Prognoza tygodniowa 20.07–26.07.2015 (Wenus)

Zamieszczony przez dnia lip 19, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przewrót i przełom albo nagłe przerwanie procesu / porzucenie starych wzorców / wybór nowej drogi / kreatywne fajerwerki czy niszcząca eksplozja? / oszacowanie wartości / rozprawienie się z przeszłością / potrzeba szacunku w kontaktach międzyludzkich

W nadchodzących dniach dużo jest możliwe, ale nic pewne. Konstelacjom astrologicznym będą towarzyszyły rozmaite wydarzenia i doświadczenia.
Z jednej strony trwające od dwóch tygodni procesy przełomu na razie dobiegną końca. Teraz chodzi o to, żeby uwolnić się od starych struktur i wzorców, które przestały działać, dostrzec nowe możliwości i wybrać nowe opcje. Osoby, które są gotowe wykonać odważny krok w nieznane lub definitywnie odciąć się od czegoś, a przy tym zaufają swojej intuicji i wezmą pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje, mogą osiągnąć istotny przełom i, skoczywszy w pozorną pustkę, nieoczekiwanie poczują twardy grunt pod stopami.
Gorzej, jeśli miejsce szczerych i prawdziwych motywacji zajmą niekontrolowane wybuchy złości, przekora, chęć prowokacji czy buntu. Wtedy nawet w sytuacjach, które nie zapowiadają niczego złego, byle drobnostka wywoła reakcję łańcuchową.

Ogólnie, z uwagi na panującą teraz dużą nerwowość, niecierpliwość i skłonność do irytacji, najbliższe dni będą sprzyjać niezamierzonym, nieobliczalnym działaniom. W efekcie istnieje szansa dokonania niezwykłych odkryć, ale również większe niebezpieczeństwo wypadków czy innych nieszczęść. Postarajcie się wychwycić u siebie tego rodzaju impulsy i w miarę możliwości świadomie „przekierujcie” taką energię na konstruktywne tory, czyli zróbcie coś twórczego albo oryginalnego. Mile widziane są wszelkie odjechane pomysły, najlepiej dotyczące tematów, które sprawiają Wam frajdę i radość.
Ostrożnie na drodze i z urządzeniami elektronicznymi/elektrycznymi, ponieważ grożą zakłócenia, awarie oraz spięcia.

Z drugiej strony będzie przebiegać zupełnie inny proces – otóż w zakresie związków oraz wartości wzrośnie potrzeba porządku, jasnych reguł i bezpieczeństwa. Ostrożne, pragmatyczne, a nawet krytyczne nastawienie nie pozwoli nam teraz podejść do tych tematów na luzie. W sobotę Wenus wejdzie w pozorny ruch wsteczny względem Ziemi i pozostanie w nim do 6 września, przez ten czas w wymienionych dziedzinach nie nastąpi nic nowego, życie skłoni nas raczej do sprawdzenia, a w razie konieczności skorygowania tego, co już istnieje. Jednocześnie okoliczności będą sprzyjać przepracowaniu i wyjaśnieniu starych, nierozstrzygniętych spraw.
Wykorzystajcie też energię tego tygodnia, żeby zrobić porządek w swojej szafie i sprawdzić, czy wszystko to, co posiadacie, nadal jest użyteczne i przydatne.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK nastrój będzie refleksyjny i poważny, a chęć aktywnego działania niewielka. Uwaga skoncentruje się raczej na sprawach, które nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli, a nadmierna wrażliwość sprawi, że dodatkowo na wszelkie zakłócenia, przeciwności i dysonanse zareagujemy w sposób bardziej emocjonalny niż zwykle. Najlepiej zająć się teraz drobiazgami, na które w ubiegłych tygodniach nie było czasu albo ochoty. Poza tym energie nadają się do tego, żeby zrobić porządek albo nadrobić zaległości. [Księżyc w Pannie]

ŚRODA ma charakter przejściowy. Tego dnia wzrośnie potrzeba rozmów i kontaktów, będzie też łatwej zbliżyć się do innych. Jeśli jest jakiś temat, który chcielibyście albo musicie z kimś omówić, to warto zrobić to teraz. Powiedzcie jasno, w czym rzecz, ale postarajcie się też wysłuchać drugiej strony i potraktować poważnie to, co ma Wam do zakomunikowania. Dzięki temu powstanie szansa na rozwiązanie nawet najtrudniejszych kwestii i osiągnięcie satysfakcjonujących kompromisów.
Pod wieczór napięcie wyraźnie wzrośnie. [Księżyc w Wadze]

W CZWARTEK nastrój ulegnie definitywnej zmianie – poczujemy większą chęć działania czy zorganizowania czegoś, łatwo też będzie o rozdrażnienie i niecierpliwość, zwłaszcza gdy sprawy nie pójdą zgodnie z planem. Artyści oraz osoby pracujące twórczo mogą wykorzystać te energie do realizacji swoich projektów. Jeżeli macie urlop albo wakacje, to doskonała pora na aktywność sportową lub kulturalną. Czas nie sprzyja jednak osobom szukającym ciszy i spokoju. [O godzinie 5:30 Słońce, a o 14:14 Merkury wejdzie do znaku Lwa]

W PIĄTEK napięcie nadal będzie rosło, do głosu dojdą głębokie, a nawet wyparte emocje. W efekcie byle błahostki wywołają gwałtowne reakcje, rozbudzą uśpione namiętności albo skłonią do radykalnych działań. Jeśli uda się Wam być szczerym wobec samych siebie, będziecie świadomi swoich uczuć i wytrwacie przy nich, to ten dzień może odsłonić przed Wami ukryte wewnętrzne prawdy i pozwoli dotrzeć do sedna problemu.
Gorzej, gdy górę wezmą niekiełznane emocje i namiętności (zazdrość, zranione uczucia, żądza zemsty, lęki itp.) albo chęć uwolnienia się od czegoś/kogoś. Jeśli poczujecie takie pragnienie, to zastopujcie na moment i w głębi duszy zadajcie sobie pytanie, czy faktycznie tego pragniecie i macie siłę ponieść konsekwencje swojej decyzji. Wystrzegajcie się lekkomyślnych eksperymentów i pochopnych działań!

W czasie WEEKENDU wspomniane procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny – zostaną uwolnione silne i namiętne energie. W najlepszym razie nastąpi od dawna upragniony przełom, uwolnienie od starych spraw oraz wzorców i wykonamy pierwszy krok na drodze ku nowemu. Działające teraz energie nasilą jednak niebezpieczeństwo eksplozji (dosłownie i w przenośni). Jeśli w głębi serca pozostaniecie wierni sobie, autentyczni, jednoznaczni od środka i skoncentrowani na tym, co jest dla Was naprawdę ważne, to możecie teraz wiele osiągnąć. W żadnym wypadku nie dajcie się sprowokować i powściągnijcie (silną obecnie) skłonność do manipulowania innymi czy stosowania szantażu. Uwaga na nieoczekiwane zwroty akcji. [Od 24 lipca Księżyc w Skorpionie, Mars w Raku kwadraturze do Urana w Baranie 21°]

W NIEDZIELĘ Wenus rozpocznie wspomnianą retrogradację. Warto wziąć pod uwagę fakt, że wszelkie nowe związki, uzgodnienia i umowy dotyczące wartości oraz finansów, które zostaną teraz zawarte, mogą skrywać w sobie jakieś niewidoczne w tej chwili elementy. Czas sprzyja jednak weryfikacji istniejących związków czy spraw finansowych, a także rozstrzygnięciu niewyjaśnionych kwestii.  [O godz. 14:24 Księżyc wejdzie do znaku Strzelca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »