Prognoza tygodniowa 26.3 – 1.4.2018

Zamieszczony przez dnia Mar 22, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: dzisiaj tak, jutro zupełnie inaczej – ciągłe zmiany poglądów/ entuzjazm, przełom albo załamanie / opór i respekt / skorygować uzyskane informacje i przemyśleć dotychczas podjęte decyzje / kreatywne i twórcze działania / związki i wartości w fazie zmian

 

O wydarzeniach tego tygodnia zadecydują dość sprzeczne impulsy oraz energie. Dlatego zależnie od tematyki i horoskopu czekają nas różne doświadczenia.
Nadal wyraźnie będziemy odczuwać pionierskiego ducha!  Chęć spenetrowania dotychczas nieznanych obszarów i odważenia się na coś nowego zachęci nas do śmiałych działań. Głównie w sferze związków, w odniesieniu do własnego stylu (mody), jak również w podejściu do wartości zapragniemy odrzucić stare nawyki i poeksperymentować z oryginalnymi zachowaniami. W efekcie może dojść do impulsywnych działań i zaskakujących zwrotów akcji. Osoby, które lubią przygody, już mogą się cieszyć i wziąć aktywny udział w zabawie.

Najbliższe dni nie będą przyjemne dla wszystkich, którzy w swoich związkach i w życiu potrzebują pewności i bezpieczeństwa albo chętnie poruszają się w znanych, zaufanych ramach. Głównie w drugiej połowie tygodnia grożą niepokoje i zakłócenia.
Najlepszą formą wykorzystania tych „wiosennych” energii będzie świadome wypróbowanie czegoś nowego, np. dotychczas nieznanych potraw, kolorów ubrań albo zmiana fryzury. Z aktualnych wibracji skorzystają też przedsięwzięcia kreatywne i artystyczne albo… dyskotekowe szaleństwa! Trochę więcej uwagi zaleca się w sprawach dotyczących finansów. Zanim podejmiecie decyzję albo dacie się ponieść i nakłonić do spontanicznych działań, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy faktycznie jesteście gotowi zaryzykować przygodę o trudnych do przewidzenia skutkach. Jeśli należycie do osób, które potrafią sobie radzić z ryzykiem, to istnieją spore szanse, że całe doświadczenie ostatecznie Was wzbogaci, przynajmniej wewnętrznie.

 

Lekcja pokory


Równocześnie życie albo okoliczności nie raz będą na nas wymuszać przerwy na zastanowienie się. Przede wszystkim, jeśli idzie o cele, do których dążymy, lub realizowane projekty, to wewnętrzne lub zewnętrzne przeszkody mogą spowolnić tempo, a nawet wymusić zatrzymanie. Jeśli przydarzy się Wam coś takiego, to zadajcie sobie następujące pytania: czy jestem na właściwej drodze? Czy ten projekt, to przedsięwzięcie albo ten zamiar są faktycznie ważne i istotne? Czy dysponuję odpowiednimi kompetencjami i jestem gotowa/-y całkowicie zaangażować się, a potem iść dalej w sposób zdyscyplinowany i wytrwały, nawet jeśli (przez pewien czas) będzie ciężko? Jeżeli odpowiecie potakująco na te pytania, to może teraz nastąpić ważny przełom.
Niewykluczone jednak, że dotychczas obrana droga, okaże się ślepą uliczką, bo albo zabraknie nam kompetencji, albo wyjdzie na jaw, że podjęta w przeszłości decyzja nie była słuszna. W tym ostatnim przypadku będzie trzeba wyciągnąć konieczne wnioski.
Poza tym na cenzurowanym znajdą się wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy. Zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny, decyzje oraz zaniedbania.
Ogólnie będą opłacalne: respekt, poważne zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności.

 

Merkury w retrogradacji


Zgodnie z trzecim układem w najbliższych dniach będzie trzeba skorygować i przerobić informacje, plany i działania, które były aktualne w minionym tygodniu. Może okazać się, że nie wzięliśmy pod uwagę wszystkich aspektów albo podjęliśmy pochopne decyzje. To dobra pora na korygowanie błędów, uzupełnienie informacji oraz złożenie reklamacji. Ogólnie trzeba jednak liczyć się z tym, że ostateczne rezultaty i rozwiązania nastąpią dopiero na początku maja. Szczególnie dotyczy to podróży, komunikacji, oświaty oraz mediów.
Astrologiczne konfiguracje tego tygodnia nie sprzyjają rozpoczynaniu nowych projektów w tych dziedzinach.

 

Tydzień w szczególe


Po dość niespokojnym poniedziałkowym poranku, przez resztę dnia, jak również we WTOREK będzie panować radosny nastrój. Poczujemy dużą chęć aktywnego działania, nie zabraknie nam również kreatywnych pomysłów. W optymalnym przypadku będziemy teraz mogli zająć się ulubionym projektem albo rzeczami, które sprawiają nam frajdę. Z działających energii skorzystają też wszelkie twórcze przedsięwzięcia oraz zajęcia rekreacyjne, możliwe są nawet niezobowiązujące flirty. Oba dni nie sprzyjają natomiast działaniom wymagającym wyczucia szczegółu i precyzji. [Księżyc w Lwie, Merkury w kwadraturze do Lilith 16°]

Również w ŚRODĘ początkowo będzie panować ożywiona i słoneczna atmosfera. W ciągu dnia nadciągną jednak chmury i wieczorem znowu zrobi się poważnie.

Konfiguracje CZWARTKU i PIĄTKU nie należą do najłatwiejszych. Z jednej strony w tych dniach pojawi się sporo entuzjazmu, zwłaszcza w sprawach dotyczących związków i wartości. Z drugiej strony o naszą uwagę upomną się wszelkiego rodzaju zadania i obowiązki. W niektórych sferach życia trzeba będzie zająć się rozczarowującymi albo frustrującymi faktami. Na pierwszy plan wysuną się sprawy ważne, konieczne i wymagające uwagi. Wyjdą na jaw konsekwencje zaległości, niedopatrzeń i zaniedbań. Dlatego energie tych dni najbardziej nadają się na porządki i nadrobienie tego, co zostało wcześniej zaniedbane. [Księżyc w Pannie, Słońce w kwadraturze do Saturna 9°, Wenus koniunkcja Uran 28° Barana]

WEEKEND przyniesie nam mieszany program. Wyraźnie wzrośnie teraz chęć, aby zrobić coś wspólnie z innymi albo poświęcić się przyjemnym stronom życia. Niewykluczone jednak, że istniejące ograniczenia, obowiązki albo skutki wcześniej podjętych działań wywołają frustrację i niektórym osobom skutecznie zepsują dobry nastrój.

Poza tym w SOBOTĘ nastąpi pełnia (14:37, 11° Barana). W polu napięć możliwe będą różne doświadczenia i reakcje. Z jednej strony wyraźnie do głosu dojdą rozmaite sprzeczności, ewentualnie zdołamy rozpoznać dokuczające nam konflikty i rozwiązać je w  kreatywny sposób. W najlepszym razie poruszymy w związkach nabrzmiewające od dawna problemy i osiągniemy w tej materii kompromis. Jednocześnie niewiele będzie brakować, aby doszło do wybuchu agresji albo żeby zawiedzione nadzieje wyładowały się w impulsywny sposób. Dlatego bądźcie uważni, nie dajcie się sprowokować i unikajcie gierek o władzę. Z działających teraz energii skorzystają projekty o kreatywnym i artystycznym charakterze. [Księżyc w Wadze, Wenus wejdzie do znaku Byka]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »