Prognoza tygodniowa 23. – 29.7.2018

Zamieszczony przez dnia Lip 22, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zaćmienie Księżyca / serce i głowa / pragnienia kontra rzeczywistość / potęga miłości i siła uważności / twórcze, kreatywne działania albo szalony świat / konkurencja i rywalizacja

 

W tym tygodniu zasadniczo wszystko jest możliwe, ale nic nie będzie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami. Nie zabraknie nam teraz energii, wyobraźni, inspiracji ani chęci eksperymentowania z oryginalnymi pomysłami. Chętnie poszukamy też przygód!
Osoby aktywne i żądne wrażeń powinny wykorzystać okazję, żeby spróbować czegoś nowego albo śmiało przystąpić do realizacji zwariowanych projektów. Artyści i wszyscy pracujący kreatywnie mogą twórczo spożytkować swoje potencjały.
Mniej zadowoleni będą teraz ci, którzy potrzebują spokoju i odpoczynku. Duże napięcie oraz skłonność do irytacji nie sprzyjają relaksowi, nie pozwolą też spokojnie zająć się żadnym tematem ani zwolnić tempa.

Silna tendencja do stawania w szranki z innymi może nas stymulować do sportowych osiągnięć, jednak w innych sferach życia okaże się mocno problematyczna, a nawet niebezpieczna. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których osoby będą wzajemnie prowokować się do ekstremalnych zachowań, aby zyskać miano najlepszych, najbardziej „szalonych”, niezwykłych czy nieobliczalnych! Ewentualnie, jeżeli nie cofną się przed niczym, aby zdobyć dominację i przewagę.

 

Umowy, ustalenia, podróże i logika – w opałach


26 lipca Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się i przejdzie do ruchu wstecznego, w którym pozostanie do 18 sierpnia. Dlatego możemy mieć również problem z klarownym, logicznym myśleniem albo ze słuchaniem zdrowego rozsądku. Nasileniu ulegnie skłonność do kierowania się starymi wyobrażeniami i zasadami, które mogą już nie sprostać aktualnym wyzwaniom. W efekcie wystąpią nieporozumienia, kłopoty z właściwą oceną sytuacji i pozornie dziwaczne zachowania.

Dużą ostrożność należy zachować na drodze, w sportach wysokiego ryzyka, w kontakcie z elektrycznością oraz materiałami wybuchowymi. Powyższe szczególnie dotyczy zodiakalnych Baranów, Lwów i Wodników, a także osób, które w swoich horoskopach mają obsadę pierwszego dekanatu Byka i Skorpiona. Świadomie poszukajcie takich form aktywności, które pozwolą Wam wyrazić dynamiczne energie, nie dajcie się jednak sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie.

To nie jest korzystny czas na inicjowanie nowych projektów, warto zająć się wyjaśnieniem starych historii, zrozumieniem popełnionych błędów czy doznanych frustracji, wyciągnąć stosowną naukę, a w razie potrzeby – wprowadzić odpowiednie korekty.
Jeśli będziecie gotowi zobaczyć, że Wasze zachowanie bazuje na starych wzorcach i nieaktualnym obrazie świata, a potem świadomie skierować się ku teraźniejszości i poeksperymentować z nowymi rozwiązaniami, to możecie teraz podjąć ważne działania dla swojej przyszłości.

Oprócz opisanych powyżej, ekscytujących scenariuszy, zobaczymy też inne obrazy – głównie w sprawach dotyczących miłości, związków oraz wartości. Tutaj chodzi o ostrożność i powściągliwość. Tam, gdzie na pierwszy plan wysuną (ukryte) pragnienia, zamiłowania, tęsknoty, szacunek, piękno i posiadanie, wyraźnie wzrosną wrażliwość oraz otwartość. Jeśli będziecie tu postępować ostrożnie i uważnie, to możecie teraz wykonać małe, acz istotne kroki ku urzeczywistnieniu swoich tęsknot czy wizji.

Z działających energii skorzystają też przedsięwzięcia artystyczne oraz czas spędzony na łonie natury.
Część osób z goryczą stwierdzi jednak, że padła ofiarą iluzji. Dlatego bądźcie nieufni, jeśli coś lub ktoś wyda się Wam za bardzo obiecujący, idealny i piękny. W takim przypadku odczekajcie chwilę, zanim podejmiecie jakieś zobowiązania. Dzięki temu oszczędzicie sobie potem rozczarowań.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem idealizmu oraz wspaniałych wizji. W tych dniach poczujemy nieodpartą tęsknotę za nowym, lepszym, piękniejszym światem. Będzie mu towarzyszyć chęć uwolnienia się od posępnej rzeczywistości i zajęcia czymś, co nas uskrzydla i inspiruje. Z drugiej strony wzrośnie też skłonność zwodzenia innych lub sami damy się oszukać pięknym słowom czy obrazom. Jeśli sprawy nie przebiegną po naszej myśli, to rozczarowanie może być równie duże, jak na początku był zachwyt. Niektóre osoby potraktują takie rozgoryczenie jako okazję do szukania winnych i do wysuwania oskarżeń.
Z działających teraz energii skorzystają projekty artystyczne albo przedsięwzięcia związane z religią oraz z duchowością. Początek tygodnia nie sprzyja natomiast pracom wymagającym uwagi i wyczucia szczegółu.

ŚRODA i CZWARTEK zaserwują nam dość mieszane energie, których nie będzie łatwo spożytkować.
Z jednej strony w tych dniach wzrośnie potrzeba stabilności i porządku. Jednocześnie zapragniemy uwolnić się od wszystkiego, co nas ogranicza, poświęcić tematom, które nas interesują i poszukać nowych rozwiązań.

Ponieważ w czwartek rano Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego, to możemy mieć większy problem niż zwykle z szybką i właściwą oceną sytuacji. Dlatego w tych dniach może wystąpić więcej wewnętrznych bądź zewnętrznych napięć, nieoczekiwanych zmian oraz reakcji. Postarajcie się świadomie odróżnić rzeczy, którymi sterujecie poprzez siłę woli czy dyscyplinę, od tych, które są poza Waszym wpływem, tym samym pozostają nieprzewidywalne i niemożliwe do kontrolowania. W pierwszym przypadku chodzi o to, aby celowo zaangażować się w realizację jakiegoś projektu, w drugim – żeby wykazać się elastycznością, otwartością i kreatywnością.

 

Całkowite zaćmienie Księżyca – emocje sięgają zenitu


Z astrologicznego punktu widzenia PIĄTEK stanowi energetyczne apogeum tygodnia. Tego dnia wieczorem nastąpi pełnia (o 22:20) i całkowite zaćmienie Księżyca, które będziemy mogli zobaczyć, o ile dopiszą warunki atmosferyczne. Teraz z całą siłą zamanifestują się opisane na wstępie napięcia. Serce i głowa, uczucia i rozum wejdą w konflikt, jednocześnie pojawi się silna tendencja do rywalizacji z innymi albo szybko poczujemy się zaatakowani. W wielu przypadkach istotną rolę odegrają nieprzepracowane historie z przeszłości – nagromadzona złość, stare urazy, urażona duma lub podważona (kiedyś) pozycja mogą teraz wywołać gwałtowne reakcje.

Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że zostanie osiągnięte apogeum i punkt zwrotny w sprawach dotyczących wydarzeń i doświadczeń sprzed dwóch tygodni. Ewentualnie wyładują się silne energie, które wcześniej nie zostały wyrażone, albo dojdzie do gwałtownych sporów na tematy ideologiczne.
Liczcie się z nieprzewidywalnymi zachowaniami, zaskakującymi zwrotami akcji i gwałtownymi procesami. Jeśli w takiej chwili zdołacie zachować spokój, być tu i teraz, to możecie zrozumieć wiele ważnych rzeczy, a nawet nieoczekiwanie znaleźć kreatywne rozwiązanie jakiegoś starego problemu.

Podczas WEEKENDU wzburzone tumany kurzu opadną i zapanuje spokój. Dzięki temu będziemy mogli z dystansu przyjrzeć się doświadczeniom minionych tygodni i zyskać jasny obraz sytuacji. Warto porozmawiać z innymi na temat tego, co zaszło, albo samemu zastanowić się nad znaczeniem i powodem tych zdarzeń. Dzięki temu zdołamy wyjaśnić nieporozumienia i błędne założenia. Gorzej, jeśli sięgniemy po ideologiczną argumentację, zabraknie nam gotowości do uwzględnienia cudzego stanowiska i punktu widzenia.

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »