Prognoza tygodniowa 25. – 31.3.2019

Zamieszczony przez dnia Mar 24, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przygrywka przed wejściem do nowego świata / stare sprawy i nowe pomysły / wola i miłość / rywalizacja i pojednanie / energie męskie i żeńskie – walka czy współpraca?

 


W tym tygodniu do głosu dojdą rozmaite tematy. Korzystając z języka meteorologii moglibyśmy powiedzieć, że „ogólnie pogoda zapowiada się dość przyjemnie, zachmurzenie zmienne, małe i umiarkowane, z przelotnymi opadami”. Dlatego – zależnie od tematu i horoskopu – możliwe są różne scenariusze zdarzeń.

Dla większości osób nadchodzące dni będą miały charakter przejściowy i raczej nie przyniosą zbyt wielu ekscytujących sytuacji. Generalnie nie zabraknie nam dynamicznych impulsów do działania, inspiracji ani wyobraźni. Jednak dominujący refleksyjny nastrój sprawi, że wielu weźmie po prostu to, co przyniesie im życie. Żeby faktycznie coś zrobić, będziemy potrzebować konkretnego powodu.

To dobry czas na analizę istniejącej sytuacji i własnego życia. Warto zadać sobie pytanie, co nam się podoba i sprzyja, a czego brakuje do osiągnięcia szczęścia. Tam, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiły się ciekawe możliwości, ważne impulsy do działania czy informacje, będzie można podjąć pierwsze kroki w kierunku ich realizacji. Jednak również w tym przypadku utrzyma się powolne tempo. Osoby, które zaczną zbytnio nalegać i chcieć zbyt wiele, ryzykują frustracje.

Warto teraz korzystać z uroków wiosny – samemu lub w towarzystwie ukochanej osoby. Zakochani mogą liczyć na namiętne spotkania i upojne chwile.

 

Merkury ruszy do przodu


Na astrologicznym niebie pojawi się także przejściowe zachmurzenie, a nawet krótkie, gwałtowne burze. Ruch wsteczny Merkurego (do czwartku, 28 marca) sprawi, że zwłaszcza w sprawach dotyczących komunikacji i mediów mogą nam dokuczać niejasności, nieporozumienia, zamieszanie bądź chaos. Dlatego nie podejmujcie jeszcze ostatecznych decyzji, a końcowe negocjacje oraz ważne rozmowy przesuńcie przynajmniej o tydzień. Za to warto zająć się własnymi wizjami, pomysłami i pragnieniami.

Niewykluczone, że przy okazji natraficie na stare informacje czy dokumenty, na które wcześniej nie zwróciliście dostatecznej uwagi albo zobaczycie, że u podstaw Waszego planu działania leży błędna koncepcja. Jeśli zbierzecie to wszystko, co teraz wyjdzie na jaw, to możecie za tydzień wykorzystać swoje obserwacje, żeby zaplanować dalszą strategię działania. Podczas podróży uzbrójcie się w cierpliwość!

 

Spokój jest tylko pozorny


Pamiętajcie, nawet jeśli panuje pozorny spokój, to pod powierzchnią od kilku tygodni buzują nagromadzone lęki, niemoc, bezsilność, poczucie słabości, strachu przed porażką, frustracje oraz złość. Te silne emocje powiązane ze starymi sprawami mogą nagle nabrzmieć i dadzą o sobie znać niczym drzemiący wulkan. W wielu przypadkach skończy się na niepokojących grzmotach i emisji pyłów, ale w niektórych dojdzie do niespodziewanych wybuchów (paniki, wściekłości, przemocy itp.). To ostatnie dotyczy przede wszystkim horoskopów z obsadą drugiej i trzeciej dekady Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, jak również końcówki Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika.

W takiej sytuacji warto – w miarę możliwości – powściągnąć ekstremalne impulsy i reakcje. Jeżeli zostaniecie skonfrontowani z nagłymi incydentami, to spróbujcie skoncentrować się na swoich emocjach, przetrzymać daną sytuację albo zareagować w możliwie jak najmniej destrukcyjny sposób. To samo, jeśli niespodziewanie powrócą poruszające czy wstrząsające sprawy z przeszłości, Wtedy stare obciążenia i traumy stracą swoją niebezpieczną energię i znajdziecie nowe sposoby, aby sobie z nimi poradzić.

 

Tydzień w szczególe


Ogólnie w PONIEDZIAŁEK nie zabraknie nam wyobraźni, radości życia ani chęci działania. Jednak pokusa podążania za ideałem może sprzyjać ryzykownym zachowaniom. Podobnie – jeśli damy się zwieźć i zrobimy coś bez uprzedniego zadbania o szczegóły czy uwzględnienia konsekwencji. Jeżeli tego dnia wzlecicie zbyt wysoko albo skoncentrujecie tylko na tym, co odpowiada Waszym idealnym wyobrażeniom, to grożą spore rozczarowania. Sytuacja zrobi się również nieprzyjemna, jeśli zareagujecie w sposób zbyt gwałtowny na zawiedzione nadzieje. [Księżyc w Strzelcu, Merkury koniunkcja Neptun 17° Ryb, Wenus w Rybach]

ŚRODA i CZWARTEK upłyną dość spokojnie. Teraz nasz zapał wyraźnie opadnie, wzrośnie potrzeba porządku, spokoju i wycofania się. Jakość czasu sprzyja określeniu własnej pozycji – gdzie jestem i dokąd zmierzam? Poza tym warto zrobić konkretne porządki, zobaczyć, co już bardziej ciąży niż cieszy i powinno być usunięte z życia, a co nadal odgrywa istotną rolę. Poświęćcie na tę selekcję odpowiednio dużo czasu. Działające energie można też wykorzystać na wiosenne porządki. Nie dajcie się ponaglać ani nie próbujcie niczego wymusić. W czwartek po południu Merkury – parząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się: to dobra pora, żeby przemyśleć własne pomysły i ideały. [Księżyc w Koziorożcu]

 

Gwałtowne wyładowania atmosferyczne


Od PIĄTKU możemy szukać informacji, wyjaśniać sytuację i przystępować do rozmów. Poza tym konfiguracje sprzyjają „burzom”! Niewykluczone, że nastąpi teraz erupcja albo wyjdą na jaw buzujące pod skórą emocje. Ten dzień nasili potrzebę struktury, bezpieczeństwa i kontroli, z drugiej strony mogą dojść do głosu wyparte lub stłumione uczucia, które wpłyną na nasze zachowanie. W efekcie istnieje spore niebezpieczeństwo gwałtownych reakcji albo walki o władzę. Najlepiej wykorzystać silne energie do przeprowadzenia porządków. [Saturn/Pluton/Księżyc w Koziorożcu]

W sobotnie przedpołudnie wyjrzy słońce! Cały WEEKEND zdominuje potrzeba rozmów i kontaktów z innymi ludźmi. Warto teraz spotkać się z przyjaciółmi, zająć własnym hobby albo zrobić coś, co nas ekscytuje i zachwyca. [Księżyc w Wodniku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »