Prognoza tygodniowa 25.2. – 3.3.2019

Zamieszczony przez dnia lut 21, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nagłe incydenty / ideały, ideologie i-albo fakty / stare i nowe przyjaźnie oraz związki / tęsknota za wielkością, wolnością i więzią / wierność i-albo wolność

 


Również w tym tygodniu będziemy raczej bierni i skorzy, aby odczekać na bieg wypadków. Do działania przystąpimy tylko wtedy, jeśli zostaniemy zmuszeni przez konkretne powody. Energie sprzyjają wszystkim, którzy lubią być tu i teraz, cieszyć się życiem albo zajmować swoim zadaniem w sposób metodyczny, spokojny, krok po kroku. Ci, którzy kochają dynamikę, ruch i akcję, którzy wiedzą, że żyją tylko wtedy, gdy mogą aktywnie zdążać do celu, poczują się teraz przyhamowani, pozbawieni energii i apatyczni albo odniosą wrażenie, że ktoś ogranicza ich wolność. Jeśli należycie do tej grupy, to uzbrójcie się w cierpliwość.

 

Tęsknota za lepszym światem


Ogólnie do głosu dojdą dwie różne tendencje. Pierwsza nasili tęsknotę za piękniejszym, lepszym światem, za miłością i zrozumieniem. Będzie z tym związana wizja idealnej wspólnoty, gdzie wszyscy mają równe prawa i wzajemne wspierają się.

Najlepiej zaspokoimy tę potrzebę w kontakcie z przyrodą, zwierzętami albo w pracy nad jakimś kreatywnym lub duchowym projektem. Zastanówcie się, jakie miejsca, jacy ludzie najbardziej nadają się do tego celu? Jeśli poważnie potraktujecie swoje potrzeby w tym zakresie, zrealizujecie je i zakomunikujecie światu, to najbliższe dni przyniosą Wam satysfakcjonujące doświadczenia i umożliwią podjęcie pierwszych działań na drodze do urzeczywistnienia własnej wizji.

Gorzej, jeżeli, chcąc sięgnąć ideału, nie weźmiecie pod uwagę panujących realiów, specyfiki oraz potrzeb poszczególnych ludzi. Wtedy również doświadczycie chwil głębokiego spełnienia, jednak kolejne dni i tygodnie dostarczą Wam sporo gorzkich rozczarowań. Poza tym pamiętajcie, że osiągnięte w tym tygodniu wyniki rozmów i negocjacji mogą mieć charakter tymczasowy. Dopiero w marcu jasno zobaczymy, dokąd to wszystko zmierza.

 

To co znane i pewne


Drugi trend podkreśli temat bezpieczeństwa, stabilności i przewidywalności. W związku z tym pojawi się ogromna potrzeba trwania przy tym, co znane i swojskie oraz odrzucenia tego, co nie odpowiada naszym wartościom. W tym kontekście warto świadomie zająć się tematami, które mają dla nas znaczenie, „nakarmić” je i ustabilizować. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawy rodzinne, zawodowe, związki czy przyjaźnie, świadomie wygospodarujcie chwilę, żeby zadbać o to, co dla Was istotne. W przypadku dużej niepewności, jeżeli wiele rzeczy będzie otwartych i niejasnych, może pojawić się potrzeba kontroli albo obsesyjne trwanie przy starych wzorcach czy światopoglądach, nawet wtedy, gdy jest już jasne, że te straciły rację bytu.

W takim przypadku możemy poprzez warunki, ustawy, zakazy czy wymagania wywierać nacisk na samych siebie bądź na innych albo nadmiernie siebie lub innych ograniczać. W efekcie powstaną blokady i poczucie niepowodzenia. Może także powstać napięcie i wzrośnie irytacja, które następnie wyładują się w formie nagłych, irracjonalnych zachowań.

 

Na konkretnym poziomie


Na pierwszy plan wyjdą umowy, związki, formy partnerstwa, gospodarcze i finansowe zobowiązania oraz roszczenia majątkowe. Przede wszystkim w odniesieniu do wymienionych powyżej kwestii nagłe incydenty i zwroty akcji mogą w drugiej połowie tygodnia wzbudzić przerażenie i wymusić korektę sytuacji. Brońcie tego, co uważacie za ważne, uszanujcie jednak indywidualny charakter innych ludzi i związane z nim potrzeby. Unikajcie też nieprzemyślanych, buntowniczych albo przekornych zachowań.

 

Tydzień w szczególe


Początek tygodnia będzie miał głębokie, refleksyjne zabarwienie. Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK poczujemy ogromną potrzebę wiążących zobowiązań, lojalności, niezawodności i wierności. Wykorzystajcie okazję, żeby rozejrzeć się wokół i zadać sobie pytanie, którzy ludzie i które grupy (systemy) są dla Was ważne, w co jesteście gotowi zaangażować się, jakie są Wasze (nieświadome) oczekiwania i wymagania. Jeśli będzie wierni sobie, a przy tym ujawnicie swoje potrzeby, lęki oraz gotowość do podjęcia wiążących zobowiązań, to istnieją spore szanse, że natraficie na pozytywny odbiór. [Księżyc w Skorpionie]

Już w poniedziałek wieczorem nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Zapragniemy znaleźć nowe drogi i możliwości, wzrośnie też pragnienie powiększenia swojej przestrzeni.

WTOREK i ŚRODĘ zdominuje opisany powyżej pierwszy trend. Te dni stoją pod znakiem idealizmu, optymizmu i wiary we własne siły! Poczujemy ogromną potrzebę wykorzystania wszystkich dostępnych możliwości, nie zabraknie nam też fantazji ani inspiracji. Pora na kreatywne, duchowe uniesienia.

Jakość czasu skrywa jednak pewne niebezpieczeństwa. I tak skłonność do nadmiernych oczekiwań oraz ignorowania rzeczywistości mogą sprawić, że łatwo przekroczymy istniejące granice (własne lub cudze) albo – jeżeli sprawy nie pójdą po naszej myśli – zareagujemy zgorzknieniem czy szukaniem winnego. Warto teraz zająć się tym, co nas inspiruje, pobudza i uszczęśliwia. Z działających energii skorzystają kreatywne i muzyczne projekty oraz wszystko, co jest związane z przyrodą. [Księżyc w Strzelcu]

Po wzlotach i uniesieniach CZWARTEK wymusi powrót do rzeczywistości. Sprawdźmy teraz, które wizje, pomysły i projekty faktycznie można zrealizować. Prawdopodobnie zobaczymy, że nie wszystko, co wcześniej wydawało się możliwe, jest wykonalne. Świadomie zredukujcie bieg, przystańcie na moment i skoncentrujcie na tym, co jest dla Was ważne. Wtedy osiągniecie więcej niż sądzicie.

PIĄTEK i SOBOTA postawią przed nami spore wyzwanie. W tych dniach poczujemy opisaną wcześniej ogromną potrzebę bezpieczeństwa i stabilności. Jednocześnie do głosu mogą dojść stare wzorce zachowań, lęki i frustracje, także da o sobie znać potrzeba wolności i sprawiedliwości, która pójdzie w parze z tendencją do kwestionowania wszystkich i wszystkiego. Całkiem możliwe, że nagłe wydarzenia pokrzyżują nasze plany i zmuszą do zmiany sposobu myślenia. Najlepiej poświęćcie teraz świadomie więcej czasu planowanym przedsięwzięciom. Zanim coś zrobicie czy zareagujecie, zatrzymajcie się na chwilę i zadajcie sobie pytanie, czy Wasze zachowanie odpowiada Waszej prawdziwej istocie, czy też działacie pod wpływem nawyków bądź starych wzorców. Wybierzcie takie formy aktywności i takich ludzi, którzy pozwalają Wam być sobą, ćwiczcie cierpliwość, tolerancję oraz akceptację, jeśli inni nie zachowają się tak, jak tego oczekujecie. [Księżyc w Koziorożcu]

Już w sobotę wieczorem ołowiane chmury znikną, a nastrój ulegnie poprawie. W NIEDZIELĘ poczujemy ogromną potrzebę kontaktów i rozmów, będziemy też gotowi zaakceptować innych takimi, jacy są. To dobry dzień, żeby zorganizować coś wspólnie z przyjaciółmi albo poświęcić się własnemu hobby. Nie przekonujcie jednak innych do własnej racji. W ten sposób unikniecie niepotrzebnych konfliktów i scysji. [Księżyc w Wodniku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »