Prognoza tygodniowa 21–27.8.2017

Zamieszczony przez dnia sie 20, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmiana / przełom / obalić stare koncepcje i ruszyć nową drogą / jasna i tolerancyjna postawa opłaci się

 

W niektórych sferach życia astrologiczne konfiguracje tego tygodnia przyniosą ważne zmiany i pozwolą nam dokonać reorientacji. Przede wszystkim w poniedziałek nastąpi wyjątkowe zjawisko – całkowite zaćmienie Słońca, które będzie widoczne m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Abstrahując od faktu, że taka eklipsa zawsze dostarcza obserwatorom niezapomnianych wrażeń, to w tradycyjnej astrologii zwiastowała ona niebezpieczeństwo szczególnie dla obszarów, w których była widoczna. Dzisiaj odczytujemy ją w nieco bardziej pragmatyczny sposób, choć nadal uchodzi za symboliczną zapowiedź brzemiennych w skutki zbiorowych procesów.
Mówiąc w znacznym uproszczeniu, wydarzenia i doświadczenia, które nastąpią w tym czasie, będą kluczowe dla dalszego biegu wypadków i wyznaczą kierunek na kilka kolejnych miesięcy. Głównie osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę trzej dekady Lwa, Skorpiona, Wodnika i Byka staną teraz w obliczu istotnych zmian albo przed koniecznością podjęcia kluczowych decyzji. W Waszym życiu rozpocznie się nowy, ważny etap!

 

Oddziaływanie zbiorowe i indywidualne


Ze zbiorowego punktu widzenia na pierwszy plan wysuną się wydarzenia i procesy zachodzące w USA. Niewykluczone, że niektóre z nich zainicjują nową fazę rozwoju albo doprowadzą do zasadniczego przełomu.
Ogólnie przed nie lada wyzwaniem staną wszelkiego rodzaju autorytety, będą one musiały udowodnić swoje kompetencje i wziąć odpowiedzialność za popełnione czyny.
Na poziomie osobistym chodzi o to, żeby odważnie bronić własnej drogi i prawdy, twórczo wykorzystać napływające impulsy oraz informacje. Wtedy będzie można wykonać pierwsze kroki w kierunku konstruktywnej przyszłości.
Gorzej, jeśli zabraknie nam gotowości eksperymentowania, ew. górę wezmą idée fixe, utrwalone wyobrażenia i koncepcje albo arogancja i zarozumiałość względem tego, co nie odpowiada naszemu światopoglądowi. W takich przypadkach dostaniemy bolesną lekcję od życia.

Zgodnie z innym układem astrologicznym może teraz nastąpić radykalna zmiana podejścia do prawa i władzy sądowej, skutków globalizacji albo wzrostu i postępu. Przy tym ważnych impulsów o długotrwałym działaniu dostarczą zarówno subtelne, niemal banalne procesy, jak również wydarzenia, które spadną niczym grom z jasnego nieba.

 

Związki i wartości


W kolejną, decydującą dla dalszego biegu wypadków fazę wkroczy też zachodząca od tygodnia zmiana hierarchii wartości. Nieoczekiwane zwroty akcji i informacje mogą tu wskazać konieczność przeprowadzenia pewnych reform albo przeforsować nowe rozumienie sprawy.
W związkach chodzi o to, aby sprawdzić, czy zdołamy znaleźć wspólny mianownik dla własnej indywidualności i wspólnoty, dla własnych dróg i wartości, a z drugiej strony dla lojalności, zobowiązań i wiarygodności. Jeśli pozostaniecie wierni sobie i pozwolicie partnerce/-owi na to samo, to sprawy przybiorą zdumiewająco pozytywny obrót.

Z działających energii skorzystają przede wszystkim osoby kreatywne i artyści, ale również ryzykanci lubiący przygody. Poza tym to dobry czas na wszelkiego rodzaju eksperymenty. Wykorzystajcie nadarzające się możliwości! Jednak cokolwiek zrobicie czy przeżyjecie, odczekajcie parę tygodni i zbierzcie dodatkowe informacje. Nie czas na ostateczne wnioski czy kluczowe decyzje.

 

Tydzień w szczególe


Wprawdzie zaćmienie Słońca nastąpi późnym wieczorem (2o:26 CET), jednak tematy związane z jego symboliką będą znacząco oddziaływać na wszystkie doświadczenia PONIEDZIAŁKU. Poczujemy dużą potrzebę zwrócenia na siebie uwagi oraz chęć podjęcia twórczych, kreatywnych działań. Najlepiej, jeśli zajmiecie się teraz sprawami bliskimi swojemu sercu. Czas nie sprzyja pracom monotonnym, polegającym na powtarzaniu czynności ani wymagającym ostrożności, precyzji czy wyczucia szczegółu.

Już we WTOREK i w ŚRODĘ nastąpi pierwsza zmiana tematów i energii wiodących. O uwagę upomną się sprawy codzienne i związane z nimi zadania. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tym wszystkim, na co wcześniej nie mieliście czasu. Wyraźnie zobaczycie, że diabeł tkwi w szczegółach i także błahostki mogą być ważne. Poświęcając więcej czasu takim rzeczom, nawet jeśli są mało inspirujące, uciążliwe czy nudne, zyskacie jasny obraz sytuacji i stworzycie dobre przesłanki pod dalsze działanie. W miarę możliwości poświęćcie też uwagę swojemu ciału, a będzie Wam wdzięczne. [Księżyc i Słońce w Pannie]

W CZWARTEK skoncentrujemy się na tematach dotyczących związków, prawa i sprawiedliwości. Tego i następnego dnia pojawi się duża potrzeba kontaktów oraz rozmów, jednocześnie wzrośnie też pragnienie niezależności i wolności.
Wszyscy, którzy będą gotowi porozmawiać z innymi jak równy z równym, będą otwarci na nowe, nietuzinkowe pomysły, mogą teraz znaleźć kreatywne rozwiązania problemów, ewentualnie wyrównać istniejącą od dawna nierównowagę czy zwalczyć niesprawiedliwość. Niewykluczone, że przyjdzie nam wybrać między miłością, władzą i wiedzą. Chcąc podjąć jakąś decyzję, świadomie poświęćcie na to więcej czasu niż zwykle, bo będzie miała długofalowe i trwałe konsekwencje. [Księżyc w Wadze, Wenus w kwadraturze do Urana, Mars koniunkcja Głowa Smoka 24° Lwa]

 

Zatrzymać się i przetrawić informacje


W czasie WEEKENDU zaabsorbują nas doświadczenia i decyzje minionych dni. Niewykluczone, że jakaś sprawa dotycząca związków przybierze w sobotę nieoczekiwany obrót lub zapadnie decyzja, którą od czwartku przekładaliśmy na później. Poza tym zapragniemy intensywnie, z pasją zająć się jakimś tematem. Z działających energii skorzysta wszystko, w co wkładamy serce, ale również wykonujemy z należytą uwagą i ostrożnością. Najlepiej zajmijcie się tematami, które Was poruszają i projektami, które uważacie za ważne. Układy astrologiczne sprzyjają też wyjaśnianiu wszelkich spraw i zbieraniu informacji. Gorzej, jeśli górę weźmie potrzeba skupienia na sobie uwagi albo sprowokowania intensywnych reakcji, ewentualnie do głosu dojdą osobiste urazy. Powściągnijcie skłonność do sarkazmu oraz zjadliwej krytyki. [Księżyc w Skorpionie, Wenus w Lwie, Słońce koniunkcja Merkury 4° Panny, Jowisz sekstyl Saturn/Lilith 22° Strzelca, Saturn w stacji, wraca do ruchu prostego]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »