Prognoza tygodniowa 27.8. – 3.9.2018 (przełom)

Zamieszczony przez dnia Sie 26, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: energetyczny przełom / podjąć decyzję albo dokonać wyboru / wizjonerskie pomysły i/albo zawiedzione nadzieje / zadbać o swoje związki

 

W najbliższych dniach nastąpi energetyczny przełom. Mars, który od 27 czerwca przebywa w ruchu wstecznym, w poniedziałek zatrzyma się, a następnie – patrząc z perspektywy Ziemi – ponownie ruszy do przodu. Czas na przepracowanie tego wszystkiego, co zaszło od końca czerwca, a częściowo również od połowy maja. W nadchodzących tygodniach jeszcze raz powrócą kwestie dotyczące ówczesnych konfliktów, rywalizacji, podjętych wtedy decyzji, działań przeprowadzonych pod wpływem złości bądź lęku, a także związane z wojskowością, sportem, chirurgią, budownictwem, samochodami i wykorzystaniem energii.

Nadeszła pora, aby zamknąć te procesy! Pamiętajmy jednak, że na nasze podejście do wymienionych tematów nadal wpływają stare wyobrażenia i wzorce zachowań, co może skutecznie utrudniać znalezienie rozwiązań dostosowanych do aktualnej sytuacji. Takie niebezpieczeństwo istnieje szczególnie tam, gdzie obraz teraźniejszości zaburzają ideologie albo doktryny.  Dlatego przed podjęciem konkretnych działań warto zatrzymać się na moment, ocenić sytuację i zadać sobie pytanie, co w danej chwili naprawdę jest dla nas istotne.

Kolejnym problemem będzie skłonność do gwałtownych reakcji na zawiedzione nadzieje. Istotną rolę mogą tutaj odegrać zwłaszcza informacje uzyskane w okolicy zaćmienia Słońca (11 sierpnia). Na szerszym poziomie sporą uwagę przykują oczekiwania i lęki związane z walką płci oraz rolą kobiet, a także zjawiska przyrodnicze.

Astrologiczne konfiguracje tego tygodnia będą miały wiele wspólnego z sytuacją, którą w prognozie pogody można porównać do niskiego rozkładu ciśnienia. Dlatego niełatwo sprecyzować jednoznaczny trend. Raczej będą teraz zachodzić rozmaite małe procesy, a doświadczenia zależą od indywidualnego horoskopu – naszej postawy i zachowania.

Jeśli nie zajmują Was obecnie powyżej opisane tematy, to możecie robić to, co Was interesuje. Warto wykorzystać okazję, żeby zająć się tematami, na które zabrakło nam czasu w trakcie wakacji, albo uporządkować sprawy, w których dotychczas panował bałagan.
Niekiedy trzeba będzie wybierać między różnymi rozwiązaniami, ofertami czy sojuszami. Dokonajcie rozważnych wyborów, nawet jeśli chodzi o pozorne błahostki, ponieważ podjęte teraz decyzje mogą mieć dalekosiężne konsekwencje.
Świadomie zadbajcie o związki, które są dla Was ważne. Ogólnie najbliższy czas nie sprzyja urlopom ani przedsięwzięciom akcentującym entuzjazm i radość życia.

 

Tydzień w szczególe


Jak już wspomniałam, w PONIEDZIAŁEK Mars – patrząc z perspektywy Ziemi – zmieni kierunek ruchu. W efekcie poczujemy wewnętrzne napięcie oraz będziemy mieli trudność z tym, aby ruszyć z miejsca i coś zrobić.
Jednocześnie na początku tygodnia wzrośnie poziom wrażliwości, łatwiej damy się zwieść albo zareagujemy zgorzknieniem czy frustracją, jeśli sprawy nie przebiegną po naszej myśli. Dodatkowo możemy mieć problem z koncentracją albo podjęciem ukierunkowanych działań.
Najlepiej stwórzcie sobie teraz przestrzeń, która pozwoli Wam na chwilę wycofać się z codzienności, zobaczyć siebie, swoje tęsknoty, nadzieje, pragnienia i wizje. Wtedy zdołacie poczynić ważne obserwacje i stworzyć dobre przesłanki do podjęcia kolejnych decyzji. [Księżyc w Rybach, Merkury kwadratura Jowisz]

We WTOREK wieczorem do głosu dojdzie niecierpliwość i żądza czynów, jednocześnie pojawią się wątpliwości i zastrzeżenia dotyczące dalszej strategii działania. Jeśli w takim momencie zdołacie nieco powściągnąć napływające impulsy i najpierw zadacie sobie pytanie, w co tak naprawdę chcecie się zaangażować, to możecie w ŚRODĘ wykorzystać dostępne energie, żeby zrobić to, na co się zdecydowaliście.

Również CZWARTEK zdominuje potrzeba działania oraz popchnięcia spraw do przodu. Trudności, jakie się pojawią, będą dla nas tylko wyzwaniem i zachętą. Jeśli wiecie, czego chcecie, to możecie teraz sporo osiągnąć! Unikajcie jednak gierek o władzę i powściągnijcie skłonność do forsowania swojej woli za wszelką cenę. Warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu! Uprawiajcie sporty albo zróbcie porządki. [Księżyc w Baranie]

PIĄTEK ma charakter przejściowy. Tego dnia poczujemy potrzebę spokoju, stabilności, bezpieczeństwa i klarownych relacji. Jednocześnie do głosu dojdzie niecierpliwość i skłonność do irytacji. Możliwe, że wiele spraw będzie teraz przebiegać nie tak, jak sobie zaplanujemy. Liczcie się z zaskakującymi wydarzeniami i zwrotami akcji. Jeśli w takim momencie będziecie otwarci i kreatywni oraz zorientowani na to, co wykonalne, to możecie pozyskać ważne i trwałe impulsy dla swojego dalszego rozwoju.

Energie SOBOTY najbardziej sprzyjają konkretnym działaniom oraz pracom manualnym. Jeśli wygospodarujecie sobie dostatecznie dużo czasu i będziecie uważni, to możecie tego dnia bardzo dużo osiągnąć. [Księżyc w Byku]

W NIEDZIELĘ do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i rozmów. Spotkajcie się z przyjaciółmi i zadbajcie o dobre relacje z innymi ludźmi.

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »