Prognoza tygodniowa 27.2.-5.3.2017

Zamieszczony przez dnia Lut 26, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości: następny rozdział / wizjonerskie pomysły / odkryć nowe światy i zrozumieć, czym są wspólnota oraz sprawiedliwość / konfrontacja ze starymi wartościami i ideałami

 

W wielu obszarach życia będą teraz kontynuowane procesy ubiegłego tygodnia. Przy tym całkiem możliwe, że dopiero w tych dniach nastąpi wyładowanie nagromadzonej agresji albo uzewnętrznią się impulsy, które wtedy napłynęły.
Ogólnie obowiązuje dewiza: Wszystko jest możliwe, a nic pewne! Dlatego liczcie się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Powszechną uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać rozmaite obrazy świata i związane z nimi pojęcia dobra i zła, prawdy i kłamstwa, tego co słuszne i nie. W tych dniach wyraźnie zaznaczy się kontrast między osobami hołdującymi utopijnym wizjom oraz tymi, którzy patrzą na gospodarcze i społeczne procesy przez pryzmat duchowych czy technologicznych zdobyczy ostatnich dziesięciu lat (m.in. „Sharing-Community“, „Crowdfunding“, sieci społecznościowe, inteligencja zbiorowa) a ludźmi reprezentującymi tradycyjne wartości, ideały lub ideologie. W efekcie będzie można odnieść wrażenie, że żyjemy w innych, równoległych światach.

 

Prawda pośród kłamstw


Wyjątkowa skłonność do kierowania się własnymi wartościami i przekonaniami sprawi, że w obliczu mnogości spraw i ich interpretacji może być trudno odróżnić, co jest subiektywną (osobistą) a co tzw. obiektywną „prawdą”, które rzeczy postrzegane i rozumiane jako prawda są produktem nieświadomych pragnień, lęków i zasad, a gdzie świadomie i celowo jesteśmy wprowadzani w błąd, a nawet oszukiwani. Aby nie zagubić się w gąszczu wizji, obserwacji, potencjalnych pewników i opinii albo nie ulec manipulacji, warto poświęcić chwilę i wyłowić rzeczy, które w głębi duszy uważamy za autentyczne, jednocześnie mając wiadomość, że istnieją też inne punkty widzenia.
Uzupełnieniem opisanych powyżej tematów będzie duża intelektualna i duchowa otwartość. Pozwoli ona na przełomowe, kompleksowe wglądy, wizje i głębokie poruszenie, przyniesie jednak ze sobą niebezpieczeństwo zamieszania albo utraty własnego ja.
Dlatego na poziomie osobistym trzeba w tych dniach zachować szczególną ostrożność, jeśli idzie o zasadnicze decyzje albo zajęcie konkretnego stanowiska. W wielu sferach życia, jeżeli spojrzeć uważniej, mogą teraz wyjść na jaw dalsze czynniki, które ukażą nam to, co już wiemy w zupełnie innym świetle.
Najlepiej wykorzystajcie działające obecnie energie, żeby zrobić kompleksowe rozpoznanie sytuacji, a przy tym zastanowić się, co dla Was osobiście ma znaczenie. Nie wyciągajcie pochopnych wniosków, ale miejcie oczy, uszy i serce szeroko otwarte! Wtedy będziecie mogli liczyć na duchowe wzloty i odkryć nowe światy.

 

Wenus w pozornym ruchu wstecznym


Dodatkowo trzeba będzie wykazać się sporą cierpliwością, zwłaszcza w sprawach dotyczących związków, kwestii prawnych i wartości (w tym finansów) [Wenus w retrogradzie]. Wprawdzie możemy w tym zakresie odczuwać spore poruszenie i chęć działania, ale zgodnie z astrologicznymi układami dopiero w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zobaczymy, dokąd to wszystko prowadzi i co jest prawdziwe. Jeżeli zadziałacie przedwcześnie, to istnieje spore niebezpieczeństwo popełnienia błędu albo powrotu do punktu wyjścia i tego, co już zostało załatwione. Postarajcie się nie chcieć zbyt wiele i powściągnijcie swoje oczekiwania, bo istnieje spore ryzyko rozczarowań oraz bolesnych niepowodzeń. Te energie sprzyjają natomiast wszelkim kreatywnym działaniom.
Na scenie światowej mogą wystąpić ważne procesy związane z różnymi światopoglądami i wartościami. Na bieg wypadków wpłyną humanistyczne, socjalistyczne i idealistyczne idee, progresywne i rewolucyjne zapędy, religijne i polityczne ideologie oraz indywidualistyczne, narcystyczne postawy. Przy tym mogą one doprowadzić zarówno do przełomów, prekursorskich odkryć i obserwacji, jak również sensacyjnych prawnych i politycznych posunięć. Aktualności nabiorą też wydarzenia 2014 roku. Także w tym przypadku warto zachować ostrożność i nie spieszyć się z ferowaniem pochopnych wyroków. Wiele spraw jest jeszcze niejasnych i pozostaje w zawieszeniu. Dopiero w najbliższych tygodniach i miesiącach wyraźnie zobaczymy, dokąd zmierzają.
Co ciekawe, pojedyncze osoby poprzez swoją postawę i zachowanie mogą teraz bardzo wiele osiągnąć! Na bardziej codziennym poziomie energie sprzyjają karnawałowi i ostatkom, które nabiorą szczególnie różnorodnego i kolorowego zabarwienia. Pamiętajcie jednak, że i tutaj istnieje skłonność do przesady lub przekraczania granic.

 

Tydzień w szczególe


Konfiguracje PONIEDZIAŁKU pozostają w ścisłym związku z niedzielnymi, dlatego trudno nam będzie oddzielić jedne od drugich. Wysoki poziom wrażliwości pójdzie teraz w parze ze skłonnością do euforii. W efekcie powstanie nastrój, w którym prawie wszystko jest możliwe: wspaniałe przeżycia, głębokie rozczarowania, kreatywne wzloty, chęć podjęcia ryzyka, ale również nieobliczalne zachowania wynikające z rozgoryczenia i przekory. Bądźcie elastyczni i nie dajcie się nakłonić do czegoś, czego potem możecie żałować. [Księżyc w Rybach, Mars w koniunkcji z Uranem 22° Barana, Mars w opozycji do Jowisza]

We WTOREK i w ŚRODĘ zacznie nas rozpierać energia. W tych dniach możemy mieć problem ze spokojną i zdyscyplinowaną pracą. Niepewność i brak jasności co do własnych celów czy zamiarów stworzą mieszankę, którą trudno będzie okiełznać. Najlepiej poświęćcie się teraz takim zadaniom, które wymagają zarówno zapału, jak i kreatywności oraz fantazji. Do tego celu doskonale nadają się wszelkie artystyczne projekty oraz aktywność fizyczna z kreatywną nutą. [Księżyc w Baranie, Jowisz w opozycji do Urana]

W CZWARTEK i w PIĄTEK poczujemy potrzebę rozkoszy zmysłowych i namiętnych działań. Dodatkowo w tych dniach dadzą o sobie znać wszelkiego rodzaju pragnienia i żądze. Jeśli będą one miały charakter nieświadomy i instynktowny, to zapragniemy je spełnić bez względu na wszystko. Jeżeli jesteście w związku, to możecie teraz liczyć na namiętne uniesienia – w powietrzu zaiskrzy erotyka. Jeśli jednak czegoś Wam brakuje pod tym względem, to również to odczujecie. Warto zrobić coś, co sprawi nam przyjemność! [Księżyc w Byku, Słońce w koniunkcji z Neptunem 12° Ryb, Jowisz w opozycji do Urana]

 

Retrogradacja Wenus


W SOBOTĘ Wenus (patrząc z perspektywy Ziemi) zmieni kierunek ruchu i do 15 kwietnia pozostanie w retrogradacji. W tym czasie aktualności nabiorą dawne sprawy i doświadczenia dotyczące wszelkiego rodzaju związków, erotyki, kobiecości, wartości, posiadania i bezpieczeństwa oraz kwestie prawne. Spotkacie teraz swoją starą miłość, znajdziecie coś, co kiedyś miało dla Was duże znaczenie, odświeżycie swoje przyjaźnie albo przypomnicie sobie o jakimś istotnym doświadczeniu w tych dziedzinach. Niewykluczone, że odżyją dawne frustracje, niesnaski, niedowartościowanie lub doznana niesprawiedliwość. Ogólnie chodzi o wszystkie sprawy z przeszłości w tym zakresie, ale uwagę przykują głównie wydarzenia i procesy z lat 2008-2014.
Warto wykorzystać ten czas do zrobienia porządków w wyżej wymienionych dziedzinach. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że podczas sprzątania znajdziecie jakieś zapomniane skarby albo precjoza. Pora nie sprzyja zawieraniu nowych umów, które w jakikolwiek sposób są związane z wartościami. W dużym stopniu zostaną one bowiem zabarwione przez przeszłość albo później będą wymagały korekty i dopasowania do aktualnych wymogów.

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ poczujemy ogromną radość z kontaktów oraz rozmów. Teraz łatwiej wyjdziemy innym naprzeciw, wzrośnie zainteresowanie nowinkami i chęć wspólnych przedsięwzięć. Dlatego oba dni sprzyjają działaniom społecznym, dyskusjom o związkach, modzie, sztuce i nowych pomysłach. Nie będziemy też narzekać na brak inspiracji! Pamiętajcie jednak, że skłonność do nadmiernych oczekiwań i widzenia świata przez różowe okulary może prowadzić do rozczarowań. [Księżyc w Bliźniętach, Merkury w koniunkcji z Neptunem 12° Ryb]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »