Prognoza tygodniowa 28.09–04.10.2015 (zaćmienie Księżyca)

Zamieszczony przez dnia Wrz 27, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zobaczyć to, co jest / przekazać informację / rozwiązanie starych problemów w związkach – możliwość osiągnięcia pragmatycznego kompromisu

W najbliższym czasie trzeba będzie wnikliwie zająć się doświadczeniami i wydarzeniami minionych tygodni. W związku z tym możliwe są różne scenariusze, po pierwsze mogą napłynąć informacje, które uzupełnią dotychczasowy, niepełny obraz sytuacji. W takich przypadkach czynniki oraz szczegóły, którym do tej pory poświęcaliśmy niewielką uwagę, ukażą nam dany temat w zupełnie nowym świetle, umożliwiając jego nowe, lepsze zrozumienie. Przede wszystkim w związkach, w sprawach dotyczących umów i problemów prawnych będzie teraz można wyjaśnić otwarte kwestie i na drodze negocjacji lub rozmów znaleźć kompromisowe rozwiązania, satysfakcjonujące wszystkich zainteresowanych. Jeśli istnieje gotowość pragmatycznego spojrzenia na sytuację i zobaczenia rzeczy takimi, jakie są (bez ideologicznych zniekształceń), to istnieje szansa osiągnięcia postępu.

Po drugie w tych dniach chodzi również o to, aby rozliczyć się ze skutkami i konsekwencjami działań oraz decyzji podjętych w pierwszych pięciu miesiącach tego roku lub w ostatnich tygodniach. W niektórych przypadkach zostaną teraz zebrane owoce wcześniejszych wysiłków, w innych będzie trzeba ponownie poddać weryfikacji to, co zostało osiągnięte, i w razie konieczności wprowadzić stosowne korekty.
Niewykluczone również, że jeśli idzie o słabości, błędy i konsekwencje, które wyszły na jaw w minionym tygodniu, teraz będziemy musieli stopniowo zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć dalszych szkód.
Ogólnie ten czas nadaje się najlepiej do wszelkiego rodzaju prac związanych z wyjaśnianiem, czyszczeniem i sprzątaniem.
Załatwcie jak najwięcej zaległych spraw, poświęcając dużo uwagi pozornie małym szczegółom, poświęćcie też czas na wyjaśnienie nierozstrzygniętych kwestii w swoich związkach. W ten sposób stworzycie solidne podstawy pod dalszą przyszłość.
Konfiguracje astrologiczne nie sprzyjają natomiast nowym projektom. Jeśli chcecie rozpocząć coś nowego, to trzeba się liczyć z niepowodzeniami i pomyłkami, a także z tym, że osiągnięcie celów będzie w tym przypadku wymagało więcej czasu i pracy niż zazwyczaj. Widoki na sukces będą znacznie większe, jeśli poczekacie z przedsięwzięciem jeszcze dwa tygodnie.

Tydzień rozpocznie spektakularne zaćmienie Księżyca (pełnia o godzinie 4:50), które przy dobrej pogodzie będzie widoczne również w Polsce. Konfiguracje PONIEDZIAŁKU i WTORKU mogą naświetlić dotychczas ignorowane sprawy, głównie w zakresie związków i kwestii prawnych, oraz ożywić zachodzące aktualnie procesy.
W najlepszym razie zobaczymy, o co tak naprawdę chodzi, i w efekcie zdołamy zebrać siły do podjęcia koniecznych działań albo wykonania niezbędnych cięć. Jeśli nastąpi to w otwarty, uczciwy i uważny sposób, to jest szansa znaleźć rozwiązanie owocne dla wszystkich stron. Gorzej, jeżeli górę wezmą nieświadome instynkty i popędy, jeżeli silne uczucia i napięcia wyładują się w nagły, impulsywny sposób albo, aby coś osiągnąć, zastosujemy gierki o władzę czy manipulację. Postarajcie się powściągnąć tego typu skłonności (choć nie będzie łatwo) i nie dajcie się sprowokować do działań, których potem pożałujecie. Tak czy owak w tych dniach trzeba liczyć się z nieprzewidzianymi zwrotami akcji.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK emocje nieco opadną, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i spokoju, będzie nam łatwiej podejść do palących kwestii w sposób pragmatyczny i rzeczowy. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tymi wszystkimi sprawi, na które brakowało Wam czasu. Może pozwolicie sobie również na chwilę przerwy albo odpoczynek, zadbacie o swoje samopoczucie i zrobicie coś dobrego dla siebie? Konfiguracje astrologiczne sprzyjają działaniom służącym ciału, zdrowiu i przyrodzie. [Księżyc w Byku, Słońce w koniunkcji z Merkurym 8° Wagi]

PIĄTEK i SOBOTA stoją pod znakiem związków i informacji. Pod koniec tygodnia pojawi się ogromna potrzeba kontaktów i rozmów, zapragniemy podyskutować z innymi o ciekawych, nowych pomysłach, ważnych wglądach albo kwestiach, które dotychczas nie zostały poruszone. Jeśli będziemy gotowi porozmawiać jak równy z równym, to prowadzone dyskusje okażą się bardzo owocne. Niewykluczone też, że wyjdą teraz na jaw skrzętnie skrywane tajemnice, padną pytania albo pojawią się informacje, które wywołają całą lawinę reakcji. Ogólnie, zwłaszcza w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji i w mediach mogą wystąpić nieoczekiwane wydarzenia i nagłe zmiany. [Księżyc w Bliźniętach]

W NIEDZIELĘ wzrośnie napięcie, do głosu dojdą potrzeby emocjonalne i rozmaite wzorce. W najlepszym razie możecie teraz świadomie zadbać o to wszystko, czego potrzebujecie, aby poczuć się komfortowo, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Spotkajcie się z osobami, które lubicie, poszukajcie miejsc, które dają Wam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Możecie jednak wykorzystać działające obecnie energie także do tego, aby wnikliwie zająć się swoją psyche, historią rodową albo przeżyciami z dzieciństwa, ewentualnie urządzić czy przemeblować swoje mieszkanie tak, aby było dla Was przytulne. [Księżyc w Raku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »