Prognoza tygodniowa 25.11. – 1.12.2019, Andrzejki

Zamieszczony przez dnia Lis 24, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: towarzyskie Andrzejki / nów w Strzelcu / pojednanie z przeszłością / pożegnanie tego co stare / nowe perspektywy i pierwsze kroki w innym kierunku / wartości, związki, obowiązki, odpowiedzialność i konsekwencje

 

Po dość trudnym tygodniu, który wielu osobom przyniósł nieoczekiwane zmiany oraz ważne informacje, teraz –
z astrologicznego punktu widzenia – zapanuje większy spokój. To dobra pora, żeby odpocząć, przetrawić wszystko, co zaszło i rozważyć podjęcie kolejnych działań. Podczas weekendu będzie bardzo towarzysko – warto wybrać się na Andrzejki.

 

Głębsza analiza


Nie tyle chodzi teraz o dynamikę, ale raczej o to, aby uzyskać jasny obraz sytuacji i wysondować ewentualne możliwości. Świadomie poświęćcie trochę czasu na zbadanie głębszych powodów jakiegoś doświadczenia czy wydarzenia oraz motywacji kryjących się za konkretnym zachowaniem. Wtedy istnieje spora szansa, że poznacie sposoby, które w przyszłości pozwolą Wam lepiej poradzić sobie z takim przeżyciem.
Warto wykorzystać okazję, żeby zrobić porządek z jakąś starą sprawą, wyjaśnić otwarte kwestie i rozwiązać konflikty. Dzięki temu stworzycie solidne podstawy pod podjęcie kolejnych działań.

 

Związki i wartości w centrum uwagi


Tutaj pierwsze skrzypce zagra przeszłość. Naszą uwagę przykują niespełnione marzenia lub nadzieje, bolesne straty, ale również obowiązki i zobowiązania. Spróbujcie neutralnie przyjrzeć się temu, co było i czego zabrakło oraz wytrzymać uczucia związane z konkretną sprawą.

Zadajcie sobie pytanie, co jest konieczne do zamknięcia danego rozdziału. Czy chodzi o to, żeby pożegnać się z czymś/kimś, wyciągnąć lekcję, pojednać czy też w końcu odważnie stanąć w obronie tego, co dla Was ważne? Może trzeba głośno wyrazić własne pragnienia i potrzeby albo powiedzieć coś, na co do tej pory zabrakło odwagi? Niektóre osoby będą musiały zaakceptować fakt, że wysiłki i starania nie doprowadzą ich do upragnionego celu.
Możliwe są dwa warianty zdarzeń. Pierwszy: trzeba odnaleźć się w tym, co jest i możliwie jak najlepiej wykorzystać istniejącą sytuację. W drugim – dokładnie w chwili, kiedy nikt na to nie liczy, wydarzenia przyniosą zaskakującą zmianę na lepsze.

 

Lęk przed stratą


Sytuacja skomplikuje się, jeżeli – powodowani przyzwyczajeniem lub lękiem przed stratą – zaczniemy trzymać się czegoś, co właściwie straciło już rację bytu i nie ma sensu. Również uparte trwanie przy wyobrażeniach, jak sprawy powinny wyglądać, może utrudnić ich pozytywny przebieg. Najgorzej, jeśli próba zatuszowania bezradności czy urazów spowoduje zatwardziałość i zrzucanie winy na innych. W takim przypadku zamiast rozwiązania problemu, pojednania i uzdrowienia pojawią się kolejne rany.

Zgodnie z innym odpowiednikiem do głosu dojdą procesy, które miały zajść w ubiegłym tygodniu, ale zostały pominięte albo stłumione. Wtedy trzeba liczyć się z zaskakującymi zmianami. Grożą zarówno bunty i rewolucje, jak również gwałtowne wyładowanie spiętrzonych od dłuższego czasu napięć.

 

Tydzień w szczególe


Po dość intensywnym i dla wielu osób niełatwym WEEKENDZIE początek tygodnia sprzyja uspokojeniu się, odzyskaniu równowagi i przepracowaniu doświadczeń. Potem skoncentrujmy uwagę na rzeczach naprawdę istotnych.

Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK wzrośnie potrzeba zbadania jakiejś kwestii i dotarcia do sedna problemu. Jeśli podczas WEEKENDU miały miejsce ważne wydarzenia czy doświadczenia, to teraz nastąpią silne, stanowcze reakcje uczuciowe. Stawcie im czoło i bądźcie gotowi spojrzeć prawdzie prosto w oczy, wtedy nadarzy się fantastyczna okazja, żeby jasno zobaczyć jakąś od dawna niewyjaśnioną kwestię. Poza tym spróbujcie wyrazić – w słowach i gestach – to, co Was porusza, wówczas zrozumiecie ważne procesy albo zamkniecie starą sprawę.

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie. W wielu sferach życia górę wezmą energie, nad którymi ciężko zapanować. Na pierwszy plan wysuną się wspomniane już kwestie dotyczące związków i wartości. Wyraźnie wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i stabilności. Jednocześnie powrócą stare lęki i bolesne doświadczenia. Jeśli zdołacie przyjąć je ze spokojem, to możecie sporo zrozumieć.

 

Nów w Strzelcu


Z drugiej strony do głosu dojdą również głębokie tęsknoty, potrzeba nowej wizji i nowych perspektyw. Wtorkowy nów (o godz. 16.05) dostarczy nam w tym zakresie nowych, istotnych bodźców do działania. Sztuka poradzenia sobie ze sprzecznymi impulsami polega na tym, aby wytrwać przy własnych ideałach, zaufać własnej drodze, prawdzie i swojemu wewnętrznemu Przewodnikowi, z drugiej strony stawić czoło rzeczywistości i zaakceptować również niezbyt przyjemne fakty.
Jeśli to się uda, wtedy mogą nastąpić prawdziwe „cuda” i zostanie wykonany pierwszy krok na drodze do zmiany na lepsze. Te dni nie sprzyjają natomiast działaniom wymagającym jasno wyrażonej woli, fizycznego zaangażowania czy obiektywności.

W CZWARTEK i PIĄTEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba porządku, struktury i bezpieczeństwa. Jednocześnie dalej będą wyłaniać się i znacząco wpływać na bieg wypadków rozmaite „demony przeszłości”. W najlepszym razie możecie wykorzystać okazję, aby wyjaśnić i oczyścić jakąś starą sprawę. Przy tym ujawnią się dotychczas niedostrzeżone, ale dostępne zasoby. Gorzej, jeśli o naszym zachowaniu zadecydują stare lęki czy uprzedzenia, ewentualnie przy pomocy nadzoru czy kontroli spróbujemy utrzymać starą strukturę władzy lub bezpieczeństwa. Z działających energii skorzystają też prace w ogrodzie lub inne działania związane z przyrodą.

 

Andrzejki – towarzyskie ożywienie


W SOBOTĘ wieczorem (Andrzejki), a przede wszystkim w NIEDZIELĘ humory poprawią się. Teraz wzrośnie potrzeba kontaktów i dyskusji. Czas porozmawiać na najróżniejsze tematy albo wspólnie zająć się hobby. Spotkajcie się z przyjaciółmi lub ze znajomymi, zorganizujcie coś, co inspiruje i pobudza ducha. Bądźcie też otwarci na eksperymenty oraz nagłe zmiany. To dobra pora na Andrzejki.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »