Prognoza tygodniowa 20-26.3.2017 (entuzjazm)

Zamieszczony przez dnia Mar 19, 2017 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 20-26.3.2017 (entuzjazm)

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ruszyć naprzód ku nowym światom, zabierając ze sobą tradycyjne wartości i ideały / nowe opcje i drogi / impulsywność, kreatywność i nieobliczalne zachowania

 

W tym tygodniu ogarnie nas entuzjazm i będą dominować dynamiczne, ekspansywne energie wzrostu. Poczujemy silną potrzebę uwolnienia się od wszelkich ograniczeń, wybadania nowych pomysłów oraz podboju nieznanych obszarów. Nie zabraknie też kreatywności, żądzy przygód ani chęci eksperymentowania. Warto wykorzystać okazję, aby praktycznie zastosować bądź zrealizować jakąś koncepcję czy ideę. Zachwyt i żądza czynu pozwolą nam coś zainicjować, ale przełożenie impulsów czy inspiracji na konkret będzie wymagało czasu, cierpliwości oraz uporu.
Osoby, które połączą odwagę z roztropnością, odważą się na eksperyment, ale będą też gotowe pragmatycznie ocenić sytuację, mogą teraz uruchomić wiele procesów i sporo osiągnąć. Jeśli jednak macie skłonność do zbyt pochopnych działań, chcecie za dużo w krótkim czasie, kierujecie się impulsami, nie zważając na potencjalne konsekwencje, to skutki podjętych kroków mogą być nieprzyjemne (efekt bumerangu), a nawet katastrofalne.

 

Wenus w retrogradacji


Wyraźnie zarysowana w tym czasie (raczej nieświadoma) skłonność do działania w oparciu o nierozwiązane problemy w związkach, dawne i przestarzałe wartości, zasady i ideały, stworzy jednak niełatwą mieszankę. W efekcie siła popychająca nas teraz do czynu zostanie wykorzystana do wyrównania starych rachunków, wywalczenia czegoś, co – w subiektywnej ocenie – „nam się należy” albo odzyskania straty. We wszystkich wymienionych przypadkach istnieje niebezpieczeństwo, że zachowamy się nieodpowiednio do sytuacji, a skutki tego będą bardzo niemiłe.
Jeśli zatem czujecie wewnętrzną presję, żeby coś zrobić, a nawet sądzicie, że macie do czegoś prawo, to przystańcie na chwilę  i zadajcie sobie pytanie, co konkretnie chcecie osiągnąć i czy wybrane środki na pewno są odpowiednie. Postarajcie się powściągnąć impuls do działania bez względu na straty! Liczcie się również z tym, że inne osoby mogą reagować w sposób impulsywny, nieobliczalny i trudny do zrozumienia.
Jeśli jednak wygospodarujecie trochę czasu i będziecie postępować w miarę ostrożnie, to możecie w tych dniach wykorzystać dostępną kreatywność, silny instynkt i dobrą intuicję, a przede wszystkim wyjaśnić wiele spraw w związkach, kwestiach prawnych, dotyczących posiadania oraz wartości. Niewykluczone, że spotkacie też starych przyjaciół i znajomych albo znajdziecie coś, co uznaliście za bezpowrotnie stracone.
W przypadku świeżych pomysłów, negocjacji, spraw dotyczących nowych wartości i umów na widoczne rezultaty i konsekwencje trzeba będzie jednak nieco poczekać.
Na konkretnym poziomie z działających energii skorzystają przede wszystkim kreatywne, artystyczne projekty albo nietuzinkowe przedsięwzięcia. Liczcie się z możliwością wystąpienia zakłóceń i dziwnych incydentów w handlu, ruchu i komunikacji.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK (o 11:28) Słońce w trakcie swojej pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli północnej na południową przetnie równik niebieski, rozpocznie się astronomiczna wiosna (równonoc), a przyroda otrzyma silny bodziec do wzrostu. W efekcie w poniedziałek i we WTOREK poczujemy potrzebę ruszenia do przodu i zajęcia się jakąś sprawą, nie zabraknie nam też potrzebnej siły, cierpliwości, wytrwałości i uporu, żeby coś osiągnąć albo zrealizować. Jeśli jakiś temat jest dla Was szczególnie ważny, macie konkretny cel przed oczami, to wykorzystajcie działające teraz energie, żeby wykonać milowy krok do przodu i w razie potrzeby przezwyciężyć trudności. [20.3. o 16:31 Księżyc wejdzie do Koziorożca]

Również w ŚRODĘ nie zabraknie nam energii do działania. Tego dnia możemy osiągnąć ważny przełom. Jednak nasze doświadczenia będą pozytywne i koniec końców owocne tylko wtedy, jeśli mamy klarowne, autentyczne i spójne cele oraz zamiary. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeżeli spróbujemy przebić głową mur albo za wszelką cenę coś wymusić. Do głosu może też dojść od dawna nagromadzone poczucie niesprawiedliwości lub bezsilności, które doprowadzi do nieprzewidywalnych, radykalnych zachowań.

W CZWARTEK otworzą się przed nami nowe perspektywy, poczujemy potrzebę pójścia nieznanymi drogami i znalezienia sojuszników dla jakiegoś przedsięwzięcia. Jeśli zachowacie otwarty umysł, bezstronność, odłożycie na bok wyobrażenia, jak sprawy powinny wyglądać, to tego dnia możecie wybadać nowe pomysły albo przedyskutować dalsze losy konkretnego projektu. Powściągnijcie jednak skłonność do wymądrzania się, upierania przy własnym zdaniu albo sprzeciwiania dla zasady.  [Księżyc w Wodniku]

 

Kulminacja


W PIĄTEK wiele zachodzących obecnie procesów osiągnie pierwsze apogeum i punkt zwrotny, ewentualnie wiadomości, jakie napłyną, wywołają spore poruszenie. Ponieważ istnieje teraz spora tendencja do prowokowania gestem i słowem, sprawdzania, jak daleko można się posunąć, a przy tym przekraczania granic dobrego smaku, to we wszelkiego rodzaju rozmowach szybko nastąpi eskalacja napięcia i nagłe zerwanie. Postarajcie się poskromić własną impulsywność. Jeśli zachowacie zimną krew, będziecie rzeczowi i obiektywni, to znajdziecie wyjście nawet z sytuacji, która początkowo wydawała się krytyczna. [Merkury w kwadraturze do Jowisza w Wadze i Plutona w Koziorożcu 20°]

W czasie WEEKENDU do głosu dojdą rozmaite tęsknoty, wzrośnie też wrażliwość.  Idealizm i otwartość na nowe, wizjonerskie pomysły stworzą kreatywną atmosferę i będą sprzyjać nieoczekiwanym reakcjom oraz nagłym zwrotom akcji. Najlepiej wykorzystajcie koniec tygodnia, żeby zająć się projektem, który Was uskrzydla i inspiruje. Energie nie sprzyjają zadaniom wymagającym cierpliwości, koncentracji i dyscypliny. [Księżyc w Rybach]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »