Prognoza tygodniowa 22. – 28.4.2019

Zamieszczony przez dnia Kwi 17, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: demony przeszłości / przekroczenie progu – wejście do nowego świata / wartości i związki w fazie zmian / jasny obraz sytuacji / konfrontacja z lękami, iluzjami i ułudą / uchylić zasłonę uprzedzeń i zobaczyć rzeczywistość

 


Ten tydzień zainicjuje istotną zmianę kursu. Doświadczenia minionych dni były ambiwalentne i wprowadziły sporo zamieszania. Czas na wyjaśnienie sytuacji! Teraz zobaczymy, co tak naprawdę jest możliwe, dostrzeżemy inne rozwiązania i szanse oraz wykonamy pierwszy krok w zupełnie nowym kierunku.

Jakość czasu dostarczy nam konkretnych impulsów do zmiany. Chodzi o to, aby odważnie, z ufnością wkroczyć w nową, wcześniej nieznaną przestrzeń. Jednak wydarzenia i doświadczenia dla wielu z nas mogą nie być tak łatwe, jakbyśmy tego chcieli.

Na drodze ku odnowie i odrodzeniu do głosu dojdą „demony przeszłości”. Przyjmą one postać urazów, lęków albo innych nieprzetrawionych doświadczeń. Dlatego możliwe są bolesne wnioski, konfrontacja z własną otchłanią, z demonami i wątpliwościami. Ewentualnie jakiś dobry pomysł albo coś, co uważamy za cenne i znaczące, mimo dużego nakładu wysiłków i zaangażowania, nie rozwinie się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

 

Wartości i związki


W sferze wartości, związków i komunikacji często będziemy musieli stawić czoło (pozornym) trudnościom. W takiej sytuacji odpowiedzcie sobie na kilka pytań. Czy potrafię spojrzeć na świat, na życie oraz na innych w sposób otwarty i bez uprzedzeń? Jak duża jest moja gotowość do spróbowania czegoś nowego i zaangażowania się w nieznany temat? Czy w głębi serca mam przestrzeń, doświadczenie, świadomość, które pozwalają zaufać własnej drodze i dalszemu biegowi wypadków? A może moje spojrzenie na świat wypaczają lęki, uprzedzenia, stare nawyki, roszczenia dotyczące sprawowania władzy i przymus ciągłego kontrolowania, które zaburzają właściwy osąd?

 

Optymalna strategia działania


Warto teraz połączyć dziecięcą ciekawość świata i radość eksperymentowania z opanowaniem i uważnością. Kto zaakceptuje fakt, że wiele rzeczy nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami i będzie gotowy poszukać kreatywnych, oryginalnych rozwiązań, ten może w tych dniach osiągnąć ogromny przełom. Takie osoby mają szansę pokonać stare lęki, uzdrowić rany, sporo zrozumieć i odkryć nowe, fantastyczne możliwości.

 

Gorzej, jeśli…


Najbliższe dni mogą być nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne dla wszystkich, którzy wolą trzymać się tego co stare, swojskie, znane, ale również tam, gdzie górę wezmą „demony przeszłości”. W takim przypadku wszelkie wysiłki spełzną na niczym albo losowe zdarzenia czy czynniki, będące poza naszym wpływem, wymuszą zmianę kursu.

Na konkretnym poziomie na pierwszy plan wysuną się gospodarka, finanse, własność prywatna, media społecznościowe, kontakty i związki. W tych dziedzinach sprawy nabiorą wagi i mogą przyjąć nieoczekiwany obrót. Autorytety i osoby na przywódczych stanowiskach będą musiały ruszyć inną drogą. Niewykluczone, że w nowym świetle ujrzymy wydarzenia i doświadczenia minionego lata. Teraz nabiorą one zupełnie nowego znaczenia. Wykorzystajcie okazję, żeby zmodyfikować swoje poglądy albo zmienić kurs.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się z rozmachem! W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy napływ inspiracji, ekscytację i podniecenie! Chętnie zbadamy coś nowego, nie zabraknie nam ciekawych wizji ani pomysłów. Warto dokonać oceny sytuacji i ew. zmiany kursu. Tylko w sprawach dotyczących związków oraz wartości zachowajmy szczególną ostrożność. Tutaj nieoczekiwane zdarzenia do głębi poruszą nas, zirytują i uruchomią więcej, niż myślimy. W razie czego nie wylewajcie dziecka z kąpielą! Zanim zareagujecie, spróbujcie chwilę odczekać. Przed przystąpieniem do działania czy ferowaniem wyroków, zbadajcie fakty i własne priorytety.

Jeśli zadziałacie pochopnie, pod wpływem frustracji czy niecierpliwości, istnieje niebezpieczeństwo przeholowania. Z jakości czasu szczególnie skorzystają osoby twórcze i kreatywne. [Księżyc w Strzelcu, Słońce w koniunkcji z Uranem 3° Byka]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zrobi się bardziej poważnie. Teraz uaktywnią się wspomniane na wstępie „demony przeszłości”. W obliczu lęku, poczucia zagrożenia i zbyt radykalnych zachowań bądźcie opanowani i spróbujecie odpowiedzieć sobie na pytanie, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Wtedy możecie uwolnić ogromne siły, które są zablokowane w starych historiach czy wzorcach. Poza tym czas sprzyja wszelkiego rodzaju porządkom, z działających energii skorzystają również prace w domu i ogrodzie. Nie jest to pora na zabawę ani przedsięwzięcia wymagające wyluzowanego podejścia do życia. [Księżyc w Koziorożcu zaktywizuje koniunkcję Saturn/Pluton/Węzeł Księżycowy]

W PIĄTEK oraz w czasie WEEKENDU astrologiczne niebo rozpogodzi się, poczujemy potrzebę kontaktów i rozmów. W tych dniach nie zabraknie nam fantazji, kreatywności ani chęci eksperymentowania. Jakość czasu sprzyja wszelkim działaniom o charakterze społecznym, zorganizowaniu czegoś z przyjaciółmi oraz projektom kreatywnym albo artystycznym. Podejdźcie do wykonywanych zadań na luzie i w sposób elastyczny. Pamiętajcie jednak, żeby odróżnić fantastyczny pomysł, wizję, potencjał danego tematu czy człowieka od tego, co możliwe i wykonalne. Dzięki temu oszczędzicie sobie potem wielu rozczarowań.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »