Prognoza tygodniowa 24. – 30.12.2018

Zamieszczony przez dnia gru 23, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: tęsknota za lepszym światem /wzloty i upadki, ciemność i światło / rozczarowania, wstrząsy, uzdrowienie i nowa nadzieja / cierpliwość, zaufanie oraz empatia kluczem do sukcesu

 

Astrologiczne konfiguracje końca roku – stosownie do czasu – wskazują na refleksję, pewną zadumę, a nawet melancholię. Chociaż w minionym tygodniu napłynęły istotne impulsy do działania, to nastrój nie będzie teraz sprzyjał dynamicznym przedsięwzięciom. Raczej wybierzemy BYĆ niż czynić. Jednocześnie pojawi się potrzeba ujrzenia zachodzących procesów, poczynionych doświadczeń i nowych impulsów w szerszym kontekście oraz zrozumienia ich sensu. Dlatego to dobra pora na introspekcję, spojrzenie wstecz i refleksję.

Warto poświęcić chwilę na to, żeby jeszcze raz przemyśleć doświadczenia i wydarzenia minionego roku, zrozumieć, jaki sens miały dla nas i dla naszego życia. Z drugiej strony to również korzystny moment, żeby prześledzić informacje i wizje, jakie przyniosły nam ostatnie tygodnie. Skoncentrujmy się teraz na uporządkowaniu swojej przestrzeni i zamknijmy wszelkie otwarte, niezałatwione sprawy.

Z działających energii skorzystają również osoby, które po prostu szukają spokoju i wytchnienia, świadomie zadbają o potrzeby swojego ciała lub podejmą konkretne kroki w celu wyjaśnienia starych spraw lub uleczenia ran. Czas nie sprzyja jednak hucznym imprezom ani działaniom wymagającym sporej dynamiki, szybkich reakcji czy inicjatywy.

Na bardziej codziennym poziomie – przede wszystkim w obszarach, w których rozbudzone zostały spore nadzieje i oczekiwania względem kogoś lub czegoś, realia przyniosą spore otrzeźwienie albo nawet rozczarowanie.

Poza tym informacje i wydarzenia mogą sprawić, że krytycznym okiem spojrzymy na ideały i wizje, które uskrzydlały nas i inspirowały w pierwszych miesiącach roku.

Dodatkowo najbliższe dni zachwieją naszą wiarą w dobro, możliwości ducha albo świadomości i naszym zaufaniem do życia. Jeśli w takiej chwili zareagujemy rozgoryczeniem, zaczniemy szukać kozła ofiarnego albo rzucać się na wszystkie strony, może powstać błędne koło. W bolesnych, trudnych sytuacjach spróbujcie okazać zrozumienie i empatię sobie oraz innym i róbcie to, co możliwe w danej chwili. Wtedy pojawią się poruszające przeżycia i ważne wglądy, odkryjecie dotychczas nieznany potencjał, a także doświadczycie spełnienia i uzdrowienia.

Na bardzo konkretnym poziomie również mogą nas poruszyć brzemienne w skutki wydarzenia i prawdziwe cuda. Niektóre osoby wykażą się iście bohaterską odwagą, gotowością niesienia pomocy albo niezwykłą mądrością.

Głównie w dziedzinie komunikacji mogą wystąpić trudne do wyjaśnienia błędy i pomyłki albo chaos. Jednocześnie obserwacje i informacje pozwolą osiągnąć na tym polu przełom. Szczególną uwagę przykuje aktywność na łonie natury lub związana z przyrodą oraz wszelkiego rodzaju szamańskie, religijne, duchowe i filozoficzne tematy.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK stoi pod znakiem silnych uczuć. W tym dniu szczególnie mocno zaznaczy się potrzeba bezpieczeństwa i ochrony. Zarazem – głównie po południu – wzrośnie drażliwość, której będzie towarzyszyć skłonność do nieprzemyślanych zachowań i nieoczekiwanych reakcji. Potraktujcie poważnie swoje potrzeby i nie róbcie nic tylko dlatego, że tak chcą inni albo tego wymaga tradycja.

Podczas Wigilii odzyskamy radość życia! Ponieważ wzrośnie też gotowość do zaangażowania się w coś pięknego, to istnieją spore szanse, że spędzimy miły wieczór w gronie osób bliskich naszemu sercu. Ponadto czas będzie sprzyjał działaniom kreatywnym i twórczym. [Księżyc w Raku, od 17:58 Księżyc w znaku Lwa, Merkury w kwadraturze z Neptunem]

Również w ciągu dwóch świątecznych dni nie powinno zabraknąć nam optymizmu. Fantazja i inspiracja, a także gotowość do wspaniałomyślnych gestów wskazują na to, że czas, jaki spędzimy w gronie rodziny albo przyjaciół, będzie sympatyczny.

Z jakości czasu skorzystają też osoby, które poświęcą się swojemu hobby albo zapragną świadomie spełnić swoje najgłębsze pragnienie. W przypadku zbyt dużych oczekiwań lub idealistycznych wyobrażeń istnieje niebezpieczeństwo rozczarowań.

W CZWARTEK do głosu dojdzie zwykła codzienność, znacząco wzrośnie też poziom wrażliwości. Dlatego tego i następnego dnia warto poświęcić się zadaniom, które powinny zostać zrealizowane do końca roku.

Osoby, które w minionych dniach przesadziły albo wzięły na siebie zbyt wiele, mogą mieć teraz problem. Nieco stłumiona energia, podwyższony poziom wrażliwości i większa podatność na frustrację sprawią, że wszelkie zakłócenia, nieporządek albo nieprzewidziany bieg spraw wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje. To jednak bardzo dobra pora na wszelkie przedsięwzięcia służące zdrowiu. Skorzystają z niej również ćwiczenia wymagające uwagi i ją wspierające oraz prace porządkowe. [Księżyc w Pannie]

W czasie WEEKENDU do głosu dojdzie potrzeba kontaktów, rozmów i wymiany myśli. Jednocześnie zatęsknimy za harmonią i miłością. W związku z tym wzrośnie też wyczulenie na punkcie wszelkiego rodzaju napięć, przejawów agresji czy niesprawiedliwości. W efekcie w tych dniach nie będzie łatwo o wewnętrzną równowagę. Najlepiej po prostu świadomie spotkajcie się z ludźmi, którym ufacie. Z jakości czasu skorzystają również zajęcia związane ze zwierzętami, działania duchowe albo muzyczno-artystyczne. W miarę możliwości unikajcie ostrych konfrontacji albo prób manipulowania innymi. Nie dajcie się też sprowokować do rzeczy, których potem pożałujecie.[Księżyc w Wadze]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »