Prognoza tygodniowa 24. – 30.6.2019 (jakość czasu)

Zamieszczony przez dnia Cze 23, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: jakość czasu – przygotowanie do podjęcia ważnych decyzji i działań: określić potrzeby, skorygować wizje i dostępne opcje, sprawdzić, czy obrana droga jest przejezdna, poradzić sobie z wątpliwościami i niepewnością / dotychczas niewykorzystane zdolności i nowe wymiary

 


Najbliższy tydzień wpisze się w szerszy kontekst czasowy i ma charakter okresu przejściowego. Po dość intensywnej fazie, która wielu z nas przyniosła istotne doświadczenia oraz PRZED ważnymi wydarzeniami, którym niebawem stawimy czoło, nadeszła chwila na odpoczynek. Warto na moment przystanąć i wziąć głęboki oddech. Z jednej strony możemy przetrawić to, co zaszło, z drugiej przygotować się na nadchodzące turbulencje.

 

Jakość czasu


Najbliższe dni cechuje mała dynamika, za to wzrośnie potrzeba wspólnoty, związków i kontaktów z innymi ludźmi. Raczej nie będziemy teraz skorzy do wydatkowania energii, forsowania planów czy własnej woli. Jedyne impulsy do działania będą reakcją na uczucia, emocje, nastroje czy pragnienia – własne bądź cudze.

Na pierwszy plan wysunie się temat domu, przytulnego i bezpiecznego otoczenia, refleksji, rozmów oraz bycia tu i teraz. W związku z tym sporo uwagi przykują kwestie związane z rodziną, ojczyzną i mieszkaniem. Główna aktywność skupi się właśnie na tych zagadnieniach. Jednocześnie jakość czasu sprzyja spotkaniom ze znajomymi, pielęgnowaniu ważnych związków oraz dbałości o wszystko, co służy naszemu dobremu samopoczuciu.

 

Zbyt emocjonalne reakcje


Podwyższony poziom wrażliwości i większa podatność na zranienie mogą jednak utrudnić nam życie. Całkiem możliwe, że doświadczenia tych dni będą miały nadspodziewanie duży efekt, wywołają niepewność, zwątpienie we własne siły albo poczucie bezradności. Spróbujcie nie reagować od razu ani nie wydawać osądów. Jeśli zamiast tego stworzycie przestrzeń dla zachodzących wewnątrz procesów, dla obrazów i myśli, jakie wypłyną na powierzchnię, to możecie uleczyć jątrzące się rany, rozwiązać stare problemy i sporo zrozumieć.
Gorzej, jeżeli zareagujecie zbyt gwałtownie, zaczniecie szukać winnych albo niszczyć wszystko w ślepym szale. Również próba poradzenia sobie z nieprzyjemną sytuacją poprzez nadmierny aktywizm nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Na konkretnym poziomie rzecz dotyczy wszelkiego rodzaju przywódców. Opisane procesy mogą też zakończyć się bolesną świadomością, że nasze zamiary nie zostały zrealizowane tak, jak chcieliśmy, że cel nie został osiągnięty albo ktoś zawiódł nasze nadzieje.
Jeśli rzecz dotyczy Was osobiście albo kogoś z Waszego najbliższego otoczenia, to w takim przypadku najlepiej cierpliwie poczekać. Wtedy możecie zyskać jasny obraz sytuacji i wiele problemów rozwiąże się samoistnie.

 

Ciąg dalszy nastąpi…


Ponieważ Merkury wkroczy pasmo swojej przyszłej retrogradacji, to na wiele uzyskanych teraz informacji, a także na prowadzone rozmowy warto spojrzeć jak na pierwszy rozdział dłuższej historii. Jej kolejne części zostaną dopisane pod koniec lipca i na początku sierpnia. Szczególnie dotyczy to podróży, komunikacji, handlu, ale również potrzeb emocjonalnych, kwestii domowych i rodzinnych.
Wykorzystajcie okazję, żeby zakomunikować swoim najbliższym własne potrzeby i pragnienia, a przy tym bądźcie cierpliwi. Konkretnych rezultatów takich rozmów można oczekiwać dopiero we wrześniu.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK zdominują uczucia, emocje, tęsknoty, ideały i wizje. Tego dnia może nam dokuczać wysoki poziom wrażliwości, wzrośnie wyczulenie na napływające bodźce. W efekcie – zależnie od podjętych działań i sfery życia – możemy doświadczyć cudownych przeżyć na łonie natury, romantycznych uniesień w związkach, wszechogarniającej miłości, czy inspirujących, duchowych przeżyć. Z drugiej strony będziemy podatni na emocjonalne zawłaszczenie, zaleją nas cudze uczucia, doznamy rozczarowań, chaosu albo głębokiego osamotnienia.
Spróbujcie wygospodarować chwilę na odpoczynek, aby podążyć za swoimi myślami i marzeniami. Z jakości czasu skorzystają też projekty artystyczne. Natomiast nie jest to dobra pora na zadania wymagające koncentracji, rzeczowego, obiektywnego podejścia, fizycznego zaangażowania czy dużej siły woli.

We WTOREK i w ŚRODĘ zrobi się bardziej dynamicznie. Teraz powróci żądza czynu, impulsywność, chętnie zażyjemy nieco ruchu i zrobimy coś spontanicznie. Najlepiej zajmijmy się projektami, które są dla nas szczególnie ważne, które nas wzruszają i poruszają. Wykorzystajcie jakość czasu, żeby poświęcić się tym sprawom, zadbajcie też o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. Uwaga na skłonność do brania wszystkiego do siebie i reagowania w sposób zbyt gwałtowny. Nie wyjdzie nam na dobre! Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. To nie jest również pora na przedsięwzięcia wymagające obiektywności i rzeczowości.

W CZWARTEK z jednej strony wzrośnie potrzeba zaangażowania się w coś konkretnego, z drugiej – znalezienia czasu na kreatywne, twórcze działania. Ponieważ poziom wrażliwości nadal będzie dość wysoki, to byle incydenty mogą nas wyprowadzić z równowagi. Warto postępować zgodnie z dewizą „krok po kroku, kroczek po kroczku”, mając na względzie to, co jest akurat do zrobienia.

 

Ciekawe możliwości!


W PIĄTEK i SOBOTĘ podejdziemy do życia ze spokojem i w sposób pragmatyczny. Stosunkowo łatwo zadbamy o realizację własnych potrzeb, pragnień i wizji. Poinformujcie innych o swoich oczekiwaniach, wtedy istnieją spore szanse, że uzyskacie wsparcie i zachętę do działania. Warto zająć się tematami, które są dla nas szczególnie ważne. Możecie też wykorzystać oba dni, aby po prostu cieszyć się życiem i urokami lata.

W NIEDZIELĘ da o sobie znać potrzeba komunikacji. To dobry dzień, aby nawiązać kontakty, zebrać informacje albo omówić z innymi ciekawe pomysły. Jakość czasu sprzyja również flirtom. Bądźcie jednak świadomi tego, że sprawy, które zostaną teraz poruszone, są tylko prologiem albo wstępem do dłuższej historii. Dlatego nie można jeszcze stwierdzić, co konkretnie przyniosą.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »