Prognoza tygodniowa 24.08–30.08.2015 (pełnia)

Zamieszczony przez dnia Sie 23, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: na drodze ku nowemu: stare historie i aktualne wizje świata z innej lub z nowej perspektywy / jasny obraz sytuacji w związkach / przełamać tabu i ujawnić tajemnice: co jest prawdą, a co sprytnym kłamstwem albo wiarygodnym obrazem

Ten tydzień zapoczątkuje okres zmiany kierunku. W związku z tym równolegle będą zachodzić bardzo różne procesy i nawet pozorne drobnostki mogą okazać się istotnym czynnikiem decydującym o rozwoju sytuacji. Początkowo naszą uwagę zaabsorbują przede wszystkim nowe opcje i możliwości, pytania dotyczące dalszego kierunku działania oraz realizacji wizjonerskich projektów. Jednocześnie o swoim istnieniu przypomną wymogi dnia codziennego, konkretna rzeczywistość, jak również wszelkie obciążenia oraz niezamknięte sprawy z przeszłości.
Ogólnie chodzi teraz o to, żeby myśleć wizjonersko, zobaczyć optimum lub ideał, ale potem trzeźwo ocenić, co z tego jest realne i możliwe do wykonania. Osoby, które w tych dniach będą postępować pragmatycznie, konsekwentnie i poświęcą tyle samo uwagi niepozornym detalom, co większym elementom, mogą uzyskać istotne impulsy do dalszego działania i wykonać pierwsze kroki na nowej drodze.
Życzenia, roszczenia, nadzieje i ideały zderzą się teraz z realiami, a wizje, światopoglądy i prawdy zostaną skonfrontowane z rzeczywistością. W optymalnym przypadku zdołamy spojrzeć na jakiś temat z zupełnie nowej perspektywy, uzyskać lepszy obraz pewnej złożonej sprawy albo zobaczyć, dokąd to wszystko prowadzi. Ewentualnie pierwsze rezultaty przyniesie wizjonerska strategia, którą realizujemy od paru tygodni.
Jednocześnie nowe informacje albo wcześniej przeoczone fakty mogą zadziałać jak kubeł zimnej wody, a nawet wywołać szok. Szczególnie dotyczy to przyrody, środowiska naturalnego, zdrowia, osób szukających „lepszego” świata, polityki, sprawiedliwości, religii i kultury, rozmaitych wizji świata (związanego z nimi podziału ról i prawd, jakie propagują), ale również związków czy umów. W tych dziedzinach trzeba będzie wyraźnie określić swoją pozycję albo podjąć decyzję.

Zdecydowanie i konsekwencja, a zarazem otwartość, uczciwość, szczerość i gotowość przeprowadzenia partnerskiej rozmowy – jak równy z równym – pozwolą teraz stworzyć podstawę dla nowych konstruktywnych rozwiązań. Jeśli jednak do głosu dojdą lęki, zacietrzewienie, ideologiczne straszaki, fanatyzm, ukryte oczekiwania bądź zawiedzione nadzieje, to istnieje niebezpieczeństwo, że podjęte w tym czasie decyzje prędzej czy później spowodują duże problemy. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to posłuchajcie głosu swojego serca, ale zastanówcie się też, czy w głębi duszy jesteście gotowi pójść wybraną drogą, biorąc odpowiedzialność za wszystkie związane z tym konsekwencje, i zaakceptować fakt, że inni widzą sprawy zupełnie inaczej.

W życiu codziennym to dobra pora na zrobienie porządków, przeprowadzenie rozmów, które rzucą światło na obecne problemy lub stare sprawy, ale również dokonanie bilansu w zakresie zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy.
Nadal nie będzie nam brakować kreatywności ani fantazji, tak więc czas sprzyja również działaniom o charakterze twórczym i artystycznym. Ogólnie zaleca się ostrożność, warto pamiętać, że „sowy nie są tym, czym się wydają”, bo łatwo teraz pomylić iluzję z prawdą. Bądźcie uważni i zaufajcie swojej intuicji!

PONIEDZIAŁEK ogólnie stoi pod znakiem optymizmu i inicjatywy, ale również dużych oczekiwań wobec życia. Łatwość wpadania w zachwyt i kreatywność otworzą przed nami spore możliwości, ale sprzyjają też przymykaniu oka na to, co nam nie pasuje. Jeśli wiecie, czego chcecie, to szanse osiągnięcia celu są teraz naprawdę spore. Ale nawet jeśli jesteście do czegoś w 100% przekonani, to nie zapominajcie, że dana rzecz ma również swoje słabe strony. Zaakceptujcie to, że sprawy niekoniecznie muszą iść po Waszej myśli i – mimo silnej pokusy – postarajcie się za wszelką cenę nie przekonywać nikogo do swojej prawdy. [Księżyc w Strzelcu]

We WTOREK i w ŚRODĘ zrobi się bardziej trzeźwo, realistycznie i konkretnie – wzrośnie potrzeba klarowności, uwagę przykują rzeczy istotne, a energie umożliwią i wymuszą dyscyplinę oraz zdecydowanie. Osoby, które mają konkretny cel i są gotowe skoncentrować się na wybranym temacie, mogą teraz sporo osiągnąć. Te dni nie sprzyjają działaniom służącym głównie indywidualnym interesom i impulsom. Poza tym mogą wystąpić nieoczekiwane zwroty akcji. [25.8. Lilith wejdzie do znaku Wagi, Księżyc w Koziorożcu]

CZWARTEK to dobry dzień na dokonanie reorientacji. Przede wszystkim rano i przed południem nie będziemy mieli większych problemów z koncentracją na celu i ze znalezieniem najlepszego sposobu poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Świadomie poświęćcie nieco czasu na to, żeby nawiązać kontakt ze swoim wewnętrznym przewodnikiem, z szóstym zmysłem, który podpowiada, co jest dobre i słuszne, a co nie. Zaufajcie własnym odczuciom i bądźcie gotowi powoli iść za wskazaniem swojego wewnętrznego kompasu. Po południu nastrój zrobi się bardziej swobodny, wzrośnie potrzeba kontaktów i komunikacji. Czwartek i PIĄTEK to dobre dni na poruszenie drażliwych tematów. Jeśli przedstawicie je w sposób rzeczowy, neutralny i w razie konieczności nie cofniecie się przed przełamaniem tabu, przez cały czas grając jednak fair i poważnie traktując poglądy oraz reakcje drugiej strony, to istnieją spore szanse na znalezienie kreatywnych, konstruktywnych rozwiązań (nawet w wyjątkowo trudnych sytuacjach). Bądźcie też gotowi pożegnać się z jakimś ukochanym/wyidealizowanym obrazem kogoś czy czegoś albo ze starymi wyobrażeniami na temat tego, co jest słuszne i prawdziwe, a co nie. Niewykluczone, że informacje i wiadomości, które teraz napłyną, lub incydenty, do jakich dojdzie, zaszokują nas, wymuszając ponowną ocenę jakiejś sprawy. [27.8. Słońce w koniunkcji z Jowiszem 4° Panny, Merkury koniunkcja Lilith 1 Wagi, Księżyc w Wodniku]

W SOBOTĘ klimat zrobi się mętny i zaczną dominować emocje; do głosu dojdzie pragnienie pokoju, miłości i więzi oraz tęsknota za piękniejszym, lepszym światem – w efekcie będzie nam stosunkowo trudno pogodzić się z mniej przyjemnymi stronami życia.
Wieczorem (29.8. o godz. 20:34) nastąpi pełnia Księżyca, która wyraźnie uwypukli kontrast między pobożnymi życzeniami a faktami, ideałami a rzeczywistością. W najlepszym razie możemy tej nocy pozyskać ważne wglądy dotyczące realizacji naszych wizji. Gorzej, jeśli spróbujemy zanegować rzeczywistość i pozwolimy sobie na ucieczkę w świat fantazji albo rozgoryczenie wynikające z panującej wokół niesprawiedliwości popchnie nas do destrukcyjnych zachowań. Najlepiej poszukajcie zdrowej równowagi między projektami, które uskrzydlają Waszą wyobraźnię i Was inspirują, a działaniami, które pozwalają lepiej zorganizować codzienność. Z konfiguracji astrologicznych skorzystają też wszelkie przedsięwzięcia służące poprawie zdrowia fizycznego i duchowego. [Księżyc w Rybach, Merkury w koniunkcji z Głową Smoka 3° Wagi]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »