Prognoza tygodniowa 26.10–01.11.2015 (Chiron)

Zamieszczony przez dnia Paź 25, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przedsmak zmian, jakie nastąpią / zobaczyć to, co jest (możliwe) / problemy życia codziennego

Z astrologicznego punktu widzenia czeka nas dość spokojny tydzień. Ponieważ zostaną teraz uwolnione rozmaite energie i trudno wyznaczyć jakiś jednoznaczny trend, to wydarzenia i doświadczenia nadchodzących dni będą ściśle zależały od horoskopu urodzeniowego. Ogólnie łatwiej dokonamy teraz rzeczowej i obiektywnej oceny jakieś sprawy, dostrzeżemy problemy i słabe punkty, ale również możliwości i potencjał. Osoby, które zadadzą sobie trud i poświęcą czas, mogą dokładnie przeanalizować rozmaite aspekty wybranego tematu, rozważyć poszczególne opcje, wybrać najlepsze wyjście z danej sytuacji, a potem zaplanować dalszą strategię działania.
Jeśli zastosujecie się do tych wskazówek, to w najbliższych dniach nie zabraknie Wam też siły woli ani dyscypliny potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. Poza tym wyczucie i zdolność czytania między wierszami, dostrzegania tego, co na pierwszy rzut oka niewidoczne, pozwolą teraz zobaczyć drażliwe tematy, które wymagają ostrożnego, delikatnego traktowania. Dlatego, ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry czas, aby poświęcić się tym wszystkim sprawom, na które wcześniej zabrakło nam czasu. Również ambitne projekty mają wreszcie szansę na pozytywny przebieg. Największy pożytek z działających energii odniesiecie w kwestiach organizacyjnych, dotyczących dnia codziennego oraz zdrowia. Poza tym czas sprzyja również podjęciu dalszych działań w zakresie projektów, które w jakikolwiek sposób są związane ze zrównoważonym rozwojem i ekologią.

Równocześnie w najbliższych dniach mogą wystąpić krytyczne sytuacje w kwestiach dotyczących związków oraz wartości. Przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia wyjdą na jaw cienie przeszłości oraz słabe strony istniejącej sytuacji; ewentualnie do głosu dojdą wątpliwości w słuszność obranej drogi oraz niepewność co do dalszych działań. Często sprawy będą wymykać się logice i nie dadzą ogarnąć rozumem, w takim przypadku trudno liczyć na szybkie rozwiązanie, a niekiedy wręcz trzeba będzie zaakceptować bolesny fakt, że nawet dobra wola i „właściwe” postępowanie nie doprowadzą nas do upragnionego celu. W takim przypadku nie dajcie się skłonić do pochopnych wyroków i reakcji, unikajcie też działania wynikającego z czystej bezsilności albo popadania w nadmierny aktywizm.
Najlepiej nieco poczekać i poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się temu, co jest. Jeśli nie pozwolicie, aby górę wzięły lęki, ale wsłuchacie się w swój wewnętrzny głos i zaufacie mu, to nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji może nastąpić zwrot na lepsze, ewentualnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozwiążą się problemy, które sprawiały wrażenie nie do przezwyciężenia, albo ukażą nowe rozwiązania, których dotychczas nie braliśmy pod uwagę; uzbrójcie się w cierpliwość i zaakceptujcie sytuację taką, jaka JEST w danej chwili, a wtedy stare rany mogą ulec zagojeniu, osiągniecie głębsze wzajemne zrozumienie, które w efekcie wzmocni łączącą Was więź i pogłębi Waszą miłość.

W PONIEDZIAŁEK wybrzmiewać będą jeszcze echa wydarzeń i doświadczeń WEEKENDU. Tego dnia zarysuje się silny kontrast między potrzebą działania, parcia do przodu i uwolnienia się, a dość stłumionymi energiami oraz dużą wrażliwością. Będzie nam ciężko powściągnąć niecierpliwość oraz nie reagować w sposób nagły, mało przemyślany, a nawet szkodliwy, zwłaszcza wtedy, gdy sprawy pójdą niezgodnie z oczekiwaniami albo nie tak szybko, jak chcemy.
Spróbujcie stworzyć sobie przestrzeń i możliwość do podjęcia spontanicznych, impulsywnych działań i/albo wyładowania się, unikajcie jednak wyrażania swojej frustracji w formie surowej, konfrontacyjnej krytyki, bo w takim razie istnieje ryzyko, że powolny, ale z gruntu konstruktywny proces załamie się i trudno będzie to naprawić. [Księżyc w Baranie]

Również konfiguracje WTORKU nie należą do najłatwiejszych. Tego dnia będziemy bardzo wrażliwi przede wszystkim w związkach i sprawach dotyczących wartości. A ponieważ dodatkowo pojawi się skłonność do widzenia tego, co dalekie od perfekcji bądź nie spełnia oczekiwań czy wyobrażeń, to nawet pozorne błahostki mogą nas zranić, wywołać niepewność i gwałtowne reakcje.
Pełnia (o godzinie 13:05) dodatkowo wzbudzi spore (wewnętrzne) napięcie: potrzeba bezpieczeństwa i zobowiązań będzie kontrastować ze skłonnością do (nieświadomego) sondowania granic w kontaktach z innymi ludźmi. Jeśli w takich momentach uda się Wam zachować spokój i zamiast przystępować do kontrataku czy ucieczki po prostu się zdystansujecie, to jest szansa na ważne obserwacje, znalezienie nowych dróg i rozwiązań. Można też wykorzystać te konfiguracje do tego, aby świadomie zająć się jakąś trudną dla siebie sprawą. Jeśli będziecie przy tym postępować ostrożnie i zaakceptujecie istniejący stan rzeczy, to pojawią się głęboko poruszające doświadczenia i niemal cudowne zmiany. [Księżyc w Byku, Wenus opozycja Chiron]

W ŚRODĘ napięcie wyraźnie opadnie, będzie łatwiej poświęcić się jakiemuś konkretnemu tematowi i bez większego wysiłku coś osiągnąć. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się projektem, który leży Wam na sercu albo załatwić sprawę, która od dawna czeka na swoją kolej. To również dobry dzień, żeby się odprężyć, zrobić coś dobrego dla swojego ciała lub po prostu cieszyć tym, co oferuje życie.

W CZWARTEK i w PIĄTEK do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i wymiany myśli. To także korzystny czas na przeprowadzenie rozmów, zebranie potrzebnych informacji czy wyjaśnienie wszelkich otwartych kwestii. Jeśli postawicie na rzeczowość i darujecie sobie cyniczne lub zbyt krytyczne uwagi, to kontrowersyjne dyskusje mogą doprowadzić do owocnych, pożądanych rezultatów. Warto też wykorzystać te dni na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi lub po prostu zadbać teraz o kontakty towarzyskie, np. na portalach społecznościowych. [Księżyc w Bliźniętach]

Podczas WEEKENDU wzrośnie potrzeba serdeczności, bezpieczeństwa i przynależności. Najlepiej świadomie zadbajcie teraz o swoje dobre samopoczucie – róbcie tylko to, co służy Wam i Waszej duszy. Konstelacje wspierają też wszelką aktywność związaną z domem. W NIEDZIELĘ mogą wystąpić emocjonalne napięcia – nie dajcie się teraz skłonić do zachowań, których potem możecie żałować. Tego, co naprawdę ważne, nie osiągnięcie groźbą, szantażem, dziecinnym uporem ani dąsając się, skomląc czy błagając. [Księżyc w Raku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »