Prognoza tygodniowa 21.09–27.09.2015 (Krwawy Księżyc)

Zamieszczony przez dnia Wrz 20, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: gdzie jestem i dokąd zmierzam? / korekta kursu / ustalenie okoliczności / otwarta, pozbawiona uprzedzeń komunikacja kluczem do wyjaśnienia nieporozumień

W nadchodzącym tygodniu będziemy musieli ustalić, w jakim punkcie obecnie jesteśmy i dokonać ponownej oceny sytuacji. Pod lupę zostaną teraz wzięte wydarzenia i procesy ostatnich tygodni oraz miesięcy, głównie w sprawach dotyczących związków, umów i uzgodnień, ale również wszelkiego rodzaju kwestii prawnych. Chodzi o to, żeby zobaczyć istniejącą nierównowagę czy panującą niesprawiedliwość i poszukać sposobów ich zniwelowania lub naprawienia. W niektórych przypadkach dodatkowo może się okazać, że aktualne problemy wynikają ze starych, nieprzepracowanych, ewentualnie niewyjaśnionych spraw albo błędnych założeń, które doprowadziły do nieporozumień i trudności. Tam, gdzie istnieje gotowość dostrzeżenia tego faktu i w sposób otwarty, jak równy z równym porozmawiania o nowych rozwiązaniach nastąpią zaskakujące zmiany na lepsze.

W innych sprawach trzeba będzie dostrzec granice możliwości i bez wielkich oczekiwań, wykazując pragmatyczne, trzeźwe podejście do życia, zaplanować kolejne posunięcia, a przy okazji pożegnać się z jakąś idée fixe, starymi przyzwyczajeniami i obrazami (świata), które są już nieaktualne; nadal jednak powinniśmy bronić tego, co ważne i zasadnicze.
Gorzej, jeśli zabraknie nam ustępliwości i gotowości do wyciągnięcia wniosków oraz wprowadzenia stosownych poprawek, a zamiast tego spróbujemy przeforsować własne wyobrażenia czy stanowisko, albo poprzez nadmierną surowość, krytykę, kontrolę, władcze gesty, manipulację czy uniki, albo poprzez celowe rozpowszechnianie fałszywych informacji bądź stosowanie gróźb; ewentualnie uznamy swoje (stare, jednostronne) przekonania i założenia za jedynie słuszną prawdę i będziemy ich bronić za wszelką cenę. W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że prowadzone negocjacje utkną w martwym punkcie.
Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to warto przestrzegać następujących reguł: poszukajcie okazji do rozmowy z zainteresowanym/-ą, najpierw zadajcie sobie jednak pytanie, o co Wam właściwie chodzi – poza oficjalnymi powodami, wyjaśnieniami czy mechanizmami obronnymi. Bądźcie gotowi wyrazić to w sposób otwarty i jasny, jak również okazać respekt wobec stanowiska drugiej strony – wtedy jest szansa na wypracowanie uczciwego, konstruktywnego rozwiązania, które będzie przez wszystkich akceptowalne.
Ogólnie trzeba jednak pamiętać o tym, że skutki prowadzonych teraz negocjacji ujawnią się dopiero w drugiej połowie października.
Na poziomie życia codziennego będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Osoby, które chcą za dużo na raz, muszą teraz liczyć się z utrudnieniami, zakłóceniami i nieoczekiwanymi przeszkodami. Jednocześnie to dobra pora na posprzątanie i uporządkowanie swoich spraw, na to, aby wypełnić wcześniej zaniedbane obowiązki czy wszelkie nieprzyjemne zadania. Dotyczy to zarówno codzienności i pracy, jak również związków. Wykorzystajcie dostępną teraz kreatywność i bądźcie gotowi wziąć pod uwagę również nietypowe, nowe rozwiązania. Wystrzegajcie się jednak uprzedzeń. Wszelkie czynności wykonujcie ostrożnie i z rozwagą, a w najbliższych dniach będziecie mogli wiele osiągnąć.

W PONIEDZIAŁEK wkroczymy z impetem i początkowo nie zabraknie nam energii do działania. Dzięki temu możemy z werwą przystąpić do realizacji jakiegoś przedsięwzięcia ale niestety, przy okazji przeoczyć wiele ważnych szczegółów. Już po południu do głosu dojdzie konkret [o godzinie 14:32 Księżyc wejdzie do Koziorożca] – teraz i we WTOREK zapragniemy osiągnąć określone cele, a koncentracja i zdyscyplinowane działanie oraz ograniczenie się do rzeczy naprawdę istotnych nie sprawią nam większego problemu. Jeśli macie przed oczami konkretny cel i jesteście gotowi postępować uważnie, uwzględniając istniejące okoliczności, wykonywać krok po kroku, to możecie w tych dniach sporo osiągnąć. Perfekcjonizm i skłonność do patrzenia na wszystko krytycznym okiem mogą jednak powodować nadmierną surowość względem siebie i innych. W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że zamiast tego co osiągalne i możliwe będziecie widzieli tylko błędy, niedociągnięcia i słabości, co z kolei wywoła uczucie niepowodzenia i/albo opór. W tym ostatnim przypadku trzeba liczyć się z nieprzyjemnymi, frustrującymi sytuacjami.

W ŚRODĘ nastąpi zrównanie dnia z nocą (o godzinie 10:22 Słońce w swojej pozornej wędrówce na południe osiągnie równik). Tego i następnego dnia poczujemy większą potrzebę kontaktów z innymi ludźmi, wzrośnie towarzyskość, gotowość podjęcia rozmów oraz negocjacji (o godzinie 19:51 Księżyc wejdzie do Wodnika). Osoby, które w tych dniach będą gotowe zwrócić się do innych ze swoimi pytaniami, sprawami czy pomysłami, które jasno i wyraźnie przedstawią własny punkt widzenia, ale uszanują też fakt, że druga strona widzi rzeczy inaczej, mogą skorzystać z dostępnych teraz inspiracji. Również w trudnych negocjacjach, gdzie reprezentowane są krańcowo odmienne postawy, mogą pojawić się kreatywne pomysły i zalążki rozwiązań wskazujących drogę do konsensusu.

Konfiguracje PIĄTKU nie należą natomiast do łatwych (ich zapowiedź przyniesie już czwartek). Z jednej strony pojawi się teraz ogromna potrzeba klarowności i prawdy, z drugiej – skłonność do czarno-białego widzenia świata lub przyjmowania radykalnej postawy albo-albo. Dodatkowo będzie z tym związana większa skłonność do rozgrywek o władzę, zwłaszcza tam, gdzie idzie o pomysły, ideologie, sprawiedliwość oraz tematy socjalne. Często przy okazji do głosu dojdą również stare historie, nieporozumienia albo urazy z przeszłości.
Najlepiej zachować teraz spokój i niepotrzebnie nie wdawać się w dyskusje czy tłumaczenia. Również próby wymuszenia czegoś lub specjalne unikanie rozmowy nie doprowadzą nas do celu. Zanim konkretnie zareagujemy, warto zastanowić się, jakie głębsze (ew. dotychczas nieświadome) motywy popychają nas do określonego zachowania. Sprawdźcie, czy to, o co walczycie albo na co reagujecie, faktycznie ma dla Was znaczenie. Jeśli tak, to bądźcie gotowi jasno i wyraźnie bronić swoich interesów, a przy tym pozostańcie fair i respektujcie granice przyzwoitości. Wtedy istnieją spore szanse na sukces. Poza tym trzeba się liczyć z nieprzyjemnymi pytaniami i ujawnieniem skrywanych tajemnic, ale również trudnościami albo zakłóceniami. Poświęćcie więcej czasu niż zwykle na to, co zamierzacie zrobić. [25 września Mars wejdzie do Panny i utworzy kwadraturę z Saturnem, Merkury w kwadraturze do Plutona, Księżyc w Wodniku]

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ pobrzmiewać będą echa wydarzeń poprzednich dni. Wyższy poziom wrażliwości pozwoli nam teraz wykazać się większym zrozumieniem i empatią dla istniejącej sytuacji (oraz osób bezpośrednio w nią zaangażowanych). Można też wykorzystać działającą energię do tego, żeby zrobić sobie chwilę przerwy, wycofać się nieco i zadbać o swoje dobre samopoczucie – fizyczne oraz psychiczne. [Księżyc w Rybach]

W niedzielę wieczorem napięcie znowu wzrośnie – da o sobie znać potrzeba działania i zrobienia czegoś. Żeby uniknąć spiętrzenia energii, postarajcie się o minimum fizycznej aktywności. [O godzinie 21:28 Księżyc wejdzie do znaku Barana; przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli tej nocy oglądać niezwykłe zjawisko, tzw. Krwawy Księżyc].

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »