Prognoza tygodniowa 22. – 28.12.2014

Zamieszczony przez dnia Gru 20, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: początek nowego rozdziału / przejście do kolejnego etapu / jasny obraz sytuacji / moc słowa i siła informacji / kreatywne pomysły oraz możliwość ich urzeczywistnienia / rewolucyjne ideologie i ich skutki

Konstelacje poprzedniego i najbliższego tygodnia są ze sobą ściśle powiązane, dlatego należy je rozpatrywać jako całość – wiele zachodzących aktualnie procesów osiągnie niebawem punkt krytyczny, szczytowy albo zwrotny. Wszystko, co się teraz wydarzy, może być postrzegane jako impuls dla przyszłości albo jej symbol; staniemy na rozdrożu, pojawią się liczne drogi i możliwości, każda z nich – przynajmniej przejściowo – będzie wiodła przez różne obszary, niektóre wręcz do innego celu. Dlatego wydarzenia, spostrzeżenia, decyzje, działania i reakcje, jakie przyniosą najbliższe dni, będą miały kolosalne znaczenie i mogą zadecydować o dalszym biegu wypadków.
Bądźcie gotowi dokonać podsumowania i oceny sytuacji. Zastanówcie się, co w głębi duszy jest dla Was ważne, jaki światopogląd kształtuje Wasze zachowanie i jaką macie wizję przyszłości. Czas przyjąć jednoznaczną postawę i wybrać jedną z opcji. Jeśli będziecie unikać decyzji albo odkładać ją na potem, to życie porwie Was ze sobą i wciągnie w wir zdarzeń.
Jednocześnie w trakcie tygodnia wzrośnie rola wszelkiego rodzaju informacji i wiedzy – niewykluczone, że na jaw wyjdą jakieś pilnie strzeżone tajemnice albo wyparte fakty, ewentualnie celowo czynione aluzje lub rozgłaszane pogłoski uruchomią proces, który na długo zaabsorbuje naszą uwagę. Wystawione na próbę zostaną również dogmaty, prawdy i przekonania. Jak bumerang powracać będzie pytanie: co jest słuszne, zgodne z prawem i sprawiedliwe, a zapatrywania i ideologie staną się przedmiotem gwałtownych, ożywionych dyskusji. Osoby świadome własnych poglądów i zamiarów mogą teraz zawrzeć wiążące umowy, omówić z innymi swoje stanowisko i zasady, a nawet złożyć jakieś deklaracje. Ten, kto odważnie stawi czoła wewnętrznym pytaniom i zewnętrznym wyzwaniom, znajdzie siłę i okazję, aby wykonać kolejny krok, a tym samym wpłynąć na swoją przyszłość. Gorzej, jeśli w tych dniach słowa, gesty lub milczenie posłużą do manipulacji albo przez zwykłą głupotę wygadamy poufne informacje.

Podobnie jak poprzedni tydzień i ten zaczyna się od dwóch bardzo ważnych pod względem astronomicznym i astrologicznym wydarzeń. W PONIEDZIAŁEK o godzinie 00:03 Słońce osiągnie wysunięty najbardziej na południe punkt ekliptyki, czyli nastąpi przesilenie zimowe, a zaraz potem (o 2:36) – nów Księżyca. Dlatego noc z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK może być szczególnie poważna i wyjątkowa. Warto teraz wyciszyć się, zatrzymać się na chwilę i otworzyć na nowe impulsy. Zwróćcie baczną uwagę na napływające informacje oraz swoje sny. Poniedziałek przyniesie ożywienie i wzrost napięcia. Mając jednoznaczną postawę i zamiary, możecie wykorzystać działające energie, żeby wyraźnie zaprezentować własne stanowisko – istnieją spore szanse, że zostanie ono potraktowane poważnie i uszanowane. Unikajcie jednak nieprzemyślanych prowokacji, liczcie się z nieoczekiwanymi wydarzeniami i nieobliczalnymi reakcjami.

WTOREK rozpocznie się spokojnie i powściągliwie. To dobry dzień, żeby omówić nawet drażliwe tematy. Otwartość i uczciwość oraz spora doza taktu sprawią, że zostaniecie wysłuchani, a Wasze sprawy spotkają się ze zrozumieniem. Wieczorem Saturn wejdzie do znaku Strzelca, tym samym nastąpi zrazu subtelna, ale z czasem coraz bardziej widoczna zmiana głównych wątków. Znaczenia nabiorą zagadnienia religijne, filozoficzne kulturalne i kulturowe, (jeszcze) większą uwagę przykują też kwestie prawa i sprawiedliwości. Jednocześnie wzrośnie potrzeba i chęć rozwoju, zrobienia postępów oraz osiągnięcia nowych celów.

ŚRODĘ i CZWARTEK, czyli Wigilię i Boże Narodzenie, zdominują idee i ideologie. W najlepszym razie, omawiając je, zyskamy nowe informacje i poczynimy ważne spostrzeżenia; ewentualnie różne osoby, grupy lub instytucje spotkają się ze sobą, aby wspólnie przystąpić do realizacji jakiegoś celu bądź ideału. Przede wszystkim w czwartek poczujemy silną pokusę, żeby kogoś sprowokować swoją wypowiedzią lub pomysłem, pojawi się skłonność do upartości i przedstawiania własnych poglądów jako PRAWDY. W takim przypadku nawet spokojne sytuacje szybko przejdą w konflikt, który eskaluje. W czwartek mogą również wystąpić zakłócenia w komunikacji albo problemy z urządzeniami elektronicznymi.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ nastrój ulegnie wyraźnej poprawie, zrobi się bardziej pokojowo i refleksyjnie, zatęsknimy za więzią z innymi, miłością oraz harmonią, wzrośnie też wrażliwość i podatność na zranienie. Działające teraz energie sprzyjają korzystaniu z przyjemnych stron życia, relaksowi, wypoczynkowi i spotkaniom z ludźmi bliskimi naszemu sercu, mniej nadają się na huczne imprezy bądź aktywność wymagającą zaangażowania czy wysiłku. Już w trakcie SOBOTY powróci jednak radość życia i wzrośnie żądza czynu. To dobry czas na uprawianie sportu, jak również projekty związane z nowymi pomysłami oraz kreatywnością.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »