Prognoza tygodniowa 22.06–28.06.2015

Zamieszczony przez dnia Cze 21, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana tematów wiodących i perspektywy / potrzeby i uczucia bodźcem do działania / wizja a rzeczywistość / wyjaśnienie nieporozumień i skorygowanie błędnych założeń

W nadchodzącym tygodniu nastąpi wyraźna zmiana tematów wiodących i punktu widzenia, ale początkowo jeszcze dominować będą informacje i komunikacja. W związku z tym na tapetę powróci temat majowych negocjacji, spotkań, uzgodnień i rozmów. Podjęte zostaną też inne kwestie, które były aktualne w ubiegłym miesiącu. Teraz wyraźnie zobaczymy, gdzie powstało zamieszanie z powodu niejasności, nieporozumień, błędów czy niewłaściwych założeń, gdzie przeważyły zbyt idealne wyobrażenia albo obraz rzeczywistości został zniekształcony przez nieświadome tęsknoty czy obawy.
Czas sprzyja wprowadzeniu stosownych korekt w tym zakresie oraz podjęciu ostatecznych decyzji, co dalej. Zastanówcie się, jakie pomysły czy projekty powinny i mogą być kontynuowane, pogłębione i zrealizowane, a które wprawdzie wydawały się urocze, a nawet doskonałe, jednak w rzeczywistości są niewykonalne. Niewykluczone, że napłyną też nowe informacje i zobaczymy pełniejszy obraz jakiejś sprawy, co w efekcie spowoduje korektę dalszego działania.
Poza tym w decydującą fazę wkroczą negocjacje związane z oświatą, komunikacją oraz handlem, a także akcje humanitarne.

Jednocześnie coraz większą uwagę zaczną przykuwać zagadnienia dotyczące ojczyzny, rodziny, mieszkania, uczuć, jak również naszego samopoczucia; wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, przynależności i akceptacji, a także skłonność do emocjonalnego reagowania, podążania za wewnętrznym impulsem i angażowania się w sprawy, które nas poruszą. W efekcie będzie też coraz trudniej o neutralną ocenę i bezstronne podejście do tematu.
Za to bez problemu całym sercem zaangażujemy się w kwestie związane z naszą własną rodziną, krajem, samopoczuciem, projektami i osobami bliskimi naszemu sercu. Jeśli jednak zabraknie emocjonalnej nuty, dana sprawa lub człowiek wywoła w nas wewnętrzny dyskomfort albo odniesiemy wrażenie, że nie jesteśmy traktowani poważnie, to pojawi się skłonność do dziecinnej przekory, obrażania się lub prowokacji.
Dlatego w tych dniach regularnie powinno powracać pytanie o motywy działania. Jeśli poważnie traktujecie to, co dla Was ważne oraz swój punkt widzenia, a także jesteście gotowi zaangażować się w spełnienie własnych potrzeb, jednocześnie nie zapominając o innych, to istnieją spore szanse, że nadchodzące dni przyniosą Wam wiele ekscytujących, inspirujących, wartościowych doświadczeń.
Z drugiej strony będzie można po prostu cieszyć się latem i jego urokami. Artyści oraz osoby twórcze mogą liczyć na spory przypływ inspiracji. Najbliższy czas nie sprzyja natomiast realizacji zadań wymagających precyzji i cierpliwości albo tematom, do których trzeba podejść w sposób rzeczowy i obiektywny.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zaserwują nam dość mieszany program. Z jednej strony poczujemy w tych dniach ogromną potrzebę porządku, struktury i klarowności, nie zabraknie nam też inspiracji ani wyobraźni, z drugiej – będziemy nadmiernie wyczuleni. W wielu przypadkach wewnętrzne tęsknoty czy ideały będą boleśnie kontrastować z konkretną rzeczywistością. Najgorzej, gdy w takiej sytuacji górę wezmą rozczarowanie, zgorzknienie, rezygnacja czy próby szukania winy w innych. Jeżeli zdołamy stawić czoła nawet mało przyjemnym faktom, zrobimy to, co konieczne, nie tracąc przy tym z oczu wewnętrznej wizji i zaufania w możliwości, jakie zaoferuje życie, to możemy w tych dniach zbliżyć się do realizacji jakiegoś pomysłu czy ideału. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają również porządkom, wyjaśnieniu istniejących nieporozumień oraz przeredagowaniu dokumentów. Powstrzymajcie jednak silną skłonność do odbiegania od głównego wątku. Poza tym mogą wystąpić niewytłumaczalne incydenty i reakcje. [Księżyc w opozycji do Neptuna i w kwadraturze z Merkurym, kwadratura Merkurego z Neptunem, Jowisz w trygonie do Urana]

ŚRODA może mieć charakter przejściowy. Jednoczesne działanie wielu różnych energii oraz trendów oraz nadmierna wrażliwość mogą utrudnić teraz zachowanie wewnętrznej równowagi. Jeśli jednak będziemy uważni i nie damy się sprowokować do gwałtownych reakcji, zachowamy otwartość i elastyczność, to możemy tego dnia rozwiązać konflikty i osiągnąć spory sukces. [Księżyc w Pannie, Jowisz w trygonie do Urana]

CZWARTEK i PIĄTEK zdominują tematy dotyczące związków, prawa i sprawiedliwości; wzrośnie potrzeba zainteresowania problemami innych, kontaktów oraz wymiany myśli. W powietrzu pojawi się jednak spore napięcie. W optymalnym przypadku zdołamy wyjaśnić wiele nierozstrzygniętych kwestii. Gotowość przeprowadzenia partnerskich rozmów i wysłuchania swoich racji pomoże znaleźć kreatywne rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sprawach. Gorzej, jeśli w tych dniach spróbujemy osiągnąć cel manipulacją lub szantażem. W miarę możliwości postarajcie się nie reagować jak dzieci na propozycje czy tematy, które Wam nie pasują.
Na brak inspiracji nie będą natomiast narzekać artyści ani wszelkiego rodzaju twórcy. [24.6. o godz. 15:33 Mars wejdzie do Raka, Księżyc w Wadze]

WEEKEND stoi pod znakiem bardzo intensywnych emocji. Osoby, które są gotowe na konfrontację ze swoimi najgłębszymi uczuciami, tęsknotami, oczekiwaniami, nadziejami i lękami mogą w tych dniach liczyć na ważne doświadczenia, znacznie zbliżyć się do samych siebie i swojej psyche. Z działających energii skorzystają również wszyscy, którzy zechcą w pełni zaangażować się w jakiś związek.
Gorzej z tymi, którzy nie radzą sobie z irracjonalnym światem uczuć, czują się porażeni czy zagrożeni przez własne uczucia i/albo próbują je stłumić czy zracjonalizować. Takie osoby będą teraz musiały za sprawą zdarzeń losowych albo swojego otoczenia stawić czoła niełatwym doświadczeniom.
Dobrze teraz zająć się czymś mało racjonalnym sprawom. Na codziennym poziomie z tych energii skorzystają romantyczne i namiętne uniesienia, odpoczynek nad wodą, taniec oraz wszelkie działania artystyczne. [Księżyc w Skorpionie w kwadraturze do Wenus i Jowisza w Lwie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »