Prognoza tygodniowa 28.3–3.04.2016

Zamieszczony przez dnia Mar 27, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: siła woli, instynkt i intuicja: w co są angażowane, przez co lub kogo sterowane i kontrolowane? / w drodze do nowego świata / stare historie i nowe pomysły / wiedza to władza / lepsze rozeznanie pozwoli uzyskać przełom / kto zna drogę? / idealiści, ideologie i przywódcy

Nadchodzącym tygodniem zawładnie pionierski duch, a w powietrzu już wiszą kolejne, duże zmiany (Winds of Change). Poczujemy teraz ogromną potrzebę ruszenia z miejsca i spenetrowania nieznanych obszarów, nie zabraknie nam też nowych pomysłów ani kreatywnych impulsów. Jeśli te energie zostaną wykorzystane do realizacji trwającego projektu, to można teraz liczyć na ważne informacje oraz wglądy dotyczące dalszej strategii działania, a nawet przełom w jakiejś bardzo złożonej kwestii. Z drugiej strony będziemy jednak mieli problem z uzbrojeniem się w cierpliwość i powściągnięciem impulsywnych reakcji, jeżeli sprawy nie pójdą dość szybko albo zgodnie z planem.

Poza tym informacje, jakie teraz napłyną, rzucą nowe światło na jakąś sprawę i wymuszą jej ponowną ocenę. W związku z tym wyjdą na jaw tajemnice albo zostaną przełamane tabu. Dodatkowo nowe informacje i nieoczekiwane odkrycia mogą gwałtownie przyspieszyć bieg wypadków. Jednak skłonność do prowokowania innych, celowego bądź nieświadomego sterowania czy manipulowania informacją po to, aby osiągnąć konkretne korzyści, może wywołać spore problemy.
Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się wizjonerskimi projektami albo dokonać reorientacji, pamiętajcie jednak, że sami poniesiecie konsekwencje swoich działań i będziecie musieli poradzić sobie z reakcjami najbliższego otoczenia. Poza tym liczcie się też z możliwością wystąpienia zakłóceń i utrudnień w ruchu, komunikacji oraz w dziedzinie technologii informacyjnej (Internet, smartfony itp.).

Ogólnie trzeba teraz pamiętać o jednym: nawet jeśli w wielu obszarach pojawia się coraz większa przejrzystość i można wykonać pierwsze kroki w nowym kierunku, to jednak będzie trudno dotrzeć do upragnionego celu w prosty i najszybszy sposób. Zanim nastąpi ostateczny przełom, najpierw musimy raczej zająć się wszelkimi obciążeniami i balastem przeszłości, ponieważ w najbliższych tygodniach i miesiącach spowodują one liczne zakłócenia, porażki i zmuszą nas do nałożenia drogi. W ten sposób energie chcą zwrócić naszą uwagę na stare konflikty i urazy, nieprzemyślane działania bądź błędne decyzje, wymusić ich naprawę oraz oczyszczenie sytuacji, bo w przeciwnym razie ostatecznie poniesiemy klęskę. Dopiero od sierpnia możemy liczyć na większą swobodę działania i doprowadzić do końca to, co zostało teraz zapoczątkowane [retrogradacja Saturna].

Równocześnie, wraz z powyżej opisaną żądzą czynu, duchem pionierskim i gorączkowym entuzjazmem, przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia da o sobie znać wysoki poziom wrażliwości, wywołując dość sprzeczne doświadczenia. W tym czasie do głosu dojdą stare, nieuchwytne lęki i urazy, niepewność, zwątpienie w możliwość realizacji własnych pragnień i wizji. W efekcie pozornie banalna krytyka albo dalekie od ideału relacje dotkną nas bardziej niż to potrzebne lub oczekiwane i dojdzie do gwałtownych reakcji (upór, złość, agresja albo rezygnacja i wycofanie się). W takiej chwili postarajcie się być ostrożni, powściągnijcie silne impulsy skłaniające do wydawania przedwczesnych osądów lub pochopnego działania. Jeśli zdołacie zachować zimną krew i zostawić rzeczy swojemu biegowi, to istnieją spore szanse, że ostatecznie otworzą się przed Wami dotychczas zamknięte drzwi i zobaczcie, jak najlepiej podejść do sprawy.

Już na początku tygodnia zaznaczy się silna potrzeba ruchu i postępu. W Lany PONIEDZIAŁEK i WTOREK zechcemy bronić własnych przekonań, ruszyć z jakąś sprawą do przodu i wybadać nowe obszary. Jednocześnie wewnętrzne napięcia i niepewności lub zewnętrzne konflikty mogą zmusić nas do zatrzymania się, dokonania reorientacji oraz podjęcia decyzji dotyczącej kolejnego możliwego kroku.
Jeśli w głębi duszy macie jasno określone cele i zamiary, ale jesteście też gotowi uwzględnić w swoich przemyśleniach konkretne realia i uwarunkowania, to możecie teraz pokonać pojawiające się przeszkody i naprawdę wiele osiągnąć. Niewykluczone też, że znajdziecie sojuszników i sprzymierzeńców dla swojej sprawy. Gorzej, jeżeli górę wezmą idealne wyobrażenia i oczekiwania albo skłonność do obstawania przy jakimś przekonaniu (które przestało być aktualne), a wszystko inne, co nie pasuje do obrazu, zostanie zamaskowane i pominięte. W takich przypadkach trzeba liczyć się z bolesnymi rozczarowaniami. [Księżyc w Strzelcu]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. Z jednej strony w tych dniach da o sobie znać duża wrażliwość, przede wszystkim w sprawach dotyczących związków, miłości oraz poczucia własnej wartości; o swoim istnieniu przypomną stare urazy, ból odrzucenia albo zlekceważenia własnych pragnień czy tęsknot, wszystkie one sprawią, że możemy mieć problem z obiektywnym, właściwym zareagowaniem na bieżącą sytuację; ewentualnie zobaczymy, że miłość nie wszystko potrafi uleczyć. Z drugiej strony poczujemy ogromną potrzebę użyczenia głosu „prawdzie”, przełamania murów milczenia, a w razie konieczności nawet tabu. Tam, gdzie pojawi się możliwość otwartego porozmawiania o trudnych tematach, istnieją korzystne przesłanki dla nowych pomysłów, ale jeśli spróbujemy coś przemilczeć lub manipulować faktami, to już w czwartek wieczorem, a przede wszystkim w PIĄTEK powstała presja lub napięcie wyładują się w sposób gwałtowny i wybuchowy.
Poza tym energie czwartku i piątku można wykorzystać do wyjaśnienia spraw i uzyskania jasnego obrazu sytuacji. W najlepszym razie w tych dniach mogą zostać omówione trudne, wymagające tematy i pojawią się konkretne, nowe rozwiązania. Jeśli w Waszym życiu są jakieś ważne kwestie, to bądźcie gotowi szczerze przyjrzeć się im i zbadać je, odrzucając fałszywe tabu czy uprzedzenia, a istnieją spore szanse, że osiągniecie teraz istotny przełom. [30.3. o godzinie 19.4 Księżyc wejdzie do Koziorożca, 30.3. Merkury w kwadraturze do Plutona 18°, 31.3. Merkury w koniunkcji z Uranem 20°]

W czasie WEEKENDU poczujemy potrzebę kontaktów i wymiany myśli. Energie będą sprzyjać spotkaniom oraz wspólnym przedsięwzięciom z przyjaciółmi bądź znajomymi; możecie też wykorzystać je, żeby zadbać o swoje kontakty w sieciach społecznościowych lub wspólnie z innymi zebrać pomysły dla nowego projektu. Czas nie sprzyja natomiast odpoczynkowi ani sprawom wymagającym cierpliwości, precyzji i wyczucia szczegółu. [Księżyc w Wodniku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »