Prognoza tygodniowa 25–1.05.2016

Zamieszczony przez dnia Kwi 24, 2016 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 25–1.05.2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przystanąć i dokonać oceny sytuacji / zgłębić, zrozumieć i przepracować to, co się wydarzyło / zebrać fakty oraz informacje / teraz mniej znaczy więcej / wytrwałość, zdolności przystosowawcze i elastyczność są na topie

W tym tygodniu wygospodarujcie więcej czasu na to, co planujecie zrobić. Konfiguracje astrologiczne zapowiadają wyraźne spowolnienie wielu procesów, wzrośnie też pragnienie spokoju i bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy odczuwać silną potrzebę, żeby coś osiągnąć albo szybko załatwić jakąś sprawę, to często wystąpią opóźnienia. Również tam, gdzie spróbujemy coś wymusić, istnieje niebezpieczeństwo popełnienia błędów, które będą wymagały późniejszej korekty. Postarajcie się zwolnić tempo, świadomie ograniczyć swoje ambicje i ostrożnie podejmować wszelkie działania oraz decyzje. Jeśli odpowiecie sobie pytanie, w co chcecie się zaangażować i co jest dla Was ważne, a potem rzeczowo podejdziecie do zadań, wymagań czy problemów, jakie się teraz pojawią, to istnieją spore szanse, że osiągniecie więcej, niż sądzicie.

Reasumując: w tych dniach będziemy mogli zaobserwować jedną prawidłowość – osoby, które chcą szybko pójść do przodu i coś osiągnąć, zostaną wyhamowane albo popełnią błędy, natomiast ci, którzy nie będą się spieszyć i zachowają spokój, zajdą zdumiewająco daleko, a nawet uzyskają wsparcie.
W miarę możliwości nie dajcie się do niczego nakłonić i skoncentrujcie uwagę na przyjemnych aspektach życia. Warto teraz zabrać się za takie tematy i działania, które wiele dla nas znaczą albo zrobić coś, co nam służy, karmi nas czy wzmacnia nasze poczucie naszej wartości, wtedy możemy liczyć na budujące i radosne doświadczenia. Jeśli należycie do osób, które brak celu i ruchu szybko niepokoi i frustruje, to zajmijcie się pracą w ogródku, aktywnym wypoczynkiem na łonie natury, przesadźcie kwiatki w domu albo zróbcie wiosenne porządki. Z tych energii skorzystają również wszelkie sprawy związane ze zrównoważonym rozwojem i z ekologią, naprawy, reklamacje, a także artyści i twórcy.

Od czwartku do już retrogradującego Marsa dołączy Merkury (28.4.-22.5.). Na poziomie zbiorowym w tym czasie większą uwagę zaczną przykuwać procesy, które od 2000 roku zachodzą w gospodarce. Ogólnie chodzi teraz o to, żeby sprawdzić, czy informacje, umowy i ustalenia, głównie te dotyczące wartości rzeczowych, posiadania i pieniędzy (gospodarki), odpowiadają wyobrażeniom, faktom i wymogom chwili obecnej, czy też powinny zostać dopasowane do nich i skorygowane. Uważnie przyjrzyjcie się sprawom, które były omawiane i ustalane w minionych tygodniach, sprawdźcie uzyskane i przekazane w tym czasie informacje. Niewykluczone, że napłyną nowe wiadomości albo znajdziecie odpowiedzi na pytania, które dotychczas pozostawały otwarte, i w efekcie zobaczycie jakąś sprawę w jaśniejszym świetle. Dzięki temu będziecie dobrze przygotowani do dalszego planowania i podjęcia kolejnych działań.
W życiu codziennym trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia błędów i nieporozumień, zwłaszcza w dziedzinie szeroko pojmowanej komunikacji. Upewnijcie się, że to, co powiecie innym, zostanie właściwie zrozumiane. Nie zaleca się teraz podpisywania nowych umów i tworzenia ostatecznych planów na przyszłość, ponieważ istnieje spore niebezpieczeństwo, że nie będą one odpowiadały temu, co naprawdę chcecie osiągnąć.

Na początku tygodnia, na pozór wręcz przeciwnie do tego, co zostało wyżej napisane, panować będą entuzjazm, zapał i optymizm. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK zainspirują nas nowe pomysły, pojawi się też ogromna potrzeba ich realizacji bądź przekonania kogoś o słuszności własnych ideałów czy wizji. Jednocześnie będziemy skłonni kierować się wyobrażeniami czy starymi wzorcami i podatni na presję ze strony zbyt wysokich oczekiwań wobec siebie oraz innych, wzrośnie też prawdopodobieństwo błędnych posunięć czy niejasności. W efekcie grożą rozczarowania, frustracje i zgorzknienie z powodu świata, który nie odpowiada naszym wyobrażeniom. Zadbajcie teraz o odpowiednią dawkę ruchu, wykorzystajcie fantazję i wyobraźnię, pozwólcie się zainspirować i poszukajcie innych osób, z którymi możecie podzielić swoje pomysły lub wizje. Postarajcie się jednak nie chcieć zbyt wiele. Jeśli zrezygnujecie z wygórowanych oczekiwań dotyczących realizacji swoich nadziei oraz ideałów i będziecie twardo stąpać po ziemi, respektując istniejące realia i uwarunkowania, wtedy pojawią się zaskakujące możliwości. Poza tym astrologiczne konfiguracje sprzyjają wszelkim kreatywnym działaniom, nie nadają się jednak do zadań wymagających skrupulatności ani precyzji. [Księżyc w Strzelcu]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zrobi się pragmatycznie i rzeczowo, wzrośnie potrzeba przejrzystych struktur i konkretnych faktów, ale podskórnie buzować będą napięcie i niepokój, da o sobie znać również ukryta gotowość do rywalizacji i walki o władzę.
W tych dniach procesy myślowe ulegną wyraźnemu zwolnieniu, możemy też mieć problem z tym, żeby szybko, adekwatnie i elastycznie zareagować w jakiejś sytuacji. Jeśli uda się Wam zachować spokój i opanowanie, otwarcie i rzeczowo zaprezentować swoje stanowisko, to istnieją spore szanse, że przedstawione przez Was zasady i zamiary napotkają na pozytywny oddźwięk, a nawet uzyskacie wsparcie dla dalszych działań. Na konkretne rezultaty trzeba będzie jednak trochę poczekać. Dopiero na początku czerwca okaże się, co tak naprawdę jest wykonalne. Najlepiej uzbroić się w cierpliwość, wygospodarować więcej czasu na zaplanowane prace i skoncentrować na tym, co istotne. Z działających energii skorzystają wszelkie naprawy oraz aktywność na łonie przyrody i związana ze środowiskiem naturalnym. [Księżyc w Koziorożcu]

PIĄTEK będzie swoistym dniem przejścia – odczuwalne wcześniej napięcie teraz opadnie, a obiektywne podejście do spraw, jakie wypłyną, nie przysporzy nam już takich problemów jak wcześniej. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić wszelkie otwarte kwestie albo uporządkować swoje rzeczy.

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wzrośnie chęć spotkania się z innymi oraz gotowość zaangażowania w realizację niezwykłych pomysłów, jednocześnie da o sobie znać duża potrzeba bezpieczeństwa, spokoju oraz zmysłowych przyjemności. Spróbujcie w tych dniach połączyć inspirację i zabawę z przyjemnymi pracami albo wyciszeniem i zadumą, spędźcie też więcej czasu na łonie natury. [Księżyc w Wodniku, 30.4. Wenus wejdzie do Byka]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »