Prognoza tygodniowa 25.6. – 1.7.2018

Zamieszczony przez dnia Cze 21, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia:do jakiego punktu w swoim życiu dotarłam/-łem, dokąd zmierzam? / oczyścić pole działania i wyciągnąć nowe wnioski / podjąć decyzje oraz wyznaczyć kierunek na przyszłość / walka ideałów i ideologii / co jest słuszne, co jest sprawiedliwe / otwarta, kreatywna komunikacja kluczem do postępu oraz wejścia na nowe drogi

 

Na tematy i doświadczenia tego tygodnia będą oddziaływały różne konstelacje. Jedna z nich ma długofalowy charakter i zaabsorbuje naszą uwagę przez dłuższy czas. Rzecz dotyczy Marsa.

Jak już wcześniej wspomniałam i co zapewne mogliśmy poczuć, ta planeta – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się teraz, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego. W tej fazie (od 26 czerwca do 27 sierpnia) chodzi o rozliczenie z przeszłością. W centrum uwagi znajdą się sprawy dotyczące forsowania woli, asertywności, walki i rywalizacji, umiejętność radzenia sobie ze złością, podejście do przemocy oraz żądza czynu. Znaczenia nabiorą też wszelkie przedsięwzięcia lub działania służące osiągnięciu konkretnego celu i/lub urzeczywistnieniu ideałów czy ideologii.

W tym kontekście znowu sporą uwagę przykują doświadczenia i wydarzenia, które wcześniej frustrowały, raniły bądź krzywdziły, procesy, które nie zostały jeszcze zakończone i przepracowane, tłumione lęki, agresja, ale również błędy czy niepowodzenia. Oprócz bardzo starych spraw na tapetę powrócą doświadczenia, decyzje i działania ostatnich miesięcy. We wszystkich horoskopach, które mają obsadę pierwszego dekanatu Wodnika aktualności nabiorą wydarzenia i doświadczenia z lat 1997-2000.
W najlepszym razie zdołamy rozpoznać co nam ciąży oraz wyjaśnić i zamknąć stare sprawy. Gorzej, jeśli górą wezmą podtrzymywane urazy, lęki albo ideologie. Wtedy trzeba liczyć się z gwałtownymi, przesadnymi, a nawet destrukcyjnymi reakcjami.

Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to spróbujcie na chwilę przystanąć i odpowiedzieć sobie pytanie, co aktualnie jest dla Was ważne. Słuchajcie przy tym głosu swojego serca! Poza tym znajdźcie wentyl, który pozwoli Wam konstruktywnie skanalizować nagromadzone energie (doskonale nadadzą się do tego wszelkiego rodzaju wyzwania, zarówno sportowe, jak i intelektualne).
Ogólnie jest to dobry czas, żeby dokładnie przyjrzeć się decyzjom i działaniom podjętym w minionych miesiącach. W razie konieczności można teraz wprowadzić stosowne korekty, coś naprawić albo zmienić kurs. Z rozpoczynaniem nowych projektów, zwłaszcza tych, w których istotną rolę odgrywają siła fizyczna, zaangażowanie woli albo «aktywność», warto jednak poczekać.

Poza tym w nadchodzącym tygodniu zostaną poruszone również inne kwestie. I tak przed nie lada wyzwaniem staną wszelkiego rodzaju autorytety, przywódcy, osoby na kierowniczych stanowiskach, a w mniejszym stopniu również zwykli ludzie. Wszystko dlatego, że będzie trzeba będzie zająć jasne stanowisko w odniesieniu do swoich celów, zamiarów oraz motywacji. Przy tym wyraźnie zobaczymy zarówno popełnione błędy czy słabości, jak i kompetencje czy umiejętności. Ostatecznie chodzi o to, aby wytyczyć kierunek na przyszłość, wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, a w razie potrzeby wyciągnąć stosowne wnioski. Zastanówcie, czego jesteście gotowi bronić i w co się zaangażować, a co możecie odpuścić, ponieważ przestało być wiarygodne.

Równocześnie będziemy musieli podjąć zasadnicze decyzje albo dokonać korekty w sprawach dotyczących związków, umów oraz wartości. Na pierwszy plan wysuną się tutaj własne oczekiwania co do uczciwości, sprawiedliwości, zobowiązań i lojalności. Przy okazji często nasunie się pytanie, czy potrafimy sobie poradzić z rozczarowaniami i niepowodzeniami. Osoby, które w takiej sytuacji zaczną szukać winnych, zapałają żądzą zemsty albo odmówią podjęcia rozmowy, ryzykują nieprzyjemne skutki. Natomiast wszędzie tam, gdzie pojawi się gotowość dostrzeżenia indywidualnych pragnień i potrzeb oraz ich obrony, a jednocześnie otwartość na całościowe i kreatywne podejście do sprawy, jest szansa na nieoczekiwane rozwiązania.

Chociaż wiele wspomnianych powyżej tematów będzie związanych z przeszłością oraz wszelkiego rodzaju nieprawidłowościami, to w pewnych sferach życia nasz wzrok skieruje się wyraźnie w stronę jutra. Poczujemy tutaj entuzjazm i wiarę we własne siły, zaczniemy eksperymentować z twórczymi, nowymi pomysłami oraz kreatywnymi impulsami do działania. W tym przypadku na pierwszy plan wysuną się sieci społecznościowe, media (elektroniczne), jak również nowe koncepcje związane ze wspólnymi projektami i utopijnymi modelami życia.
Pozwólcie się zainspirować i odważnie spróbujcie czegoś nowego!

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy ogromną potrzebę wolności, tęsknotę za nowym, lepszym światem. W związku z tym wzrosną również oczekiwania względem życia, siebie oraz innych. Jednocześnie będziemy bardziej skłonni do ulegania rozczarowaniom oraz podatni na frustrację, jeśli coś nie przebiegnie zgodnie z planem.
Warto teraz poświęcić się tematom, które mają dla nas szczególne znaczenie. Ewentualnie wyjdą na jaw nowe możliwości. Jeśli powściągniecie skłonność do tego, aby zbyt szybko chcieć zbyt wiele albo zupełnie zatracić się w jakimś pomyśle czy wizji, to możecie konstruktywnie wykorzystać dwa całkiem przyjemne i inspirujące dni. Gorzej, jeśli przy pomocy wszelkich możliwych środków spróbujemy wymusić albo popchnąć do przodu jakąś sprawę, ewentualnie na rozczarowania zareagujemy zgorzknieniem czy szukaniem winnych [Wenus w kwadraturze do Jowisza 14°].

W nocy z wtorku na ŚRODĘ – patrząc z perspektywy Ziemi – Mars zatrzyma się. Tym samym zostanie zainicjowana wcześniej opisana faza. Poza tym napotkamy więcej utrudnień i oporów, ewentualnie natrafimy na granice swoich możliwości albo będziemy musieli zająć się uciążliwymi przepisami, regułami czy zakazami. Jeśli coś nie będzie przebiegało po naszej myśli, to może dojść do bardzo gwałtownych reakcji. [Księżyc w Strzelcu, Słońce w opozycji do Saturna 6°].

W CZWARTEK – pełnia. To dobry dzień na dokonanie pragmatycznej oceny sytuacji. Podsumujcie swoje plany i działania podjęte w minionych dwóch tygodniach. Zastanówcie się, co w tym czasie zdołaliście osiągnąć. Wszystko, co jest na dobrej drodze, potrzebuje jeszcze więcej zaangażowania z naszej strony. W niektórych sprawach zobaczymy jednak, że obrany kurs nie prowadzi do upragnionego celu i musi zostać skorygowany.
Wykorzystajcie przede wszystkim PIĄTEK, aby poświęcić się tematom, które uważacie za ważne i zasadnicze. Jeśli zadziałacie w sposób rzeczowy, uważny i skoncentrowany, to sporo osiągniecie. Układy astrologiczne sprzyjają również poszukiwaniu informacji oraz wszelkim działaniom wymagającym dyscypliny i precyzji. Unikajcie jednak gierek o władzę czy pokazów siły. [Księżyc w Koziorożcu]

WEEKEND stoi pod znakiem kreatywności i twórczego działania. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ zapragniemy poeksperymentować z ciekawymi pomysłami i spróbować czegoś nowego. Zorganizujcie wspólnie z przyjaciółmi coś, co sprawia Wam radość i Was inspiruje. W miarę możliwości unikajcie jednak ideologicznych dyskusji, bądźcie też przygotowani na zaskakujące zwroty akcji. [Księżyc w Wodniku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »