Prognoza tygodniowa 27.1. – 2.2.2014

Zamieszczony przez dnia Sty 26, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: punkt zwrotny i zmiana kierunku / bilans i godzina prawdy w związkach / nasze „racje”, założenia i wartości: co jest autentyczne, a co nie? / genialne pomysły i oczekiwania – co się z nimi stało?

Również ten tydzień przyniesie rozmaite trendy, wszystkie zapowiadają jednak konieczność dokonania bilansu i zdefiniowania własnej pozycji. Przy okazji na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju wartości: przyjdzie nam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy te obecnie wyznawane aby na pewno są realne i dostosowane do wymogów dnia dzisiejszego. Będziemy musieli wyjaśnić, czy nasze mierniki wartości (majątek, finanse, zasoby, zobowiązania) są konkretne, czy zostały potraktowane w sposób odpowiedzialny i dalekowzroczny, czy też bazują przede wszystkim na wierze w przyszłość oraz optymistycznych oczekiwaniach, ew. zaufaniu do innych, cudzej wspaniałomyślności czy łatwowierności. Mogą także przypomnieć o sobie stare grzeszki, np. jakieś wyskoki czy życie ponad stan, które teraz zobaczymy w zupełnie innym świetle [retrogradująca Wenus w Koziorożcu „zwalnia”, aby wrócić do ruchu prostego; 31 stycznia koniunkcja Wenus 13°33/Pluton 12°17 w opozycji do Jowisza w 12°16 Raka].

Z drugiej strony zadamy sobie parę zasadniczych pytań: skąd wzięły się nasze prawdy i przekonania w zakresie moralności, etyki, prawa i sprawiedliwości? Czy opierają się na osobistych doświadczeniach oraz wyrosłych z nich zasadach i ideałach? A może zostały automatycznie przejęte z otoczenia? Czy powołujemy się na jakąś określoną naukę albo jakiegoś guru?  Czy przestrzegamy tego, w co wierzymy i co głosimy, czy też chodzi tylko o wywołanie dobrego wrażenia? Wspomniany układ planet oznacza także ekstremalne, wręcz dramatyczne sytuacje w życiu bogaczy, światowców i osób uznawanych za przykład do naśladowania.

Poza tym godzina prawdy wybije w związkach i wszelkiego rodzaju formach partnerstwa. W niektórych dziedzinach chodzi o to, aby poważnie zaangażować się i zobowiązać do czegoś, w innych – przeprowadzić otwarte i odważne rozmowy albo konfrontację, której dotychczas unikaliśmy, a w trzecim przypadku – poczynić poważne wysiłki w celu wyrównania istniejącej niesprawiedliwości albo zbilansowania nierównowagi. Jeśli obie strony okażą taką gotowość, to mogą teraz stworzyć solidne podstawy pod wspólną, owocną przyszłość. Doświadczenia, przemyślenia i wydarzenia tych dni w powiązaniu z wyżej opisanymi tematami zasługują na szczególną uwagę, są bowiem zwiastunami procesów, jakie będą zachodzić w następnych miesiącach, i określą kierunek na przyszłość. Dlatego poświęćcie chwilę, żeby odpowiedzieć sobie na pytania: jakie rzeczy są dla mnie ważne? W co jestem gotowy zaangażować swój czas, swoje pieniądze i energię? Czego oczekuję od siebie i od innych? Czy znam swoje najgłębsze przekonania oraz wartości i żyję zgodnie z nimi?

Na konkretnym, codziennym poziomie zechcemy otwarcie z kimś porozmawiać, a także wybadać nowe pomysły i możliwości [Merkury w Wodniku, nów w Wodniku w sekstylu do Urana]. Cieszcie się takimi chwilami i spożytkujcie przypływ kreatywnej energii.

PONIEDZIAŁEK (27.1.) może upłynąć dość przyjemnie i na luzie; dominować będą nowe pomysły oraz kwestie filozoficzne. Kontrowersyjne dyskusje dostarczą nam ciekawych informacji i możliwości. Wykorzystajcie okazję, żeby poruszyć absorbujące Was tematy. [Księżyc w Strzelcu]

We WTOREK (28.1.) i w ŚRODĘ (29.1.) atmosfera zrobi się bardziej poważna, będziemy musieli zweryfikować własne zasady i normy postępowania oraz zająć konkretne stanowisko w jakiejś sprawie. Osoby, które wiedzą, czego chcą, i są gotowe tego bronić, otrzymają teraz energetyczne wsparcie, mogą wykazać się niesamowitą wytrzymałością i ostatecznie wykonać spory krok naprzód. Gorzej, jeśli ktoś skoncentruje uwagę wyłącznie na partykularnych korzyściach i/lub zagra nieczysto. Problemy mogą mieć również ci, którzy czują się niesprawiedliwie potraktowani albo prowadzą krucjaty w imię własnej prawdy. Jeżeli nagromadzone frustracje czy niezadowolenie przesłonią nam obraz sytuacji i pokierują zachowaniem, to grozi eskalacja konfliktu. Na konkretnym poziomie energie sprzyjają pracom porządkowym, remanentom, inwentaryzacji i bilansom, projektom wymagającym ogromnej dyscypliny i siły woli. Weźcie pod uwagę możliwość wystąpienia nieoczekiwanych incydentów oraz zwrotów akcji. [Księżyc w Koziorożcu, Słońce sekstyl Uran 9°21 Barana]

CZWARTEK (30.1.) rozpocznie się dość przyjemnie: zapragniemy podyskutować z innymi, a inspiracja oraz kreatywność, których teraz nie zabraknie, wspomogą burzę mózgów służącą wypracowaniu nowych projektów. Możemy też wykorzystać energie na (krótki) twórczy odpoczynek. Bardzo późnym wieczorem (22.38) nastąpi nów [10°55 Wodnika]: dostarczy on nowych impulsów do działania i płynnie przeprowadzi nas do punktu kulminacyjnego tego tygodnia. To dobry moment, żeby zatrzymać się na chwilę i zadać sobie pytanie, jakie pomysły i ideały są warte naszego zainteresowania.

W PIĄTEK (31.1.) wiele procesów osiągnie swoje apogeum. Wenus, która od 21 grudnia 2013 roku retrograduje, patrząc z perspektywy Ziemi, „zatrzyma się”, aby przejść do ruchu prostego. W kwestii związków i wartości znowu będziemy mogli myśleć perspektywicznie, patrzeć w przyszłość i rozważyć podjęcie dalszych działań. Jednocześnie znaczenia nabiorą inne opisane powyżej zagadnienia. Tego dnia prawie wszystko będzie możliwe – w dobrym i złym tego słowa znaczeniu: dojdziemy do ważnych wniosków, coś zrozumiemy, podejmiemy (wstępne) decyzje, ale również mogą odezwać się zahamowania i blokady (wewnętrzne i/lub zewnętrzne), zapanują chaos i zamieszanie. Warto zachować ostrożność i potraktować wszystko to, co teraz nastąpi, jako symbol lub metaforę dalszego rozwoju wypadków, ostrzegam jednak przed wyciąganiem przedwczesnych wniosków. Postarajcie się też nie uciekać w nadmierny aktywizm. Lepiej nieco poczekać z działaniem i posłuchać swojego wewnętrznego głosu. [Jowisz opozycja Pluton 12°17 Koziorożca]

Podczas WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie, wzrośnie poziom naszej wrażliwości i wyczulenia na punkcie różnych spraw, do głosu dojdą także wszelkiego rodzaju tęsknoty. Najlepiej poświęcić się teraz tematom i działaniom, do których jesteśmy wewnętrznie dostrojeni, dać się wzruszyć i zainspirować. Energie sprzyjają doświadczeniom związanym z przyrodą, muzyką i duchowością. Znajdźcie czas na swoje przedsięwzięcia i zrezygnujcie z niepotrzebnych rzeczy, które Wam nie służą. [1 lutego Księżyc koniunkcja Merkury 00°33 Ryb]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

  Chiron Diagnostyka

Verena Bachmann, Chiron-Przewodnik Jan Kefer, Diagnostyka astrologiczna

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »