Prognoza tygodniowa 27.3.-2.4.2017

Zamieszczony przez dnia Mar 26, 2017 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 27.3.-2.4.2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: prawdy, wizje świata, wartości i ideologie wystawione na próbę: co nadaje kierunek i sens? przełom – dokąd dalej?

 

Konstelacje nadchodzących dni stanowią swego rodzaju intermezzo. Po pierwsze będą kontynuowane i konkretyzowane wątki poprzedniego tygodnia. Jednak mimo rozpierającej nas chęci działania ich realizacja nie przyjdzie łatwo. Możemy mieć wrażenie, że jedziemy na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Jeśli chcecie coś osiągnąć, to bądźcie cierpliwi i wytrwali.

Równocześnie mogą znowu pojawić się osoby i tematy, które były już aktualne na początku lutego. Na pierwszy plan wysuną się tutaj sprawy dotyczące związków, współpracy, umów i wartości. W tym zakresie trzeba będzie zająć się lutowymi doświadczeniami i podjętymi wtedy decyzjami. Niewykluczone, że okaże się, iż zawarte spontanicznie i impulsywnie umowy były nieco przedwczesne i muszą zostać ponownie przemyślane lub dostosowane do panujących realiów. Najlepiej połączcie rozsądek z pragmatyzmem i trzymajcie się tego, co aktualnie jest możliwe. Jeśli powstrzymacie porywczość i będziecie pamiętać, że warto być cierpliwym, to najbliższy tydzień przyniesie Wam sporo satysfakcji. Poza tym konfiguracje sprzyjają dokonaniu oceny sytuacji oraz wiosennym porządkom – dosłownie i w przenośni.

 

Jowisz-Pluton


Jednocześnie w tym tygodniu w centrum uwagi znajdą się rozmaite światopoglądy i ideologie, jak również związane z nimi „prawdy” i roszczenia prawne. Przy tym chodzi głównie o następujące kwestie: co jest rzeczywiste i prawdziwe, a co jest propagandą i manipulacją? W jakim stopniu dotychczasowe obrazy świata i założenia odpowiadają obecnej sytuacji? Co w tak takim świecie, w którym współistnieją ze sobą różne i alternatywne światopoglądy, daje klarowność, orientację i konkretne ukierunkowanie?
Nawet jeśli staną się one palące albo podprogowo zaczną oddziaływać na panujący nastrój, to nie będzie można znaleźć dobrego rozwiązania ani satysfakcjonującej odpowiedzi. Turbulencyjne, gwałtowne procesy, które zajdą w najbliższych tygodniach, mogą jeszcze raz wywrócić nogami to, co wydawało się pewne i doprowadzić do zmiany perspektywy.
Dopiero od maja astrologiczny klimat uspokoi się i ustabilizuje. Najlepiej, jeśli aktywnie poszukacie nowych informacji albo dokładnie sprawdzicie istniejące pomysły i opcje pod kątem ich długotrwałości, ale ostatecznie i tak zaufacie swojej intuicji i przy podjęciu decyzji pokierujecie się tym, co podpowiada Wam wewnętrzny głos.
Tam, gdzie to konieczne, odczekajcie jednak jeszcze chwilę, zanim podejmiecie ważne zobowiązania. Nie dajcie się zwodzić żadnym uzdrowicielom, guru ani ludziom roszczącym sobie wyłączne prawo do absolutnej prawdy.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK przyniesie dość ambiwalentne doświadczenia. Z jednej strony zainspirują nas pomysły i impulsy, które napłynęły podczas weekendu oraz związane z nimi możliwości i wizje, z drugiej – będziemy mieli problem z jednoznacznym zrozumieniem czegoś albo realizacją. [Księżyc w Rybach, od 16:11 w Baranie, Jowisz w kwadraturze z Plutonem 20°]

 

Nów w Baranie


We WTOREK wczesnym rankiem nastąpi nów (o 4:56, 8° Barana). Dostarczy on silnych impulsów do działania i rozbudzi potrzebę aktywności. W efekcie we wtorek i w ŚRODĘ zacznie nas rozpierać żądza czynu. Możemy mieć problem z okiełznaniem niecierpliwości bądź frustracji i zachowaniem spokoju, jeśli sprawy nie zostaną natychmiast wyjaśnione lub załatwione. Jednocześnie energie pozwolą nam znaleźć nowe drogi i poeksperymentować z pomysłami. Najlepiej to, co chcecie w tych dniach zrobić albo przeżyć, potraktujecie jako swego rodzaju przegląd albo szkic czegoś nowego, mając świadomość, że trzeba jeszcze czasu i pracy, zanim dotrzecie do celu. Zadbajcie o odpowiednia dawkę ruchu i liczcie się z tym, że inne osoby również reagują na działające teraz wibracje, czyli mogą zachowywać się w sposób gwałtowny i nieobliczalny. [Księżyc, Słońce, Wenus, Merkury, Uran w Baranie, Jowisz kwadratura Pluton 20°]

W CZWARTEK i w PIĄTEK przyjdzie czas na ocenę aktualnej sytuacji. W tych dniach wzrośnie potrzeba wartości i wytycznych, którą wskażą nam dalszą drogę, zapewnią stabilność i bezpieczeństwo. Duże oczekiwania i mnogość potencjalnych prawd albo perspektyw wzmogą jednak skłonność do rozczarowań, ewentualnie obniżą tolerancję frustracji, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli. Najlepiej wykorzystajcie działające teraz energie, żeby zająć się swoimi wartościami i oczekiwaniami. Odpowiedzcie sobie na pytania, co jest dla Was słuszne, czego możecie bronić i w co się angażować? Czas sprzyja również pracom porządkowym. Zastanówcie się, które z posiadanych przez Was rzeczy, jeszcze Wam służą, a które są zbędnym obciążeniem i podejmijcie stosowne działania. [Księżyc w Byku, Jowisz kwadratura Pluton 20°]

W PIĄTEK wieczorem nastrój znowu ulegnie zmianie. Do wielu spraw podejdziemy w sposób bardziej otwarty, elastyczny i z większym zainteresowaniem. Jednocześnie poczujemy chęć luźnych, niezobowiązujących kontaktów oraz rozmów. Dlatego SOBOTA i NIEDZIELA będą dobrymi dniami, żeby zorganizować coś wspólnie z przyjaciółmi. Można teraz wyjaśnić też otwarte kwestie albo rozmaite punkty widzenia, pod warunkiem, że osoby zainteresowane będą gotowe porozmawiać o nich w sposób otwarty i bez uprzedzeń. Dodatkowo warto wykorzystać działające energie i po prostu odprężyć się albo zrobić coś dobrego dla siebie. [Księżyc w Bliźniętach]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »