Prognoza tygodniowa 29.4. – 5.5.2019

Zamieszczony przez dnia Kwi 28, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: działania – dotychczasowa strategia wystawiona na próbę, zmiana punktu widzenia, zasadnicze decyzje i wyznaczenie kierunku na przyszłość / podejście do informacji oraz przekonań – co jest prawdziwe, słuszne albo sensowne

 


W najbliższych dniach do głosu dojdą dwie różne tendencje. Będziemy nadawać kształt nowym pomysłom i impulsom, jakie pojawiły się w minionym tygodniu, sprawdzać ich wykonalność oraz szukać możliwości ich realizacji. Z drugiej strony dadzą o sobie znać obciążenia z przeszłości, które buzują pod skórą w postaci lęków, przestarzałego światopoglądu czy starych wzorców zachowań.

Oczekujmy sytuacji, w których jednocześnie zamanifestują się różne trendy i tematy. Przeszłość spotka się teraz z przyszłością i splecie w taki sposób, że trudno będzie odróżnić, co jest czym. Jednocześnie przyjdzie nam podjąć ważne decyzje. Głównie chodzi o to, żeby zająć stanowisko i wybrać jedną ze strategii, prawd czy perspektyw. Ogólnie wydarzenia tego i kolejnego tygodnia w istotny sposób zadecydują czy, jak i z kim ruszymy w dalszą drogę. Z jakości czasu najbardziej skorzystają ci, którzy skupią się na sobie i w głębi serca poczują co jest „słuszne”, a co „fałszywe”, co „dobre”, a co „złe”. Przy tym warto postawić na pragmatyzm i rozważyć tylko najbliższe działania.

 

Trudności w komunikacji


Na pierwszy plan wysuną się wiedza, informacja, media, komunikacja, wszelkiego rodzaju wartości, bezpieczeństwo, stabilność, prawda, wiara i zaufanie. Zwłaszcza w sprawach dotyczących informacji, handlu i transportu zostaną wybadane, a częściowo przekroczone granice tego, co możliwe i dozwolone. Często zechcemy tutaj na zasadzie zabawy przetestować reakcje drugiej strony. Jeśli nastąpi to otwarcie i uczciwie, a zainteresowani będą gotowi stawić czoło konfrontacjom czy prowokacjom, taki sprawdzian sił może okazać się całkiem sensowny i wyjaśnić sytuację. W najlepszym razie zdołamy przy okazji zażegnać konflikty. Gorzej, a nawet niebezpiecznie zrobi się tam, gdzie jedna ze stron zagra o zbyt wysoką stawkę i to znaczonymi kartami albo spróbuje groźbą bądź szantażem uzyskać korzyści. Wtedy może dojść do niszczącej walki o władzę.

 

Ujawnienie tajemnic


Poza tym na jaw mogą wyjść tajemnice, zatajone informacje lub ukrywana wiedza. Warto zadać sobie następujące pytania: Kto wie, co jest prawdziwe, a co zmyślone lub zmanipulowane? Kiedy lepiej jest milczeć, a kiedy lepiej zabrać głos? Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to bądźcie jak najbardziej autentyczni i jednoznaczni. Dodatkowo trwajcie przy swoim zdaniu oraz przy tym, w co wierzycie, ale uszanujcie też cudzy punkt widzenia. Jeśli spróbujecie kłamać albo uniknąć konfrontacji, to nastąpi eskalacja konfliktu. Czas sprzyja także wszelkiego rodzaju badaniom, dociekaniom i wyszukiwaniu informacji.

 

Wartości i związki


W drugiej połowie tygodnia coraz większą uwagę zaczną przykuwać doświadczenia oraz wydarzenia związane z wartościami, finansami, bezpieczeństwem i związkami. Gorącym tematem stanie się również nasze podejście do przyrody i jej zasobów. Będzie to przygotowanie do kluczowych decyzji, które przyjdzie nam podjąć w przyszłym tygodniu. Wykorzystajcie okazję, żeby zyskać jasny obraz sytuacji, jeśli idzie o własne wartości i pragnienia. Zastanówcie się, co obecnie ma dla Was znaczenie, w co chcecie się zaangażować, a co jest już ciężarem, co zachowujecie lub czego bronicie jedynie z lęku lub z przyzwyczajenia. W ten sposób stworzycie solidne podstawy do dalszych działań.

 

Tydzień w szczególe


Na początku tygodnia nie będziemy odczuwać opisanych na wstępie procesów. PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują rozproszone energie. Teraz dadzą o sobie znać rozmaite tęsknoty. W tych dniach wzrosną otwartość, wrażliwość i rozproszenie, poziom energii i motywacja do działania będą raczej niskie. Dlatego możemy mieć problem z koncentracją. Jakość czasu sprzyja wizjom, wglądom, inspiracjom. Spróbujmy uchwycić swoje skryte pragnienia albo odpowiedzieć sobie na pytanie, o co tak naprawdę chodzi. To również korzystna pora na przedsięwzięcia o charakterze muzycznym albo duchowym. [Księżyc w Rybach]

W ŚRODĘ nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz zacznie nas rozpierać energia i zapragniemy przejść od słów do czynów. Jednocześnie dadzą o sobie znać różne zastrzeżenia, wątpliwości i lęki. Kto mimo wszystko zaangażuje się i spróbuje coś aktywnie osiągnąć, musi liczyć się z tym, że zewnętrzne przeszkody albo przepisy zahamują jego rozpęd. Możemy mieć wrażenie jazdy na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Najlepiej skoncentrujcie się na tym, co naprawdę istotne. Wtedy zdołacie zdumiewająco dużo osiągnąć. W swoim działaniu bądźcie też uważni i ostrożni oraz zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu! [Merkury w kwadraturze do Saturna, Saturn 21° Koziorożca przechodzi do ruchu wstecznego]

W CZWARTEK i PIĄTEK opisane na wstępie procesy osiągną apogeum. Żądza przygód i chęć prowokowania innych, a z drugiej strony stare lęki i urazy wywołają wewnętrzne i zewnętrzne napięcie. Kto odrobił zadanie domowe i jest gotowy bez reszty, ale również w sposób otwarty i uczciwy zaangażować się w realizację własnych pomysłów czy forsowanie swoich praw, ten może osiągnąć istotny przełom. Niewykluczone, że uda się też wyjaśnić starą sprawę albo ujawnić dotychczas ukryty temat. W najlepszym razie dostrzeżecie zupełnie nowe możliwości i opcje.

Gorzej, jeśli górę wezmą pierwotne instynkty, impulsy, żądza zemsty albo władzy. Wtedy nawet pozornie niewinne słowa, gesty albo żartobliwe przekomarzanie mogą doprowadzić do eksplozji. [Księżyc w Baranie, Merkury w kwadraturze do Plutona 24°]

 

Posiadanie, rozkosz, piękno, erotyka…


W czasie WEEKENDU klimat znowu zmieni się, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, a wraz z nią chęć obrony i zachowania wszelkiego rodzaju wartości. Jednocześnie wstąpi w nas odwaga i zapragniemy zbadać nowe obszary. W nocy z soboty na niedzielę (00:45) nastąpi nów. Połączenie tych wszystkich czynników stworzy dość ciekawą, twórczą i kreatywną, ale zarazem trudną do wykorzystania mieszankę energetyczną. W najlepszym razie zdołamy wykonać ważny, pierwszy krok na nowej drodze albo skonkretyzować czy zrealizować jakiś pomysł.

Sytuacja zrobi się trudna tam, gdzie, próbując spenetrować nowe obszary, wkroczymy na cudzy teren albo – przekonani o słuszności własnych pomysłów – wmieszamy się w cudzy interes.
Wykorzystajcie okazję, żeby przemyśleć swoje stanowisko i perspektywy. Przy tym weźcie pod uwagę i uszanujcie postawę oraz wartości swojego otoczenia. Na konkretnym poziomie spróbujcie świadomie zadbać o równowagę między spokojem, rozkoszą i przyjemnością, a odrobiną przygody. [Księżyc/Słońce 15° Byka, Mars Bliźnięta opozycja Jowisz 24°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »