Prognoza tygodniowa 29.12.2014 – 4.1.2015

Zamieszczony przez dnia Gru 28, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: koncepcje, idee, wizje i oczekiwania / bilans oraz ocena aktualnej sytuacji: które plany mają ręce i nogi, są możliwe do wykonania / ustalenie i zdefiniowanie celów / zakwestionowanie dotychczasowej drogi / czas próby dla autorytetów oraz ideologii

Zgodnie z charakterem przełomu starego i nowego roku najbliższe dni upłyną pod znakiem refleksji, bilansu i podsumowań. Na pierwszy plan wysuną się teraz następujące pytania: jakie ideały, nadzieje oraz oczekiwania mijającego roku zostały spełnione? Co się stało z nowymi pomysłami? Czy przyniosły oczekiwane zmiany? W niektórych przypadkach wnioski będą radosne i budujące, ponieważ ujrzymy pełen obraz tego, co zostało osiągnięte; w innych stwierdzimy, że nasz sukces jest połowiczny, bo zdołaliśmy urzeczywistnić tylko część zamierzeń. Teraz chodzi o to, żeby w sposób możliwie jak najbardziej pragmatyczny ocenić własne dokonania oraz wyciągnąć naukę z rzeczy, które nie do końca przebiegły po naszej myśli. W pozostałych przypadkach trzeba zaakceptować fakt, że wybrana droga była błędna albo zawiodła nas w ślepy zaułek – czas porzucić takie projekty i związane z nimi nadzieje, uwolnioną dzięki temu energię będzie można wykorzystać do podjęcia nowych działań. Spójrzcie prawdzie prosto w oczy i dokonajcie szczerego, rzeczowego podsumowania.

Najbliższe dni wzbudzą w nas także ogromny entuzjazm i zapał – poczujemy otwartość, chęć wysondowania nieznanych dróg, eksperymentowania z nowymi pomysłami oraz omówienia – najchętniej z osobami o podobnych zapatrywaniach – swojej wizji nowego czasu. W trakcie tygodnia pojawi się wiele możliwości czy opcji; burze mózgów albo think tanki posłużą do wygenerowania i analizy świeżych pomysłów, często ze zdumiewająco dobrym skutkiem. Owocna i kreatywna wymiana myśli nastąpi również w sieciach społecznościowych i w kręgu przyjaciół. Szukajcie natchnienia i inspiracji, uważajcie jednak, żeby nie dać się ponieść euforii i nie stracić twardego gruntu pod stopami.
Warto zastanowić się, co jest sensowne, przemyślane, zawiera potencjał dla prawdziwej zmiany i dalszego rozwoju. Jeśli nasze pomysły mają realne podstawy bazujące na faktach oraz doświadczeniach, to istnieją spore szanse, że dostępne energie zostaną wykorzystane do stworzenia wielkich lub wspaniałych rzeczy; gorzej, jeżeli plany będą czysto abstrakcyjne i kompletnie oderwane od realiów życia, jeśli zabraknie nam zdyscyplinowania, nie zdołamy ocenić, co jest realne, i w razie konieczności wykonać stosownych cięć. Wówczas nawet z gruntu dobre i inspirujące pomysły poniosą klęskę w zderzeniu rzeczywistością.
Niebezpiecznie zrobi się wszędzie tam, gdzie elitarne ugrupowania zechcą narzucić innym swoją ideologię (jako jedynie słuszną), gdzie górę wezmą arogancja i pycha albo interes własny. Wtedy nawet pozornie wspaniałe przedsięwzięcia przyniosą więcej szkody niż pożytku.
Koniec końców w tym tygodniu chodzi o dokonanie wewnętrznej reorientacji. Wykorzystajcie nadarzające się okazje, nie traćcie jednak z oczu tego, co najbardziej istotne. Dzięki koncentracji na wewnętrznej intencji i ostatecznym celu możecie naprawdę sporo dokonać. W życiu codziennym czekają nas pobudzające, inspirujące i głęboko poruszające doświadczenia. Wszelkiego rodzaju autorytety będą musiały zadać sobie teraz krytyczne pytania i udowodnić swoją uczciwość.

Tydzień rozpocznie się z rozmachem. W PONIEDZIAŁEK poczujemy wezwanie do działania i przypływ kreatywnych pomysłów. Wykorzystajcie okazję i dostępne energie, żeby popracować nad projektem, który jest Wam szczególnie bliski. Sytuacja zaostrzy się wszędzie tam, gdzie górę weźmie osobisty interes, gdzie chodzi o forsowanie własnych prawd, a egoistyczne instynkty przesłaniają potrzeby innych ludzi.
Poza tym nie pora teraz na odpoczynek – zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu. Również we WTOREK rano nie zabraknie nam zapału ani energii. Po południu zrobi się jednak bardziej spokojnie, refleksyjny nastrój zdominuje też ostatni dzień roku (ŚRODĘ). Poczujemy dużą potrzebę bezpieczeństwa i stabilności oraz ochotę raczej na spokojnego, przyjemnego Sylwestra niż huczne imprezy. Tuż pod powierzchnią będą jednak tlić się napięcia – nastrój noworocznej nocy mogą skutecznie zepsuć wysokie oczekiwania wobec samych siebie oraz całego świata, połączone z tendencją do obarczania innych odpowiedzialnością za własne rozczarowania. [Księżyc w Byku]

Pierwszego dnia nowego roku zapragniemy skorzystać z przyjemnych stron życia, a zarazem udowodnić swoją wartość poprzez zrobienie czegoś wielkiego albo obronę własnego zdania, które zostanie zaprezentowane z wielkim naciskiem i zaangażowaniem. Połączenie tych dwóch wpływów umożliwi radosne, żywiołowe spotkania, ale stworzy też niebezpieczeństwo burzliwych, zażartych dyskusji na temat prawa, sprawiedliwości, różnic kulturowych czy struktur społecznych. Jeśli uczestnicy sporu będą uparcie obstawać przy swoim stanowisku, ewentualnie jeden z nich poczuje się zaniedbany czy pokrzywdzony, to sytuacja może się skomplikować [Księżyc w Byku, od godziny 18:08 w Bliźniętach w opozycji do Saturna w Strzelcu].

W PIĄTEK z jednej strony wzrośnie potrzeba rozmów i kontaktów, z drugiej – wrażliwość i podatność na zranienie. Niecierpliwość i skłonność do irytacji, które nasilą się w SOBOTĘ, mogą sprawić, że z pozoru banalne rozmowy przyjmą nieoczekiwany obrót i zakończą się kłótnią. Warto postawić na otwarte, elastyczne podejście do życia i poszukać okazji do rozmowy, gdyby sprawy zaczęły wymykać się spod kontroli. Jeżeli nawet w trudnej sytuacji zachowacie zimną krew, to tego dnia możecie sporo zrozumieć. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze z Uranem]

NIEDZIELA stoi pod znakiem emocji – wyraźnie poczujemy potrzebę więzi z ojczyzną i przynależności do grupy, poza tym pojawią się silne uczucia, na które trzeba będzie zwrócić uwagę, inaczej mogą one doprowadzić do gwałtownych wybuchów (to ostatnie dotyczy głównie lęków, oczekiwań albo dziecinnych żądań wysuwanych pod adresem jakiegoś autorytetu). Konstelacje tego dnia doskonale nadają się też do uzyskania jasnego obrazu sytuacji – możemy zobaczyć, jakie procesy zachodzą w naszym domu, naszej rodzinie, a nawet psyche. Poświęćcie czas, żeby zająć się tym wszystkim, co zwykle jest tłumione i odsuwane na bok; zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę cenicie życiu i bądźcie gotowi zaangażować się w związane z tym sprawy. Jeśli będziecie zarazem serdeczni i konkretni, to możecie teraz wiele osiągnąć. [Księżyc w Raku, Słońce w koniunkcji z Plutonem 14° Koziorożca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »