Prognoza tygodniowa 25.05–31.05.2015

Zamieszczony przez dnia maj 24, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: fantazja a rzeczywistość / prawda zależy od punktu widzenia / pora wyjaśnić otwarte kwestie

W tym tygodniu bardzo ważne będą kontakty i działania intelektualne – poczujemy ogromną potrzebę rozmów, poszukania informacji, a także realnych lub wirtualnych podroży po najróżniejszych obszarach w celu zebrania nowych wrażeń. Na pierwszy rzut oka czeka nas więc inspirujący i ekscytujący czas, który przyniesie wiele nowych pomysłów oraz ciekawych spotkań. Jednak dwa czynniki mogą nieco zmącić nasz dobry humor. Trwająca obecnie retrogradacja Merkurego powoduje, że wiele spraw przebiega inaczej niż oczekujemy, częściej dochodzi też do błędów i nieporozumień. Jednocześnie pojawi się większa otwartość i wrażliwość na to co nieuchwytne, skłonność do marzeń oraz wizji, dlatego z jednej strony możemy zajrzeć do innych światów, czerpać z nich inspirację i natchnienie oraz otworzyć się na pozytywne uczucia, z drugiej – zatracić się w nadmiarze bodźców i wrażeń, co wywoła zamieszanie, niepewność lub chaos.

Z energii nadchodzących dni najbardziej skorzystają osoby twórcze, którym nie zabraknie teraz wyobraźni ani inspiracji, a także wszyscy zajmujący się kwestiami duchowymi, mistycznymi i religijnymi. W życiu codziennym możemy mieć jednak problem z odróżnieniem rzeczywistości od wizji, konkretnych realiów od innych płaszczyzn postrzegania. W efekcie tam, gdzie potrzebne są precyzja, koncentracja oraz trzeźwa ocena, często będzie dochodzić do błędów.

Zakochanych czekają teraz miłosne uniesienia, ale w codziennych kontaktach wzrośnie ryzyko rozczarowań i nieporozumień. Warto więc zadać sobie pytanie: co jest prawdziwe, a co czystą fantazją albo pobożnym życzeniem? Co jest doskonałą grą pozorów i oszustwem a co świadomym kłamstwem?
Szczególną ostrożność powinny zachować przede wszystkim osoby wrażliwe, potrafiące odbierać cudze pragnienia, nastroje, intencje oraz treści, które nie zostały wyrażone. Uważajcie, bo z jednej strony inni mogą kompletnie nie zdawać sobie sprawy z tego, co wyczuwacie, z drugiej na interpretację tych odczuć zaczną wpływać Wasze osobiste doświadczenia, w efekcie obraz drugiej osoby będzie zakłamany.
Z kolei ci, którzy trzymają się konkretu, tego co zostało jasno i wyraźnie powiedziane, napisane albo zrobione, muszą teraz wziąć pod uwagę, że pod widzialną powierzchnią płyną niewidzialne prądy i dlatego, coś co początkowo wydawało się jasne i oczywiste, chwilę później będzie rozmyte, nieuchwytne albo całkowicie sprzeczne ze swoim pierwotnym obrazem.

Ważne wydarzenia nastąpią teraz głównie w dziedzinie komunikacji, mediów, sieci społecznościowych, handlu, podróży, oświaty i pozyskiwania informacji. W tych sferach należy liczyć się z dziwnymi incydentami oraz irracjonalnymi reakcjami.
Wykorzystajcie okazję, żeby w prywatnych oraz oficjalnych kontaktach rozwiać niejasności, skorygować błędy i wyjaśnić nieporozumienia. Bądźcie świadomi tego, że zależnie od punktu widzenia i płaszczyzny postrzegania, istnieją różne prawdy. Przede wszystkim tam, gdzie w grę będą wchodzić ważne dla Was kwestie, upewnijcie się, że dobrze rozumiecie to, co druga osoba ma na myśli i że sami zostaliście dobrze zrozumiani. Dzięki temu oszczędzicie sobie wielu frustracji.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK konfiguracje astrologiczne przyniosą sprzeczne doświadczenia. Z jednej strony pojawi się ogromna potrzeba klarowności i uporządkowanego świata, z drugiej – duża skłonność do irytacji i dekoncentracji, w efekcie będzie nam trudno skupić się na bieżących, codziennych sprawach. Nieoczekiwane zwroty akcji i osobliwe incydenty wymuszą niejedną korektę planów. Najlepiej, gdyby w tych dniach udało się znaleźć czas i miejsce na to, aby bez zobowiązań zająć się tematami, które w danej chwili uważacie za interesujące, ważne i inspirujące. To pozwoli Wam najbardziej skorzystać z działających teraz energii. [Księżyc w Pannie, Wenus w kwadraturze do Urana 20° Barana, Mars w kwadraturze do Neptuna 10° Ryb]

Również w ŚRODĘ lepiej nie brać na siebie zbyt wiele. Tego dnia wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości, dlatego wszelkie zakłócenia i absurdy mogą nas szczególnie mocno dotknąć (ew. wyprowadzić z równowagi). Czas sprzyja jednak porządkom albo wszelkim działaniom, które służą zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. [Merkury w koniunkcji z Marsem 11° Bliźniąt]

W CZWARTEK i w PIĄTEK na pierwszy plan wysunie się kwestia związków, partnerstwa oraz umów. Energie tych dni najbardziej nadają się na wyjaśnienie istniejących problemów i nieporozumień oraz poszukanie nowych form komunikacji. Jeśli porozmawiacie ze sobą w szczery, partnerski sposób, to nawet w najtrudniejszych sprawach możecie znaleźć kreatywne rozwiązania; omawiając rzeczowy aspekt problemu, warto wspomnieć o swoich  potrzebach i uczuciach oraz mieć na uwadze to, co czuje druga strona. Próby analizowania wszystkiego czy szukania racjonalnych wyjaśnień z góry są skazane na niepowodzenie i mogą sprawić, że pozorna błahostka doprowadzi do konfliktu. Przed artystami i osobami pracującymi twórczo otworzą się wrota wyobraźni. [Księżyc w Wadze, Merkury kwadr Neptun 10° Ryb]

Podczas WEEKENDU wzrośnie wrażliwość, a także emocjonalna intensywność. Pragnienie całkowitego zanurzenia się, zatracenia w czymś, a jednocześnie spore oczekiwania względem innych mogą sprzyjać burzliwym, żywiołowym scenom. Efektem będą zarówno inspirujące pomysły, ożywione dyskusje czy namiętny dramatyzm, jak również gwałtowne reakcje i żądza zemsty. Dobre platformy dla konstruktywnego wyładowania energii to sztuka, teatr oraz portale społecznościowe. [Księżyc w Skorpionie, Słońce w kwadraturze do Neptuna 10° Ryb]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »