Prognoza tygodniowa 28.10.-3.11.2013

Zamieszczony przez dnia Paź 25, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: podjęcie kluczowych decyzji i wybór dalszej drogi / bagaż przeszłości / dostrzeżenie, skorygowanie albo usunięcie słabości i błędów / uleczenie ran / impulsy i decyzje (wstępne) dotyczące przyszłości

Konstelacje tego tygodnia trudno przecenić pod względem ich znaczenia oraz siły oddziaływania. Trwające procesy zmiany osiągną swoje kolejne apogeum i punkt zwrotny. Przed nami bardzo intensywny emocjonalnie okres, dlatego wszystkie sprawy mogą nabrać szczególnej wagi i mieć nieprzewidywalne skutki. Nawet małe gesty i na pozór banalne wydarzenia mogą wywołać teraz całą lawinę wypadków, a rozmaite incydenty i doświadczenia, zarówno na poziomie osobistym, jak i zbiorowym, wytyczą naszą dalszą drogę. W wielu przypadkach nastąpi spotkanie przeszłości z przyszłością. Odczujemy albo zobaczymy stare rany, zaniedbania i konsekwencje popełnionych niegdyś błędów. Kto jest gotowy stawić czoła faktom, ten może niejedno wyjaśnić i oczyścić. W niektórych dziedzinach będziemy musieli dokonać poprawek, w kolejnych wypracować świadome podejście do tego, czego nie sposób zmienić, a w jeszcze innych mamy szansę znaleźć nieoczekiwane wyjście z bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie przyjdzie nam podjąć zasadnicze decyzje dotyczące przyszłości oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stopniu jesteśmy gotowi osobiście zaangażować się w coś i wykonać odważne posunięcie, nawet jeśli finał historii jest trudny do przewidzenia. Dlatego w tych dniach warto zachować ostrożność, uważność i liczyć się z zaskakującym, istotnym rozwojem wypadków.

W życiu każdego z nas będą zachodzić rozmaite procesy. Zależnie od horoskopu urodzeniowego w ciągu tygodnia na pierwszy plan wysuną się różne sprawy. Po pierwsze trzeba będzie jeszcze raz wziąć pod lupę wnioski, informacje oraz decyzje z pierwszych dwóch tygodni października i sprawdzić, czy w świetle aktualnego stanu wiedzy nadal są one słuszne. W niektórych przypadkach może okazać się, że obrana droga prowadzi w ślepą uliczkę i w związku z tym wymaga skorygowania; w innych nowe fakty bądź nieoczekiwane wydarzenia wymuszą chwilowy postój, a w pozostałych zaistnieje konieczność potwierdzenia wcześniej podjętej decyzji. Te procesy dojdą do głosu głównie w pierwszej połowie tygodnia i dotyczą: negocjacji, umów, wiążących ustaleń albo podejścia do informacji. Ogólnie energie doskonale nadają się do przeredagowania i zrewidowania dokonanych już ustaleń, poszukiwania ukrytych lub zagubionych informacji czy odnowienia przerwanych kontaktów.

Zgodnie z innym układem planetarnym należy liczyć się z sytuacjami, które pokażą nam, że niekiedy – mimo starannych planów i zaangażowania wszystkich posiadanych środków, sił oraz wiedzy – nie sposób uniknąć trudnych, bolesnych doświadczeń. Ewentualnie staniemy przed klasycznym dylematem i będziemy musieli stwierdzić, że nie ma „dobrego” rozwiązania, które zadowoli każdą ze stron, lub nawet „słuszne” zachowanie może powodować nieprzyjemne skutki. Ta konstelacja dotyczy głównie przyrody i środowiska naturalnego, kwestii organizacyjnych, spraw codziennych. W tym przypadku chodzi o zaakceptowanie tego, co jest, i znalezienie najlepszego sposobu wykorzystania posiadanych zasobów lub danej sytuacji. Ewentualnie – koniec końców – dojdziemy do zaskakującego, ważnego, nowego wniosku. Poza tym energie również w innych dziedzinach sprzyjają krytycznej analizie istniejącego stanu rzeczy, własnych słabości i starych ran. Paradoksalnie właśnie w pozornie krytycznej, trudnej, wręcz beznadziejnej sytuacji może nastąpić niespodziewany przełom.

W drugiej połowie tygodnia na pierwszy plan wysuną się zachodzące od dłuższego czasu (na poziomie osobistym, gospodarczym, politycznym oraz instytucjonalnym), radykalne procesy transformacji. Ponieważ wewnętrzne lub zewnętrzne napięcie osiągnie swoje apogeum, na dodatek będziemy odczuwać niepohamowaną chęć ucieczki, przecięcia krępujących więzów, spalenia za sobą wszelkich mostów albo uwolnienia się za jednym zamachem od wszystkiego, co przestało prawidłowo funkcjonować, to mogą teraz nastąpić bardzo dramatyczne sceny. Osoby, które zechcą skutecznie i konstruktywnie wykorzystać potężne energie, powinny nieco okiełznać silne impulsy. Warto działać zgodnie z dewizą: kropla po kropli drąży skałę i pamiętać, że najlepsze efekty przyniosą małe, aczkolwiek konkretne kroki. Zarówno tam, gdzie spróbujemy wymusić coś bez względu na ewentualne konsekwencje, jak również tam, gdzie – wręcz przeciwnie – użyjemy wszelkich środków, aby uniemożliwić dalszy postęp czy rozwój i będziemy unikać otwartej konfrontacji, sytuacja zaogni się, a skutki mogą być trudne do przewidzenia i potencjalnie destrukcyjne. Bądźcie gotowi podjąć działanie i włączyć się w proces, zachowajcie jednak ostrożność. Wskazana jest absolutna szczerość wobec siebie i innych. Zbadajcie swoją wewnętrzną motywację i zamiary. Jeśli możecie całym sercem ręczyć za daną sprawę, to istnieją spore szanse na osiągnięcie przełomu albo przezwyciężenie patowej sytuacji, ale dopiero nadchodzące tygodnie i miesiące pokażą, które z powziętych obecnie działań i decyzji prowadzą do celu.

Na początku tygodnia będziemy pełni zapału i wiary we własne siły. Gotowość zorganizowania czegoś wspólnie z innymi wytworzy w PONIEDZIAŁEK (28.10.) twórczą, otwartą atmosferę. Dodatkowo mamy spore szanse znaleźć zrozumienie, wsparcie oraz sojuszników dla naszego przedsięwzięcia albo kompromisowe wyjście z trudnej sytuacji. Możecie poświęcić nieco czasu swojemu hobby albo po prostu cieszyć się tym, co oferuje Wam życie.

We WTOREK (30.10.) i w ŚRODĘ (31.10.) przypomną o sobie obowiązki i codzienność. Nastrój zrobi się bardziej poważny i konkretny, a podwyższony poziom wrażliwości sprawi, że nawet zwykłe drobnostki szybko staną się problemem. Energie sprzyjają realizacji przedsięwzięcia, które poza wyraźnym skupieniem uwagi, wymaga wyczulenia na subtelne różnice, błędy oraz słabości. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się kwestiami czy zadaniami, które do tej pory były spychane na bok, to także korzystna pora na przerobienie lub zrewidowanie jakiejś koncepcji. Przede wszystkim we wtorek warto uzbroić się w cierpliwość, przygotować na opóźnienia, utrudnienia i stagnację, zwłaszcza w dziedzinie komunikacji i ruchu drogowego. Od środy będziemy w pogłębiony sposób zajmować się wszelkiego rodzaju wizjonerskimi projektami. Czas wziąć pod lupę wglądy, tęsknoty, marzenia i dostępny potencjał. Przede wszystkim chodzi o to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób jasna, wewnętrzna wizja może zostać przełożona na konkret (zrealizowana w realnym świecie), a gdzie trzeba zaakceptować istniejące ograniczenia i niedoskonałości. Jeśli będziecie postępować uważnie i ostrożnie, a przy tym ograniczycie się do tego, co wykonalne i istotne, to możecie we wtorek wiele osiągnąć.

Od CZWARTKU (31.10.) napięcie wyraźnie wzrośnie, poczujemy niepokój i rozdrażnienie, a zarazem potrzebę wymiany myśli i znalezienia dobrych rozwiązań jakieś wyjątkowo trudnej kwestii. Jeśli mimo zniecierpliwienia zdołacie zachować obiektywność, uwzględnić wysoki stopień uwrażliwienia, a także nieoczekiwane informacje i zwroty akcji, to tego dnia możecie osiągnąć pierwszy (na razie połowiczny) sukces. Unikajcie jednak pochopnych działań i wyciągania przedwczesnych wniosków.

W PIĄTEK (1.11.) opisane wyżej procesy osiągną swoje kolejne apogeum i punkt zwrotny. W piątek ani tym bardziej w SOBOTĘ (2.11.) nic nie będzie normalne ani wyważone. Emocjonalna intensywność dodatkowo wzmocni wszystkie tematy i rozbudzi stare impulsy. Te dwa dni przyniosą istotne wnioski, decyzje i przełomy w negocjacjach. W sytuacjach, które już są napięte, może dojść do eskalacji. Na pierwszy plan wysuną się pytania o wolność, prawdę i sprawiedliwość. Najlepiej wybierzcie teraz jakąś nietuzinkową formę aktywności, wymykającą się codziennej rutynie. Poza odwiedzinami na cmentarzach, działającym obecnie energiom odpowiadają wszelkiego rodzaju poszukiwania, porządki (bądźcie gotowi pozbyć się tego czy owego), jak również dyskusje albo pertraktacje dotyczące kwestii zasadniczych. Jeśli zaprezentujecie swoje stanowisko w sposób jasny, zdecydowany, ale też uczciwie i z szacunkiem dla drugiej strony, to możecie wiele osiągnąć. Unikajcie niepotrzebnego demonstrowania władzy i oprzyjcie się nieprzepartej pokusie do przekory, krnąbrności czy unikania rozmowy. Doświadczenia tych dni mogą być (wstępnie) decydujące dla przyszłości!

W NIEDZIELĘ (o godzinie 13:49) nastąpi niewidoczne u nas zaćmienie Słońca, tym samym zachodzące od kilku dni procesy zostaną tymczasowo zakończone. Jednocześnie napłyną nowe impulsy zapowiadające przyszłość. Silne i intensywne energie nie pozostawią nas obojętnymi. Bądźcie gotowi jasno wyrazić swoje stanowisko, powiedzieć komuś prawdę prosto w oczy, odważnie zaangażować się w jakiś proces i wziąć na siebie zobowiązania. Jeśli tego dnia będziecie szczerzy, autentyczni i gotowi posłuchać intuicji, która podpowiada, co jest ważne, to czekają Was głęboko poruszające przeżycia, ewentualnie nastąpi decydujący zwrot w trwającej od dawna sytuacji.  Jeżeli natomiast spróbujecie uniknąć jakiegoś procesu albo osiągnąć coś przy pomocy abstrakcyjnych, teoretycznych wyjaśnień, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że o kolejnym Waszym kroku zadecydują inni ludzie albo bieg wypadków. Konstelacje tego dnia sprzyjają również głębokim osobistym procesom.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »