Prognoza tygodniowa 20. – 26.5.2019

Zamieszczony przez dnia Maj 19, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: seksualność, erotyka i tabu – skandale / komunikacja w fazie zmian / „męski” kontra „żeński” obraz świata / co się dzieje, kiedy „męskość” pokazuje swoje słabości, a „kobiecość” swoją moc?

 


W nadchodzącym tygodniu nastąpi kolejna zmiana tematów i energii wiodących. Teraz wzrośnie ciekawość świata, pragnienie kontaktów i wymiany myśli. Większą uwagę przykują sieci społecznościowe, znajomości, a także rozmaite informacje i treści.

Istotną rolę odegra przy tym stary przekaz albo tradycyjna „wiedza”. Ewentualnie zarysuje się wyraźny kontrast między nowoczesnymi, naukowo-analitycznymi metodami a starą mądrością lub „wiedzą zdobytą dzięki doświadczeniu”.

 

Lilith – potęga kobiecości


Kontrowersje może wywołać kwestia, czy ważniejsze jest podejście całościowe i systemowe, czy też interes jednostki. Poza tym tematem sporów będzie dylemat, co męskie, a co żeńskie. W optymalnym przypadku zdołamy kreatywnie wykorzystać istniejące napięcie, aby połączyć ze sobą najlepsze elementy z różnych światów.

Z drugiej strony istnieje spore prawdopodobieństwo, że dojdzie do gwałtownych scysji między przedstawicielami odmiennych światopoglądów i punktów widzenia. W takim przypadku w najlepszym razie pojawi się silna tendencja do pomniejszania „przeciwnika” poprzez naciski, tłamszenie, deprecjonowanie, ośmieszanie go lub pogardzanie nim, aby w ten sposób udowodnić swoją dominację.

Możemy konstruktywnie spożytkować jakość czasu, okazując zainteresowanie wszystkimi informacjami i pomysłami, które ujrzą teraz światło dzienne. Bądźmy otwarci, ciekawi świata i gotowi bez uprzedzeń przyjrzeć się różnym światopoglądom, a potem wyciągnąć własne wnioski. Jeśli wykorzystacie przy tym swoje doświadczenia oraz zdrowy rozsądek, to możecie dokonać fascynujących odkryć.

Sporą uwagę przykują też flirty, sprawy dotyczące erotyki i seksualności oraz wszelkiego rodzaju plotki. Co ciekawe, niemałe poruszenie wywołają związane z tym skandale i przełamane tabu. W tym kontekście ogromną rolę odegrają rozmaite platformy medialne. Również w dziedzinie handlu i komunikacji nastąpią ważne i/lub sensacyjne wydarzenia.

 

Wciąż straszą demony przeszłości…


Dodatkowo jak bumerang mogą powracać lęki przed niepowodzeniem albo sytuacje, w których mimo dużego zaangażowania i włożonego serca, nie osiągniemy upragnionego celu. Osobliwe incydenty wzbudzą niepewność i dezorientację, a tragiczne zdarzenia wstrząsną nami do głębi, wywołując zwątpienie w sens życia albo w sprawiedliwość.
W tym kontekście odżyją prastare urazy, lęki i poczucie krzywdy. Wszystko to utrudni nam zajęcie się aktualnymi wydarzeniami. Takie doświadczenia będą problemem zwłaszcza wtedy, gdy zainteresowani zareagują odruchowo i zaczną się miotać. Jeśli w takim momencie – zamiast popadać w nadmierny aktywizm albo zrzucać winę na innych – okażecie współczucie i zrozumienie, zadbacie o sprawy codzienne i wykonalne, to nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach nastąpi zmiana na lepsze. W ten sposób zostaną uleczone stare rany, przejdziemy samych siebie albo dokonamy istnych cudów.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK będzie miał charakter przejściowy. Ogólnie dzień stoi pod znakiem entuzjazmu i żądzy przygód, nie zabraknie nam też fantazji. Jednocześnie możemy mieć problem z przystąpieniem do konkretnego działania. Jeśli jesteście odpowiednio zdyscyplinowani i/albo zajęci ciekawym projektem, to możecie teraz zdumiewająco dużo osiągnąć. Ewentualnie wykorzystajcie czas na zabawę i przyjemności. [Księżyc w Strzelcu]

 

Słońce w Bliźniętach


We WTOREK nastrój ulegnie zmianie – wzrosną otwartość na nowe pomysły, gotowość podjęcia dyskusji oraz zainteresowanie aktualnymi wydarzeniami.

Już we wtorek po południu, ale przede wszystkim w ŚRODĘ i w CZWARTEK skłonność do refleksji, powaga i ukryte napięcie znacząco stłumią wyluzowanie oraz radość z zabawy. Wiosenne niebo przesłonią ciemne chmury albo z zakamarków wypełzną demony przeszłości. W efekcie do głosu dojdą stare sprawy, lęki i urazy. Aktualności nabiorą również wyobrażenia i oczekiwania związane z podziałem ról na męskie i żeńskie albo wszelkie sprawy dotyczące walki płci.

 

Konstruktywnie wykorzystać jakość czasu


Jeśli zdołacie odróżnić stare doświadczenia od teraźniejszości, to możecie wyjaśnić otwarte kwestie i zamknąć stare rozdziały. Jeżeli poczujecie się w jakikolwiek sposób dotknięci, urażeni lub zaatakowani, to przede wszystkim spróbujcie porozmawiać z drugą stroną. Przedstawcie w sposób rzeczowy i neutralny swoje doświadczenia i obserwacje oraz zadajcie stosowne pytania. Poza tym warto teraz poszukać informacji.
Gorzej, jeśli o naszym zachowaniu zdecydują stare uprzedzenia czy lęki, jeżeli uciekniemy się do prowokacji lub manipulacji. [Księżyc w Koziorożcu poruszy koniunkcję Saturn/Pluton/Ogon Smoka, Słońce w Bliźniętach w koniunkcji z Merkurym]

Klimat znowu ulegnie zmianie w czwartek po południu. Teraz ponownie wzrośnie potrzeba rozmów, a także gotowość uwzględnienia niezwykłych pomysłów i nowych rozwiązań. PIĄTEK i SOBOTA upłyną nam pod znakiem kontaktów towarzyskich. Możliwe będą zarówno ciekawe spotkania i dyskusje, jak również niezobowiązujące flirty.
W piątek nieprzemyślane lub nieudane działanie może jednak poruszyć czuły punkt i wywołać bardziej gwałtowną reakcję niż się spodziewamy. W takiej chwili postarajcie się zachować spokój i dajcie sobie trochę czasu. W SOBOTĘ napięcie opadnie, spojrzymy na życie z większym optymizmem i łatwiej znajdziemy nowe rozwiązania. [Księżyc w Wodniku, Słońce w kwadraturze z Lilith]

NIEDZIELĘ zdominują fantazja i inspiracja. Teraz dadzą o sobie znać rozmaite marzenia i tęsknoty. Najlepiej gdybyście mogli spędzić ten dzień tak, jak tego pragniecie. Czas na romantyczne uniesienia, szukanie inspiracji, na kreatywność albo snucie wizji przyszłości. Pora nie sprzyja działaniom wymagającym koncentracji czy precyzji. [Księżyc w Rybach]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »