je krytykować, surowo osądzać, spróbujecie racjonalnie wyjaśnić albo przykryć ładnymi słówkami, to konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeżeli natomiast uda się Wam przynajmniej częściowo zachować spokój i zimną krew, to istnieje szansa przezwyciężenia trudnych momentów, a nawet nieoczekiwanego rozwiązania dylematu. Uwaga, mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu.

WEEKEND zdominują przyjemne i ekscytujące kontakty, ciekawe i inspirujące dyskusje. Osoby nastawione rozrywkowo do życia, lubiące imprezy i flirty nie będą miały powodów do narzekań. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z przyjaciółmi i/albo zrobić coś, co naprawdę sprawia Wam radość, uskrzydla serce i ducha. W trakcie niedzieli powoli zacznie dochodzić do głosu coraz silniejsze emocjonalne napięcie. Zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. [Księżyc w Wodniku, Słońce w opozycji do Plutona]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »