Prognoza tygodniowa 21. – 27.7.2014

Zamieszczony przez dnia Lip 20, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: radość życia i namiętności / reorientacja / podróż ku nowym światom / ujawnienie tajemnic / cenne źródła informacji / ponowne zdefiniowanie wartości i praw

Przed nami bardzo ważny tydzień związany z reorientacją. W końcu nadszedł czas, aby zamknąć trwające od dawna historie i procesy. Z jednej strony będziemy musieli uchwycić sedno tego, co dotychczas zaszło, z drugiej – pożegnać się ze wszystkim, co uległo dezaktualizacji i przestało nam odpowiadać.

Ponadto w tych dniach nastąpi też odczuwalna zmiana tematów i nastrojów. W niektórych sferach życia niebo rozpogodzi się, zza chmur wyjrzy słońce, a dominujące dotychczas zagadnienia o silnym ładunku emocjonalnym zejdą na nieco dalszy plan. Zamiast koncentrować się wyłącznie na kwestii ochrony, ojczyzny, wspólnoty, bezpieczeństwa i rodziny, poświęcimy więcej uwagi radości z twórczego działania, zabawie oraz rozrywkom. Jednocześnie wzrośnie głód wolności, potrzeba znalezienia znaczenia i sensu. Raz po raz powracać będzie pytanie, jaka droga jest właściwa, czy i za jaką cenę możemy urzeczywistnić wizje lub ideał. Niewykluczone, że będziemy świadkami narodzin nowych gwiazd, a światowi bądź duchowi przywódcy staną się bohaterami lub idolami. Oprócz prawdziwych wzorów do naśladowania większe zainteresowanie mogą też wzbudzić megalomani, osoby narcystyczne albo zwykli manipulatorzy. Przez cały czas trzeba będzie odróżniać prawdę od pozorów, prawdziwe wartości od takich, które bazują na nadziejach, sztucznie podkręconych oczekiwaniach albo prawnie nieuczciwych założeniach. W tym ostatnim przypadku nadchodzące tygodnie, a najpóźniej październik wystawią końcowy rachunek.

Warto poświęcić trochę czasu, aby odpowiedzieć sobie na następujące pytania: co jest dla mnie prawdziwe, ważne i słuszne? Czego chcę bronić? Jak wyglądają moje wizje? Istnieją spore szanse, że teraz napłyną impulsy i pojawią się wglądy dotyczące dalszej drogi, które pozwolą nam zmienić lub zweryfikować obrany kierunek.
Oprócz wspomnianych, progresywnych i optymistycznych sił nadal nie zabraknie jednak powodów do zdenerwowania ani intensywnych emocji. Ujawnione tajemnice czy szokujące informacje wzbudzą kolejną sensację albo wywołają następny skandal, uruchamiając procesy o trudnych do przewidzenia skutkach.
Również w naszym życiu miłosnym początkowo nie będzie zbyt spokojnie. Zarówno świeżo zakochanych, jak również pary z dłuższym stażem czekają bardzo zmysłowe i namiętne chwile, natomiast w związkach, które straciły spójność i zaczynają się psuć, w ciągu tygodnia wzrośnie napięcie.
Z aktualnych konfiguracji planetarnych ogólnie skorzystają urlopowicze – przed Wami ekscytujący, fantastyczny tydzień! Uważajcie jednak, żeby nie przesadzić, w przeciwnym razie kac murowany.

PONIEDZIAŁEK generalnie zapowiada się dość przyjemnie. To dobry czas, żeby w spokoju poświęcić się tym wszystkim tematom, które czekają na swoją kolej. Ponadto (na niezauważalnym dla większości ludzi poziomie) tego dnia zakończy się pewien ważny proces. Po niemal czterech miesiącach Mars znowu osiągnie stopień, w którym (patrząc z perspektywy Ziemi) „stanął” 1 marca. Oznacza to, że spory, konflikty i walki ale również trwające od tego czasu procesy i projekty osiągną teraz punkt zwrotny; ewentualnie aktualności nabiorą doświadczenia i wydarzenia z 1982 roku. Zgodnie z dewizą, że cierpliwość popłaca, czyli co długo trwa, przyniesie wreszcie oczekiwane efekty, może teraz nastąpić zamknięcie trudnych procesów albo pojawią się nowe rozwiązania trwających od dawna sporów. Wszędzie tam, gdzie podjęte zostaną otwarte i uczciwe negocjacje, istnieje spora szansa znalezienia konstruktywnych i perspektywicznych rozwiązań [o godz. 18:45 Księżyc wejdzie do znaku Bliźniąt].

We WTOREK zaczną już działać bardziej skomplikowane energie. Wprawdzie poczujemy potrzebę kontaktów i wymiany myśli, ale wewnętrzny niepokój i niecierpliwość, jak również podwyższony poziom wrażliwości i nieodparty przymus dotarcia do sedna sprawy (bez względu na konsekwencje) stworzą dość niestabilną i potencjalnie wybuchową mieszankę. Jeśli jesteście gotowi w sposób rzeczowy poruszyć również drażliwe tematy i nie dacie się sprowokować do walki o władzę, to tego dnia możecie przeciąć węzeł gordyjski i karta się odwróci. Gorzej, jeżeli górę wezmą zawiedzione oczekiwania, zranione uczucia albo niekontrolowane impulsy – spróbujcie nad nimi zapanować i w razie potrzeby poszukajcie wentylu dla swojej irytacji (doskonale nadają się do tego wszelkie działania twórcze) [Merkury w opozycji do Plutona 12° Raka/Koziorożca].

W ŚRODĘ przejściowo powróci spokój. To dobry dzień, żeby jeszcze raz zająć się tym wszystkim, co zaszło, zostało powiedziane lub dostrzeżone od początku tygodnia. Warto poświęcić trochę czasu na przemyślenia albo porozmawianie o sprawach, które nas poruszają. Dzięki temu możemy sporo wyjaśnić albo zobaczyć coś w zupełnie nowym świetle. Jeżeli w minionych dniach nie wydarzyło się nic znaczącego, to można wykorzystać energię na podtrzymanie swoich kontaktów albo zebranie informacji na jakiś interesujący temat [o godz. 23:41 Słońce wejdzie do znaku Lwa].

W CZWARTEK i PIĄTEK znowu przypomną o sobie intensywne emocje: do głosu dojdą wszelkiego rodzaju uczucia, domagając się, abyśmy poświęcili im więcej uwagi. Inspiracja, miłość, pożądanie czy namiętności wniosą w nasze życie ożywienie i radość, raczej nie będziemy więc narzekać na nudę. Pojawi się jednak wyraźna tendencja do podejmowania nadmiernego ryzyka, zbyt śmiałych poczynań i przesadnych oczekiwań. Zatem sytuacje, które rozpoczną się radośnie, beztrosko i kreatywnie mogą szybko eskalować i wymknąć się spod kontroli. Otwórzcie się na pobudzające impulsy i inspirację – cieszcie się tym wszystkim, co życie ma Wam do zaoferowania! Uważajcie jednak, żeby nie dać się skusić do czegoś, czego potem pożałujecie. Warto też przygotować się na nagłe zwroty akcji i zaskakujące informacje oraz zachować ostrożność podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Koniec tygodnia nie sprzyja osobom szukającym spokoju i odpoczynku [24.7. o godz. 4:59 Księżyc wejdzie do znaku Raka, Słońce w koniunkcji z Jowiszem 1°52 Lwa].

W czasie WEEKENDU nie zabraknie nam zapału, radości życia ani żądzy przygód. Z układów planetarnych skorzystają imprezy, koncerty, wszelkiego rodzaju formy aktywności fizycznej (sport), jak również twórcze, kreatywne działania. Wykorzystajcie dostępne energie, żeby zorganizować coś, na co od dawna mieliście ochotę, ale dotychczas brakowało Wam odwagi czy okazji. W nocy z SOBOTY na NIEDZIELĘ (o godz. 0.41) nastąpi nów Księżyca. To dobry moment, żeby zastanowić się nad rzeczami, które są szczególnie bliskie naszemu sercu i zależnie od wyników przemyśleń zmienić lub zmodyfikować kierunek działania. Zwróćcie uwagę na swoje sny! [26.7. o godz. 16:54 Księżyc wejdzie do znaku Lwa]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »