Prognoza tygodniowa 29.10. – 4.11.2018

Zamieszczony przez dnia Paź 28, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: kiedy wszystko jest inne / nowe rozwiązania i perspektywy / rozstanie i powrót, śmierć i odrodzenie, jak feniks z popiołów / nowe podejście do zaufania, wiary i nadziei / przygotowania przed wyruszeniem w nową drogę

 

W wielu dziedzinach życiach na pierwszy plan wysunie się teraz kwestia poszerzenia horyzontów i percepcji. Wydarzenia tych dni uskrzydlą nas, zainspirują, wskażą nowe perspektywy oraz możliwości. Uzyskane informacje warto potraktować jako zaproszenie do ponownego przemyślenia, uzupełnienia i skorygowania dotychczasowych przekonań. Osoby, które zastosują się do tych wskazówek, skorzystają z jakości czasu najbardziej. W niektórych przypadkach trzeba będzie całkowicie porzucić wcześniejsze założenia czy reprezentowane stanowisko, aby mogła zaistnieć zupełnie nowa jakość.

Dla tych, którzy są otwarci na nowe doświadczenia i gotowi wyjść naprzeciw temu, co nastąpi oraz wysondują inne pomysły, doświadczenia tych dni mogą stanowić początek ważnego procesu rozwojowego. Prawdziwe znaczenie nadchodzących wydarzeń objawi się jednak dopiero w kolejnych tygodniach, a nawet miesiącach.

 

Prawda, nadzieja i wiara


Trudniejszy scenariusz przewiduje, że z powodu strachu przed nieznanym niektórzy zaczną fanatycznie trwać przy swoich przekonaniach i zechcą za wszelką cenę sprowadzić innych na „jedyną słuszną drogę”. Ci, którzy sądzą, że wiedzą, co jest „właściwe”, mogą przecenić siebie czy swoje wizje oraz podjąć zbyt wysokie ryzyko. W takim przypadku nastąpi wkrótce bolesny upadek.

Szczególnie dotyczy to wartości, światopoglądów, przekonań, oświaty, handlu i podróży. Ponownie uwagę przykują również skutki globalizacji. W tym przypadku będzie chodzić o wzajemne zależności między pojedynczymi osobami, ugrupowaniami albo narodami. Istotną rolę odegra też kwestia dostrzeżenia i uszanowania jednostkowych interesów, wartości, lęków i oczekiwań (zwykle bazujących na starych doświadczeniach). Tam, gdzie zostaną one uwzględnione, istnieją szanse na znalezienie wspólnego mianownika oraz wspólnej większej wizji.

Osoby, które stawią czoło nadchodzącym wyzwaniom i będą gotowe porzucić anachroniczne stanowisko, mogą nawet w najtrudniejszych momentach liczyć na zaskakująco pozytywny obrót spraw. Przykładowo pojawi się szansa na wskrzeszenie w nowej formie projektów czy negocjacji, które zostały już spisane na straty.
Sytuacja zrobi się jednak nieprzyjemna wszędzie tam, gdzie dojdzie do walki o władzę i zapatrywania, gdzie zainteresowane strony spróbują przejąć lub zyskać kontrolę nad sytuacją, podsycać emocje i namiętności.

 

Wenus wraca do znaku Wagi


Również w związkach i wszelkich formach partnerstwa zajdą kolejne, ważne zmiany. Tutaj chodzi o znalezienie równowagi między bliskością a zdystansowaniem. W niektórych przypadkach warto w pełni zaangażować się bez poświęcania siebie, w innych z czegoś zrezygnować albo stworzyć dla siebie większą przestrzeń. Także na tym polu wrócimy do starych spraw i doświadczeń, aby zrozumieć ich głębsze, szersze znaczenie. Cała sztuka polega na tym, żeby wyznaczyć przestrzeń dla obu biegunów lub potrzeb.

Bądźcie autentyczni i brońcie tego, co naprawdę uważacie za istotne, zaufajcie swojemu wewnętrznemu głosowi, ale nie zamykajcie uszu na prawdę, opinie i doświadczenia drugiej strony. Niewykluczone, że aby zaangażować się w jakiś proces, będziecie musieli dostrzec swoje „martwe punkty” lub wewnętrzne otchłanie i poświęcić dotychczasowe uprzedzenia. Jeśli postawicie na prawdziwość i będziecie postępować fair, to możecie teraz bardzo dużo osiągnąć!

 

Tydzień w szczególe


Wydarzenia PONIEDZIAŁKU i WTORKU zdeterminują dwa różne procesy. Z jednej strony pojawi się ogromna potrzeba przynależności, bezpieczeństwa i pewności, z drugiej – silne dążenie do znalezienia „prawdy”. Obie będzie charakteryzować duża emocjonalność i intensywność. W efekcie wydarzenia i doświadczenia tych dni uruchomią potężne uczucia i namiętności oraz doprowadzą do konfrontacji z własnymi wzorcami i przekonaniami. [Księżyc w Raku, Merkury w koniunkcji z Jowiszem 28° Skorpiona]

W najlepszym razie możecie dzięki poruszającym, wstrząsającym albo wizjonerskim doświadczeniom zyskać ważne wglądy, a nawet przeżyć swego rodzaju „oświecenie” czy inicjację. Gorzej, jeśli, apelując do głębokich lęków, zawiedzionych oczekiwań czy ogólnego niezadowolenia, zaczniemy podsycać emocje i spróbujemy wykorzystać je do realizacji własnych celów. Unikajcie pochopnych osądów i zrzucania winy, powściągnijcie też przemożną skłonność do manipulowania innymi.

 

Idzie nowe!


W ŚRODĘ i w CZWARTEK nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących. Radość życia oraz pragnienie poznania nowych rzeczy stworzą dużą dynamikę. Poczujemy silną potrzebę uwolnienia się od wszelkich ograniczeń, gotowość wyruszenia nową drogą, podjęcia wyzwań i ryzyka. Dodatkowo nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów.
Wykorzystajcie okazję, żeby spróbować czegoś nowego. Zmiana będzie odczuwalna także w związkach. Na polu relacji międzyludzkich warto inaczej spojrzeć na partnera i spotkać się z nim na nowo. Wtedy istnieje szansa na wyjaśnienie nieporozumień oraz uleczenie ran.
Czas sprzyja również wszelkim kreatywnym i artystycznym przedsięwzięciom. [Księżyc w Lwie, 31.10. Wenus opozycja Uran 1°, Wenus wraca do Wagi, Merkury w Strzelcu]

Po wzlotach i uniesieniach minionych dni PIĄTEK i SOBOTA przyniosą pewne otrzeźwienie. Pod koniec tygodnia warto zająć się wcieleniem w codzienne życie uzyskanych wcześniej informacji. Wydarzenia tych dni mogą też zainicjować pewną zmianę i uzmysłowią nam, że już nie ma odwrotu. Trzeba definitywnie pożegnać się z tym, co stare, aby stworzyć przestrzeń dla dalszego rozwoju i nowych rozwiązań. Bądźcie pragmatyczni i trzymajcie się tego, co jest możliwe. Poświęćcie też dostatecznie dużo czasu swojemu ciału i jego potrzebom. To także dobra pora na zrobienie porządków.

W NIEDZIELĘ do głosu dojdzie potrzeba rozmów oraz harmonii w kontaktach międzyludzkich. Warto zadbać o swoje związki. Spotkajcie się z przyjaciółmi, przeprowadźcie z bliską sobie osobą rozmowę, którą od dłuższego czasu odkładaliście na później. Możecie też – na ile to możliwe – poświęcić się pięknym stronom życia i zrobić coś, co Wam się podoba.

 

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »