Prognoza tygodniowa 21.-27.10.2013

Zamieszczony przez dnia Paź 20, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przeszłość i przyszłość / śledztwa, badania, poszukiwania / wyjaśnianie nieporozumień / korygowanie błędów

W nadchodzącym tygodniu wiele spraw będzie przebiegać wolniej niż zwykle. W trwającym procesie przełomu rozpoczyna się krótki okres refleksji i retrospekcji. Chociaż na głębszym poziomie wyczuwalne jest duże napięcie, to na zewnątrz nie widać jeszcze żadnych oznak poruszenia. Osoby przywykłe do działania czy aktywnego, dynamicznego rozwiązywania problemów, mogą w tych dniach nie raz stwierdzić z rozczarowaniem, że nie sposób niczego wymusić i tylko cierpliwość, wytrwałość oraz upór prowadzą do celu. Z kolei wszyscy ci, którzy nie nadążają za współczesnym tempem życia, w końcu odetchną i mogą zająć się kulisami lub konsekwencjami zachodzących procesów. Niech pozorny spokój Was nie zmyli, ponieważ w głębi, pod powierzchnią nadal wrze! Po pierwsze przypomni o sobie przeszłość. Ponownie znaczenia nabiorą historie oraz procesy z późnych lat 80. (niektóre ujrzymy w zupełnie nowym świetle). Teraz przyjdzie nam wyciągnąć z nich naukę i ewentualnie podjąć dalsze działania. Ten proces rozciągnie się również na kolejne tygodnie, ulegając jeszcze większemu wzmocnieniu. Po drugie będziemy musieli dokonać ponownej korekty informacji, ustaleń i umów z ostatnich trzech tygodni i w razie potrzeby wprowadzić stosowne modyfikacje. Niewykluczone, że przy okazji dostrzeżemy nowe powiązania czy konteksty. Poza tym układy planetarne sprzyjają wszelkiego rodzaju poszukiwaniom i dociekaniom, gdyż na jaw mogą wyjść sprawy dotychczas ukryte.

Ogólnie w wielu sferach życia zobaczymy, że liczy się nie tylko słowo i gest, ale istotny wpływ na bieg wypadków mają też uczucia, motywacje oraz postawy. Poświęćcie nieco czasu na to, aby dokładnie przyjrzeć się jakiemuś wydarzeniu, przeżyciu czy wypowiedzi. Jeśli, odłożywszy na bok logikę, zwrócicie uwagę na napływające obrazy czy wewnętrzne doznania, to macie sporą szansę uzyskać lepszy ogląd sytuacji. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się przeszłością, głębokimi procesami i dawnymi wyobrażeniami na jakiś temat. Wszystko to, co teraz zobaczycie, zrozumiecie i oczyścicie, może stać się bogactwem na przyszłość oraz posłużyć jako wsparcie w nadchodzących tygodniach. Poza tym konstelacje wspierają działania związane z porządkowaniem, wyjaśnianiem otwartych kwestii, zamykaniem starych rozdziałów. Ewentualnie możecie je wykorzystać, robiąc sobie kilka dni odpoczynku, dbając o własne ciało lub psychikę. Aktualny czas mniej nadaje się do prac wymagających wewnętrznego dystansu, obiektywizmu albo racjonalności, nie sprzyja też rozrywce.

PONIEDZIAŁEK (21.10.) rozpocznie się spokojnie i refleksyjnie. W południe Merkury (z punktu widzenia Ziemi) zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego, który potrwa do 10 listopada. W tym czasie możemy mieć wyraźny problem z analitycznym i logicznym myśleniem, głównie w zakresie planowania przyszłych przedsięwzięć. Stare historie i nieświadome treści przemieszają z aktualnymi tematami, dlatego istnieje podwyższone ryzyko błędów albo nieporozumień. Dokładnie sprawdźcie otrzymane teraz informacje i uważajcie, aby Wasze słowa zostały właściwie zrozumiane. Jeśli w tym czasie zaangażujecie się w coś nowego, zwłaszcza weźmiecie na siebie nowe zobowiązania, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że później będą one wymagały korekty. To doskonały dzień na wszelkiego rodzaju poszukiwania, badanie przeszłości oraz przerabianie istniejących już umów czy uzgodnień. Powyższe dotyczy zwłaszcza wszystkich urodzonych w pierwszej lub drugiej dekadzie Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika oraz mających w swoim horoskopie radix obsadę pasma 10°-30° wymienionych znaków. Poniedziałek i WTOREK (22.10.) będą miały paradoksalny charakter. Z jednej strony pojawi się ogromna potrzeba kontaktów oraz wymiany myśli, z drugiej różne czynniki nasilą niebezpieczeństwo nieporozumień czy niejasności, będziemy też bardziej wyczuleni na to co ulotne oraz niemożliwe do wyrażenia. W tych dniach mogą wystąpić osobliwe, niewytłumaczalne incydenty, jak również irracjonalne reakcje. Energie otworzą jednak naszą percepcję na inne poziomy postrzegania, pozwolą nam wejrzeć w świat uczuć, marzeń  oraz wizji. Znajdźcie trochę czasu na to, aby poświęcić się wymienionym tematom i bądźcie szczególnie uważni przy wykonywaniu codziennych prac. W miarę możliwości unikajcie zadań wymagających dużej precyzji bądź koncentracji. Rozmowy z przyjaciółmi czy znajomymi mogą Wam dostarczyć głębokich, inspirujących impulsów. Nie spieszcie się jednak z wyciąganiem konkretnych, ostatecznych wniosków.

W ŚRODĘ (23.10.) nastrój robi się bardziej poważny, we wszelkiego rodzaju związkach wzrośnie potrzeba szczerych i autentycznych kontaktów. Upewnijcie się, że faktycznie mówicie to, co myślicie. Unikajcie uprzejmych frazesów i racjonalnych wyjaśnień.

W CZWARTEK (24.10.) i w PIĄTEK (25.10.) zrobi się gorąco! W tych dniach zapanują uczucia, poczujemy szczególnie silną potrzebę przynależności, wspólnoty i bezpieczeństwa. Jednocześnie do głosu dojdą (zarówno na poziomie zbiorowym, jak i indywidualnym) te treści, które wcześniej były ignorowane albo wypierane. Dlatego byle błahostki mogą doprowadzić do eksplozji, która wywoła gwałtowne, trudne  do przewidzenia reakcje. Osoby mające czas i gotowe na taki krok, mogą teraz zagłębić się w świecie własnych emocji oraz we własnej duszy. Poza tym energie sprzyjają wyjaśnianiu kwestii rodzinnych, pracom domowym raz wszelkiego rodzaju porządkom.

WEEKEND obudzi w nas radość życia, a także ochotę na kreatywne, twórcze przedsięwzięcia. Energie sprzyjają działaniom artystycznym, zakochani mogą liczyć na intensywne uczucia i namiętne uniesienia, zaś imprezowicze na ekstra zabawę. Warunkiem udanych, pozytywnych doświadczeń jest jednak szczerość, autentyczność oraz gotowość wzięcia na siebie zobowiązań i pełnego zaangażowania się z zachowaniem granic przyzwoitości. Osoby, które będą chciały tylko zabawić się albo manipulować innymi, czekają potem nieprzyjemności.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »