Prognoza tygodniowa 27.07–02.08.2015 (Jowisz-Saturn)

Zamieszczony przez dnia Lip 26, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: czas na chwilę refleksji / granice i konsekwencje w związkach oraz wspólnotach: co jest ważniejsze – realizacja własnych celów, uznanie i kreatywność czy społeczna odpowiedzialność?

Po dość intensywnych procesach ubiegłego tygodnia czas na chwilę wytchnienia i refleksji. Dzięki temu będziemy mogli zgłębić jakiś wybrany temat, ale też zająć się codziennymi sprawami, do których dotychczas brakowało nam motywacji. To również dobra pora, żeby uprzytomnić sobie własne potrzeby oraz pragnienia i przystąpić do ich realizacji.
Retrogradująca Wenus skłania w tych dniach do bliższego przyjrzenia się wyznawanym wartościom i posiadanym dobrom. Czy ostatnio zapomnieliście o czymś albo zlekceważyliście coś, co ich dotyczy? Czy cokolwiek w tym zakresie czeka na opracowanie bądź dokładne sprawdzenie? Jeśli tak, to najwyższa pora zająć się tym. Posprzątajcie, uporządkujcie swoje sprawy, wyrzućcie to, co przestało być użyteczne, a nawet zaczęło przeszkadzać i zadbajcie o rzeczy dla siebie istotne.
Również w związkach nastąpi pewne poruszenie. Niewykluczone, że jakieś przypadkowe spotkanie nagle rozbudzi stare uczucia, a dodatkowo pewne wydarzenia i doświadczenia, jakie teraz nastąpią, sprawią, że spojrzymy na swoje relacje bardziej trzeźwym okiem. W tym kontekście warto postawić sobie następujące pytania: na jakim etapie jest mój związek? Czy istnieją tematy wymagające omówienia? Na jakie warunki mogę przystać i z czym się pogodzić? W jakim stopniu jestem gotowa/-y wziąć odpowiedzialność za to, co było i co jest? Jak daleko sięgają moje granice? Czego nie mam zamiaru dłużej tolerować? Czy jestem gotowa/-y wyciągnąć wnioski i ponieść konsekwencje moich decyzji?

Ogólnie to również czas, żeby (na razie) po raz ostatni zająć się głębią swojej psychiki. Zastanówcie się, czy są jeszcze jakieś tematy, które pominęliście ze względu na brak siły lub odwagi? Jeśli jesteście gotowi na uczciwą konfrontację ze swoim cieniem i swoimi lękami, to istnieje szansa, że dotrzecie do sedna problemu i znajdziecie wewnętrzne oparcie. Zajęcie się opisanymi tematami pozwoli stworzyć solidną podstawę pod zasadnicze decyzje, jakie przyjdzie Wam podjąć w nadchodzących tygodniach.
Ale życie nie ograniczy się teraz wyłącznie do poważnych tematów – nadal odczuwamy dużą chęć zabawy i przyjemności, pokazania się z najlepszej strony albo zdobycia uznania w jakikolwiek inny sposób. Cieszcie się wakacjami i stwórzcie odpowiednią przestrzeń, aby móc korzystać z rzeczy, które sprawiają Wam radość.

W zasadzie PONIEDZIAŁEK i WTOREK upłyną nam dość przyjemnie. Radość życia i żądza przygód pójdą teraz w parze z inspiracją i kreatywnością. Osoby, które dysponują wolnym czasem, postąpią dobrze, jeśli poświęcą się ważnej dla siebie sprawie albo zrobią coś, co sprawia im autentyczną frajdę. Wyobraźni i mocy twórczych nie zabraknie przede wszystkim kreatywnym twórcom oraz artystom. Te dni mogą jednak przysporzyć problemów tym, którzy mają nadmierne oczekiwania i zbyt idealistyczne wyobrażenia – w takich przypadkach istnieje ryzyko, że wzlot zakończy się rozczarowaniem i frustracją. [Księżyc w Strzelcu, Uran w stacji 21° Barana]

W ŚRODĘ do głosu dojdzie potrzeba porządku i klarowności, będzie też można stosunkowo łatwo skupić się na wybranym temacie. Wykorzystajcie energię tego dnia, żeby poświęcić się zadaniom wymagającym dyscypliny i koncentracji. Jeśli jakieś projekty szczególnie mocno leżą Wam na sercu, to można teraz liczyć na progres w tym zakresie. Podobnie w CZWARTEK, ale z tą różnicą, że tego dnia nasili się duch przekory. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jeśli coś nie będzie odpowiadało Waszym wyobrażeniom, to postarajcie się nie zachowywać jak mała przekora albo zbuntowany nastolatek. [Księżyc w Koziorożcu, Uran rozpoczyna pozorny ruch wsteczny]

W PIĄTEK atmosfera znowu zrobi się bardziej luźna, poczujemy ochotę na rozmowy i wspólne przedsięwzięcia. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z przyjaciółmi i razem coś zorganizować. O godzinie 12:42 nastąpi pełnia Księżyca. Warto świadomie poświęcić trochę czasu, żeby zająć się tym, co jest dla nas ważne. Czas sprzyja uzyskaniu ciekawych wglądów oraz zrozumieniu wielu spraw.
Również w SOBOTĘ będziemy otwarci na kontakty i chętni do wspólnych przedsięwzięć. Tego dnia może jednak pojawić się wyraźnie większa skłonność do fiksacji na jakimś pomyśle, ideologii czy wyobrażeniu i gwałtownych reakcji, jeśli inni będą mieć odmienne zdanie tym zakresie. Ogólnie trzeba liczyć się z utrudnieniami – wiele sytuacji może przebiegać inaczej, niż pragniemy, i warto wtedy postawić na spokój. [Księżyc w Wodniku, Wenus w Lwie]

Zimna krew i cierpliwość przydadzą się również w NIEDZIELĘ.  Z jednej strony tego dnia wzrośnie tęsknota za idealnym światem, a jednocześnie problem z koncentracją na konkretnych tematach – byle drobnostki mogą skutecznie rozpraszać naszą uwagę; z drugiej – coś zawiśnie w powietrzu, możemy odnieść wrażenie, że wszystkie demony i nierozwiązane historie z przeszłości tylko czekają na to, żeby o sobie przypomnieć.
Najlepiej, jeśli świadomie poświęcicie czas i uwagę, żeby zająć się wszystkim tym, co teraz wyjdzie na jaw. Dzięki temu będzie można wiele zrozumieć. Konstelacje mniej sprzyjają działaniom wymagającym dynamiki i ducha walki albo uzyskaniu spektakularnych wyników w krótkim czasie. Uwaga, mogą wystąpić osobliwe incydenty i utrudnienia. [Księżyc w Rybach, Saturn, patrząc z perspektywy Ziemi, „zatrzyma się” i utworzy kwadraturę z Jowiszem]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »