Prognoza tygodniowa 27.6.–3.7.2016 (zastój)

Zamieszczony przez dnia Cze 26, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: chwilowy zastój / zmiana trendów i działających energii / dostrzec, zaakceptować i skorygować słabości / pierwszy krok w przyszłość / zaufanie albo kontrola, przynależność albo zależność

Chociaż w tym tygodniu w wielu sferach życia nastąpi wyczuwalna zmiana trendów, to jednak działające układy astrologiczne uruchomioną dość sprzeczne, niejasne energie. Podobnie jak w chwili, kiedy przypływ przechodzi w odpływ albo odwrotnie, trudno będzie wyznaczyć konkretny kierunek ruchu, a w niektórych obszarach wręcz nastąpi stagnacja. Jeśli jednak spojrzeć na ten proces z szerszej perspektywy (kilku tygodni), to wyraźnie da się zaobserwować zmiana.
W tym kontekście ważną rolę odegra Mars – planeta po ponad dwóch miesiącach retrogradacji w końcu „zatrzyma się” (patrząc z perspektywy Ziemi), aby 1 lipca przejść do ruchu prostego. Po okresie, w którym na ocenę teraźniejszości mocno wpływała przeszłość i trudno było podjąć decyzję dotyczącą konkretnego działania, poradzić sobie z konfliktami czy dokonać wyboru nowych dróg, teraz sprawy powinny ruszyć z kopyta. W minionych tygodniach dominowały głównie obciążenia i stare problemy, ale po czwartku będzie można znowu planować, podejmować ostateczne decyzje oraz wykonać realne kroki do przodu. Na początku tygodnia odniesiemy jednak wrażenie, że świat wstrzymał oddech i mimo sporego wysiłku trudno ruszyć z miejsca.

Dodatkowo wiedza i informacje wywołają niepewność lub wątpliwości. Nie raz zobaczymy, że to, co jest wiadome, co się mówi i pisze wprawdzie rozjaśnia sytuację, ale nie wystarcza, żeby uzyskać jasną odpowiedź na zadane pytanie. Będziemy też musieli zaakceptować fakt, że dotychczas poruszone kwestie, pomysły i obserwacje są sprzeczne albo paradoksalne, mają słabe punkty i w danej sprawie nie można jeszcze osiągnąć upragnionego rozwiązania problemu. Szczególnie dotyczy to osób, które w swoich horoskopach mają obsadę trzeciego dekanatu Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb, a także oświaty, handlu i komunikacji. W takim przypadku warto zachować spokój, nie popadać w nadmierny aktywizm ani nie szukać usprawiedliwień, wtedy nawet bardzo trudne problemy mogą się nagle rozwiązać.

W drugiej połowie tygodnia na pierwszy plan zaczną wysuwać się kwestie dotyczące związków i wartości – wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i pewności, dlatego byle błahostki mogą wywołać lęk przed stratą albo zależnością. Ponieważ do głosu dojdą intensywne uczucia lub głębokie, a nawet dotychczas wyparte emocje, to trzeba liczyć się z gwałtownymi, impulsywnymi reakcjami. W najlepszym razie przybiorą one postać intensywnych uniesień miłosnych albo będą towarzyszyć rozgrywkom Euro 2016. Gorzej, jeśli górę wezmą nieuświadomione lęki i w efekcie spróbujemy przejąć kontrolę nad jakąś sytuacją, osiągnąć cel przy pomocy gróźb czy szantażu albo odwrotnie – naszym zachowaniem pokierują zazdrość i żądza zemsty.

PONIEDZIAŁEK zaserwuje nam dość mieszany program. Ogromna wrażliwość połączona z niepewnością i tendencją do koncentrowania się na tym, co nie jest doskonałe, wprawi nas w dość labilny nastrój. Pozornie banalne wydarzenia i informacje mogą mieć tego dnia trudne do przewidzenia skutki. Postarajcie się zachować spokój i nie dajcie się sprowokować do przedwczesnych reakcji lub wniosków. Nie warto też wymuszać czegokolwiek ani analizować czy racjonalnie wyjaśniać zagmatwanych sytuacji, ponieważ takie próby prowadzą teraz w ślepą uliczkę. Jeżeli trochę poczekacie, to może nastąpić nagła, zaskakująca zmiana na lepsze. [Księżyc w Baranie]

Również WTOREK i ŚRODA stoją pod znakiem sprzecznych impulsów oraz energii. Z jednej strony zapragniemy działać i coś osiągnąć, z drugiej możemy mieć problem ze skutecznym popchnięciem spraw do przodu. Niejeden z nas poczuje się jak Syzyf, który bezskutecznie próbował wtoczyć głaz na górę i tuż przed zakończeniem musiał rozpoczynać zadanie od początku. Dodatkowo sytuację skomplikuje skłonność do niecierpliwienia się i popadania w irytację. W tych dniach warto zadbać o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu albo poszukać innego wentylu, który pomoże wyładować żądzę czynu, np. poświęcić się pracom w ogródku, porządkom czy trochę poćwiczyć. Energie sprzyjają również dokonaniu od dawna odkładanych na później reklamacji lub konfrontacji, ale liczcie się przy tym z gwałtownymi, wybuchowymi reakcjami (własnymi lub drugiej strony).

Wczesnym rankiem w CZWARTEK Mars „zatrzyma się” – po dość napiętych, burzliwych i nerwowych poprzednich dniach, poczujemy teraz potrzebę spokoju i wyciszenia. Najlepiej wygospodarujcie tego dnia chwilę na odpoczynek albo zadbajcie o te wszystkie małe rzeczy, które służą Waszemu ciału i Waszej psyche. Jeśli nie pozwolicie się ponaglać ani do niczego przymuszać, skoncentrujecie się na stopniowym wykonaniu zadań, które są do zrobienia, to macie szansę spędzić radosny i zdumiewająco produktywny dzień.

W PIĄTEK na pierwszy plan wysuną się wspominanie na początku związki i wartości. Jeśli macie solidne wewnętrzne oparcie i możecie w danej sprawie postąpić w sposób jasny oraz zdecydowany, a jednocześnie okazać wspaniałomyślność i wyrozumiałość, to tego dnia uda się Wam wykonać decydujący krok. [Księżyc w Byku, Wenus opozycja Pluton]

Podczas WEEKENDU wzrośnie potrzeba kontaktów, wymiany myśli i wspólnych doświadczeń. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi. Chęć przedyskutowania wizjonerskich pomysłów i realizacji fantastycznych projektów sprzyja zespołowym działaniom, pod warunkiem, że będą prowadzone w otwartym, radosnym duchu. Gorzej, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli i dziecinne oczekiwania zamienią się w rozczarowanie lub frustrację. [Księżyc w Bliźniętach]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »