Prognoza tygodniowa 28.7. – 3.8.2014

Zamieszczony przez dnia Lip 27, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: związki i wartości w fazie głębokich przemian: wiążące zobowiązanie czy uzależnienie, skrajny egoizm czy indywidualizm, wzrost i rozwój czy rozpad i pożegnanie / Herkules, Ikar czy Don Kichot?

W tym tygodniu na pewno nie będziemy narzekać na nudę, ponieważ jednocześnie zadziała wiele konfiguracji planetarnych. Zaktywizowane w ten sposób intensywne siły i procesy przyniosą ożywienie, poruszenie, ekscytację i dzikie namiętności, ale również wyzwania, kryzysy, a nawet cuda. Do potencjalnych ekwiwalencji tych układów należą bohaterskie czyny, kreatywne dzieła, radosne i owocne doświadczenia, głębokie psychologiczne procesy, a także wydarzenia, które wywołają reakcję łańcuchową o częściowo trudnych do przewidzenia skutkach.
W najbliższych dniach wielokrotnie będziemy musieli zająć jasne, jednoznaczne stanowisko, m.in. jeśli idzie o wyznawane wartości, i odpowiedzieć sobie na pytanie, w co warto włożyć serce, kiedy i jak angażować swoją wolę oraz siły; czy z etyczno-moralnego punktu widzenia można usprawiedliwić i ponosić odpowiedzialność za manipulacje, groźby, kontrolę albo blokady? A jeśli tak, to w jakiej sytuacji. Odpowiedzi mogą się różnić, zależnie od światopoglądu i naszych zasad. Często nie będzie łatwo w sposób otwarty i świadomy stawić czoła sprzecznym impulsom, jak również trudnym wydarzeniom. Z uwagi na bardzo silne energie i związaną z nimi emocjonalną intensywność wielu z nas nie zdoła zachować dyskretnego dystansu i uniknąć zajęcia jednoznacznego stanowiska. Osoby, które mimo wszystko zechcą schować głowę w piasek, ryzykują, że los albo ludzie z najbliższego otoczenia zadbają w ich imieniu o „odpowiednie” poruszenie.
Najlepiej teraz celowo i świadomie poświęcić się tematowi, w który wkładamy serce, i jak lew bronić tego co dla nas ważne. Wtedy istnieje szansa konstruktywnego spożytkowania potężnych energii, ba, można naprawdę sporo zdziałać i dokonać wielkich rzeczy; ewentualnie osiągniemy ważny przełom, do którego od dawna dążymy. Znacznie gorzej, jeśli górę wezmą korzyści własne, egoizm, megalomania, przesadne wymagania albo zazdrość, żądza zemsty czy chęć odwetu. Wtedy sprawy przybiorą nieprzyjemny, a nawet potencjalnie niebezpieczny obrót.

Gorąco zrobi się również we wszelkiego rodzaju związkach. Świeżo zakochani mogą liczyć na radosne, bardzo namiętne chwile, natomiast w związkach o długim stażu wybije godzina prawdy. W tych dniach wyraźnie zobaczymy, co tak naprawdę łączy partnerów, czy ich relacja jest żywa, dynamiczna, zdolna do rozwoju i zapewnia obu stronom dostateczną przestrzeń do samorealizacji, czy też bazuje wyłącznie na lękach, zależnościach i przyzwyczajeniu. W pierwszym przypadku nastąpi teraz odnowa i pogłębienie więzi, w drugim – narastające napięcie albo los wymuszą zmianę, a nawet rozstanie.
Dotyczy to zarówno poziomu gospodarczego i politycznego, jak też osobistego. Zastanówcie się, z jakimi ludźmi chcecie (dalej) wspólnie iść przez życie i, dokonawszy wyboru, bądźcie gotowi na pełne, wiążące zaangażowanie. Z drugiej strony, jeżeli stwierdzicie, że Wasz związek bazuje już tylko na przyzwyczajeniu bądź lękach, że zmusza Was do wyparcia się samych siebie albo oczekujecie od partnerki/-a rzeczy dla niej/niego niemożliwych, to pora wyciągnąć stosowne wnioski i konsekwencje.
Podobne procesy będą zachodzić w gospodarce. I na tym polu ziarno oddzieli się od plew, wyraźnie zobaczymy, gdzie może nastąpić spełnienie nadziei i oczekiwań, a gdzie brakuje treści, woli albo zaufania.

Tydzień rozpocznie się z rozmachem i dość żywiołowo. Poczujemy ogromną chęć zorganizowania czegoś. Dodatkowo, przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK, ogarnie nas wielki poryw uczuć. W nowych i spójnych związkach ostro zaiskrzy – przygotujcie się na bardzo namiętne chwile. Wszyscy pozostali powinni poszukać takiej formy aktywności, która w jakiś sposób pozwoli wyrazić silne uczucia. Szczególnie nadają się do tego kreatywne i twórcze działania, jak również wszystko to, co sprawia nam przyjemność, radość i frajdę [Wenus w kwadraturze do Plutona 12° Raka/Koziorożca; Saturn w kwadraturze do Lilith i Księżyca 17° Skorpiona/Lwa, Merkury w kwadraturze do węzłów księżycowych].

We WTOREK i w ŚRODĘ entuzjazm tymczasowo opadnie, a nastrój zrobi się bardziej stonowany. Większą uwagę będziemy musieli skoncentrować na realiach życia i związanych z nimi zadaniach. Rosnąca wrażliwość i wyczulenie nie pozwolą nam dłużej udawać, że nie dostrzegamy tego, co straciło spójność i już nie gra. Warto poświęcić się kwestiom, które dotychczas były ignorowane, a także zadbać o ciało i duszę. Z działających energii skorzystają też pobyt i aktywność na łonie przyrody [29.7. o godz. 5:36 Księżyc wejdzie do znaku Panny].

CZWARTEK jest dniem fazy przejściowej. Możemy teraz zająć się rozmaitymi tematami. Konfiguracje planetarne pozwolą nam zadecydować o tym, czy, co i ile chcemy zrobić. Warto wykorzystać okazję i zorganizować sobie czas wedle własnego widzimisię [31.7. o godz. 18:09 Księżyc wejdzie do znaku Wagi].

Pod koniec tygodnia energie znowu wyraźnie dadzą o sobie znać. W PIĄTEK, SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ poczujemy silną potrzebę kontaktów i rozmów, jednocześnie w powietrzu pojawi się też spore napięcie i niepokój. Ogarnie nas głód wolności i sprawiedliwości, dodatkowo atmosferę podgrzeje tendencja do niemal fanatycznej obrony własnych przekonań i prawd.
Jeśli w otwarty, uczciwy, wręcz lekki i błyskotliwy sposób zdołamy przedyskutować różne, nawet kontrowersyjne pragnienia, wartości i punkty widzenia, to istnieje szansa rozwiązania konfliktów oraz znalezienia nadrzędnych, wspólnych wartości oraz rozwiązań. Gorzej, ba, niebezpiecznie zrobi się tam, gdzie podjęte zostaną próby narzucenia innym własnego punktu widzenia, gdzie uprzedzenia albo (subiektywne) poczucie niesprawiedliwości skłonią nas szukania zemsty. Z kolei, jeśli za wszelką cenę spróbujemy stworzyć pozory harmonii albo unikać zajęcia jednoznacznego stanowiska, to inni wraz ze swoimi opiniami przejmą dowodzenie i ostatecznie poczujemy się oszukani. Najlepiej w tych dniach poświęcić się sprawom, które leżą nam na sercu i bez reszty zaangażować w nie. Z jednej strony ciepłe, szczere uczucia mogą teraz scementować i uzdrowić niejeden związek, z drugiej dojdzie do spektakularnych, zaskakujących rozstań.
Również widoczna (odczuwalna) w tych dniach skłonność do zbyt wspaniałomyślnych i/albo dramatycznych gestów może w najlepszym razie dostarczyć nam ekscytujących doświadczeń, w gorszym – grozi jednak przesadą i przeholowaniem. Uważajcie, żeby nie dać nakłonić się do czynów bądź reakcji, których potem pożałujecie albo, za które trzeba będzie odpokutować [1.8. Wenus w kwadraturze do Urana 17° Barana i w trygonie z Chironem 17° Ryby oraz Saturnem 17° Skorpiona; 2.8. Mars w kwadraturze do Jowisza 4°, Merkury w koniunkcji z Jowiszem 4°; 3.8. Merkury w kwadraturze z Marsem, o godz. 4:56 Księżyc wejdzie do znaku Skorpiona].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »