Prognoza tygodniowa 21. – 27.1.2019

Zamieszczony przez dnia Sty 20, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zaćmienie Księżyca / „tydzień prawdy” / lądowanie na gruncie twardej rzeczywistości / gorzkie rozczarowanie, ale również nowa odwaga i wiara we własne siły / pokonanie trudności / poczucie wspólnoty i postawa obywatelska warunkiem sukcesu

 

Trwające od kilku tygodni procesy osiągną teraz swoje apogeum oraz punkt zwrotny. W wielu sferach życia wybije godzina prawdy i wyraźnie zobaczymy, w czym rzecz. Astrologiczne konfiguracje w najbliższych dniach przyniosą wiele napięć oraz ogromną dawkę energii.

 

Wszystko zdarzyć się może…


Zależnie od tematu oraz indywidualnej postawy sprawy przybiorą destrukcyjny i niebezpieczny obrót albo dokonamy rzeczy niezwykłych i nastąpią zaskakujące zmiany na lepsze.

W przeciwieństwie do wcześniejszego okresu, w którym zachodziły dość sprzeczne procesy, teraz można oczekiwać jednoznacznego, klarownego rozwoju wypadków. I tak na wielu polach początkowo sytuacja ulegnie pogorszeniu.

Przeszkody i trudności, sprawiając wrażenie niemożliwych do pokonania, skutecznie zniechęcą nas i odstraszą. Poza tym trzeba liczyć się z gorzkimi rozczarowaniami i frustracjami. Ale nie poddawajmy się! Nie warto ulegać zniechęceniu, nie warto rezygnować! Wkrótce wszelkie blokady znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przeszkody, które pozornie były nie do pokonania, zostaną przezwyciężone albo usunięte, powróci wiara w lepsze jutro i zobaczymy dotychczas niedostrzegane możliwości. Ostatecznie weekend przyniesie pojednawczy i pozytywny finał tego tygodnia.

Poza wzlotami i upadkami, nadal dominować będzie dynamika. Poczujemy sporą chęć działania i zorganizowania czegoś. Jeśli jednak sprawy nie przebiegną po naszej myśli, to możemy mieć problem z zachowaniem zimnej krwi i okazaniem cierpliwości. Istnieje spore niebezpieczeństwo, że w takich momentach jeszcze pogorszymy sytuację swoim impulsywnym działaniem lub agresywnymi wypowiedziami.

 

Czas Wodnika


W porównaniu z wcześniejszymi konfiguracjami nastąpi jednak istotna zmiana w przeżywaniu i zachowaniu. Po okresie, w którym trudno nam było zachować dystans, śledzenie biegu zdarzeń z neutralnej pozycji obserwatora będzie coraz łatwiejsze. Jednocześnie wzrośnie gotowość do prowadzenia otwartych negocjacji. Dzięki temu będzie można do pewnego stopnia rzeczowo i konstruktywnie rozwiązać konflikty, a z drugiej strony rozważyć nową współpracę oraz wspólne projekty. Od czwartku istnieją spore szanse na nawiązanie owocnych kontaktów i przeprowadzenie korzystnych rozmów.

W tych dniach chodzi również o to, żeby – w odniesieniu do rozmaitych projektów i przedsięwzięć – oddzielić ziarno od plew. Wyobrażenia i koncepcje, które nie mają bezpośredniego odniesienia do rzeczywistości, obietnice bez pokrycia czy chaotyczne działania bez ukierunkowania na cel zostaną teraz zahamowane, a nawet zablokowane, natomiast zbyt idealistyczne pomysły lub nierealistyczne ideały pękną jak bańka mydlana.

Jednak tam, gdzie projekty mają ręce i nogi, gdzie zaangażowani posiadają stosowne kompetencje i są gotowi całkowicie zaangażować się w temat, po długiej i trudnej fazie może nastąpić ważny przełom, a wykonana w minionych tygodniach praca wreszcie przyniesie spodziewane owoce.

Warunkiem sukcesu – oprócz kompetencji i całkowitego zaangażowania – jest jednak zdolność WSPÓLNOTOWEGO myślenia i działania.

Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, a nawet niebezpieczna wszędzie tam, gdzie w przypadku niepowodzenia, błędów czy rozczarowań, zamiast dążyć do kreatywnych rozwiązań będziemy szukać winnych czy kozła ofiarnego.

Jakość czasu nie sprzyja relaksowi ani odpoczynkowi. Pamiętajcie: warto zadbać o odpowiednią dawkę aktywności – fizycznej lub mentalnej!

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpoczniemy dość spektakularnie! W PONIEDZIAŁEK o 6:12 nastąpi zaćmienie Księżyca. Również w Polsce będziemy mogli podziwiać to astronomiczne zjawisko, o ile dopisze nam pogoda. Jednocześnie zaistnieją opisane powyżej napięciowe sytuacje. Jeśli pomimo rozczarowań i frustracji zdołamy przekierować energie na sensowne działania albo dobrze ją skanalizować (np. aktywność fizyczna) i nie wyjdziemy z siebie ani nie zrobimy czegoś, czego potem moglibyśmy żałować, to istnieją spore szanse, że już wieczorem napięcie zniknie i we WTOREK wykorzystamy kreatywne energie, aby znaleźć nowe rozwiązania. [Wenus w kwadraturze z Neptunem 15°, Mars w kwadraturze do Saturna 14°]

Osobom, które bez większych problemów zniosły wymagające energie poniedziałku, wtorek zaoferuje rozmaite możliwości. Tego dnia powróci radość życia, nie zabraknie nam inspiracji ani ciekawych pomysłów. Jeśli macie konkretne priorytety, to poszukajcie teraz sojuszników dla swojego przedsięwzięcia. Możecie też zająć się czymś, co po prostu sprawia Wam frajdę. [Księżyc w Lwie, Wenus w koniunkcji z Jowiszem 17° Strzelca]

W ŚRODĘ powróci pragmatyzm, naszą uwagę przykują sprawy dotyczące codzienności i zadań, jakie mamy do wykonania. Ponieważ tego dnia wzrośnie poziom drażliwości, to wystarczy byle błahostka, żeby nas zirytować.

Poza tym zwłaszcza w sferze komunikacji mogą wystąpić nagłe zakłócenia. Uzbrójcie się w cierpliwość i przeznaczcie więcej czasu niż zwykle na to, co zamierzacie zrobić. [Merkury w kwadraturze do Urana 29°]

CZWARTEK będzie miał charakter przejściowy. Z jednej strony nadal możemy reagować krytycznie czy z frustracją na niezbyt idealny bieg zdarzeń. Z drugiej zdołamy jednak nabrać nieco więcej dystansu do otaczającej nas rzeczywistości.

Jeśli na sprawy, które nie odpowiadają Waszym wyobrażeniom, zareagujecie z humorem i z opanowaniem, to możecie wykorzystać konfiguracje tego dnia, żeby wyjaśnić wszystko, co nie jeszcze nie jest jasne. Z jakości czasu skorzystają również wszelkie porządki. Poza ty warto poświęcić nieco uwagi swojemu ciału oraz jego potrzebom. [Księżyc w Pannie, Merkury w Wodniku]

W PIĄTEK nastąpi kolejna zmiana energetyczna. Teraz wyraźnie wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów, a także gotowość do kompromisowego oraz tolerancyjnego rozwiązania konfliktów. Dlatego ten i kolejny dzień sprzyjają negocjacjom. Przede wszystkim warto zaplanować swoją przyszłość, zwłaszcza w związkach i wszelkich formach partnerstwa. Gorzej, jeśli jedna ze stron jest przekonana, że wszystko wie najlepiej…
Z jakości czasu skorzystają też spotkania z przyjaciółmi oraz kreatywne lub artystyczne projekty. [Księżyc w Wadze]

Również w NIEDZIELĘ będzie panować optymistyczna atmosfera. Jednak w odróżnieniu od minionych dni do głosu dojdzie teraz potrzeba głębi i intensywności. Warto wykorzystać ten czas, żeby zadbać o wszystkie rzeczy, które mają dla nas znaczenie. [Księżyc w Skorpionie]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »