Prognoza tygodniowa 28.1. – 3.2.2019

Zamieszczony przez dnia Sty 27, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wewnętrzne napięcie / dokonać podsumowania i zamknąć stare sprawy / walczyć o władzę albo góry przenosić / radość i cierpienie w związkach / przygotowanie do wykonania następnego kroku

 


Po dość intensywnym, pełnym napięć okresie sytuacja początkowo się uspokoi. Nadal możemy odczuwać spore pobudzenie, będziemy jednak otwarci i przyjaźnie nastawieni do świata. Wyraźnie wzrośnie też gotowość wyjścia innym naprzeciw.

Dlatego pierwsza połowa tygodnia przyniesie wiele pobudzających i inspirujących doświadczeń. W tym czasie nadarzy się również okazja, aby wspólnie z przyjaciółmi wejść w jakiś projekt lub poświęcić więcej uwagi swojemu hobby. Wykorzystajcie odprężenie, żeby zająć się wszystkimi sprawami, które są dla Was szczególnie ważne, ale w ostatnich dniach zostały zaniedbane.

 

Gwałtowne wyładowanie energetyczne


Pod koniec tygodnia powoli zacznie rosnąć potrzeba działania i dokonania czegoś albo zamierzenia się z innymi. Wiele rozmów, spotkań czy konfrontacji będzie swego rodzaju próbą sił, która pozwoli wysondować stan rzeczy oraz da jasny obraz sytuacji odnośnie do własnej pozycji w grupie. Jeśli nastąpi to w przyjazny i uczciwy sposób, to zdołamy rozwiązać konflikty i wyjaśnić wszelkie otwarte kwestie, a także na nowo wyznaczyć hierarchię i stosunki władzy. Poza tym ustalimy, czy w sprawach dotyczących zainteresowań, światopoglądów, postaw i ideałów istnieją punkty styczności, które mogą być podstawą przyszłego wspólnego działania.

W ten sposób zostaną stworzone korzystne przesłanki do podjęcia decyzji, czy możemy dalej razem iść tą samą drogą, pogłębić przyjaźń lub związek, czy też chodzi o to, aby coś zamknąć i się rozstać.

Silne energie będą teraz wyraźnie zachęcać do otwartej i bezpośredniej konfrontacji. Z drugiej strony ewidentnie wzrośnie wrażliwość w związkach i sprawach dotyczących wartości. W efekcie znalezienie zdrowej równowagi między chęcią prowokowania i doprowadzenia do konfrontacji, a poczuciem bycia krytykowanym, deprecjonowanym, odrzuconym i zranionym, może nie być łatwe. Dlatego początkowo konstruktywne spory mogą szybko zamienić się w gwałtowną walkę o władzę. Przede wszystkim tam, gdzie zabraknie uczciwości, tolerancji i otwartości względem innych poglądów i postaw, a zamiast tego strony usztywnią się w swoich uprzedzeniach, sytuacja nabierze destrukcyjnej dynamiki.

 

Na poziomie zbiorowym


Na pierwszy plan wysuną się tematy dotyczące równouprawnienia, ruchów niepodległościowych, ideologii politycznych i światopoglądów. Istotnych i częściowo intensywnych procesów możemy oczekiwać również w kwestii tego, kto i w jakich okolicznościach ma prawo użyć siły. Tutaj zaobserwujemy iście bohaterskie czyny i zdumiewające przełomy. Niewykluczone, że zostanie przecięty jakiś gordyjski węzeł i przełamany dotychczasowy impas. Może jednak dojść również do gwałtownych starć.

 

Na poziomie indywidualnym


Chodzi o to, aby zweryfikować własne podejście do tematu władzy oraz wykorzystania siły woli, a także gotowość do traktowania innych jak równych sobie. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co tak naprawdę jest dla Was ważne, dodatkowo jesteście gotowi jasno wyrazić to, kim jesteście i czego chcecie oraz zaangażować w to wszystkie swoje siły – możecie teraz bardzo dużo osiągnąć. Warto postawić na szczerość i autentyczność!

Jeżeli jednak boicie się utraty kontroli, odczuwacie niejasny lęk przed zagrożeniem, Waszym działaniem powodują wzorce wynikające z doświadczonej niegdyś bezsilności, powołujecie się na abstrakcyjne zasady bądź uparcie podkreślacie swoją wyższość, to istnieje spore niebezpieczeństwo, że znajdziecie się w nieprzyjemnej sytuacji, będziecie realnie zagrożeni, mobbingowani, poniżeni lub sami coś zniszczycie, użyjecie przemocy albo dokonacie inwazji.

Również w związkach trzeba teraz zachować szczególną uważność. Pozorne błahostki mogą odświeżyć stare rany i doznane odrzucenie, brak poczucia własnej wartości lub osamotnienie. W takich momentach bądźcie wyrozumiali zarówno dla siebie, jak i dla innych. Unikajcie krytykowania, oceniania i osądzania kogokolwiek. Również szukanie wyjaśnień i nadmierny aktywizm nie będą w niczym pomocne. Jeśli zastosujcie się do tych wskazówek, to sytuacja, która początkowo wydawała się bardzo trudna i beznadziejna, zakończy się pozytywnie. Wtedy będziecie mogli uleczyć stare rany i dostrzeżecie zupełnie nowe możliwości.

 

Tydzień w szczególe


Jak już wspomniałam, konfiguracje PONIEDZIAŁKU i WTORKU zapowiadają nieco spokoju. W tych dniach poczujemy dużą potrzebę introspekcji i zanurzenia się we własnym wnętrzu. W miarę możliwości spróbujcie przyjrzeć się swojej duchowej kondycji, emocjonalnym wdrukowaniom i wzorcom. Odpowiedzcie sobie na pytanie, co tak naprawdę czujecie, czego pragniecie i potrzebujecie. Potem pomyślcie, jak stworzyć dla tego przestrzeń w swoim życiu. Czas sprzyja również pracom porządkowym i usuwaniu brudów. Natomiast nie jest to dobra pora na rozrywkę ani zabawę. Już we wtorek wieczorem wzrośnie potrzeba dynamicznego działania i zorganizowania czegoś. [Księżyc w Skorpionie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK będzie nas rozpierać energia, poczujemy żądzę przygód, nie zabraknie też inspiracji ani wiary we własne siły. Zajmijmy się teraz projektami, które nas zachwycają i dodają nam skrzydeł! Z działających energii skorzysta również aktywność duchowa oraz wszystko, co zorganizujemy wspólnie z przyjaciółmi. Osoby szukające spokoju muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Nieco odprężenia przyniesie nam ruch na świeżym powietrzu. [Księżyc w Strzelcu, Słońce w koniunkcji z Merkurym 11° Wodnika]

PIĄTEK będzie miał charakter przejściowy. Z jednej strony do głosu dojdzie teraz potrzeba ładu, klarowności i struktury, z drugiej da o sobie znać opisane na wstępie napięcie. W związku z tym wzrośnie skłonność do konfrontacji i porównywania się z innymi. Najlepiej wykorzystajcie silne energie do przeprowadzenia porządków. Poświęćcie nieco czasu na to, aby określić własną pozycję: uporządkujcie swoje życie oraz zadajcie sobie pytanie, co rzeczywiście jest dla Was ważne, w co jesteście gotowi konkretnie się zaangażować.

 

Na wysokich obrotach


W SOBOTĘ nastąpi energetyczne apogeum tego tygodnia. Wewnętrzne napięcie oraz potrzeba aktywnego działania sięgną zenitu. Jednocześnie przypomną o sobie stare doświadczenia dotyczące winy i kary, siły i bezsilności, tym samym wzrośnie skłonność do reagowania w oparciu o stare wzorce zachowań. Jeśli w porę to dostrzeżecie i świadomie skoncentrujecie się na aktualnej sytuacji, to może nastąpić istotny przełom. Najlepiej poszukajcie takiej formy działania, która całkowicie Was zaangażuje. Z jakości czasu skorzystają też sporty.

Również w NIEDZIELĘ będzie wyczuwalne napięcie. Jednocześnie – przede wszystkim w związkach, w sprawach dotyczących wartości i prawdy – wzrośnie poziom wrażliwości. Dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że tego dnia wyładują się napięcia, frustracje, agresja oraz lęki, które były wyczuwalne już w sobotę, ale wtedy nie zostały w pełni wyrażone. Głównie przed południem warto w tym zakresie zachować ostrożność. Postarajcie się nie reagować pochopnie. Po południu emocje opadną i spojrzymy na sprawy bardziej rzeczowo i obiektywnie. Jeśli poczekacie tak długo, to istnieje spora szansa, że drażliwe sytuacje zostaną wyjaśnione, znajdziecie nieoczekiwane rozwiązanie i rozważycie nowy początek. [Księżyc w Koziorożcu, Mars w Baranie w kwadraturze do Plutona w Koziorożcu 22°]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »