Prognoza tygodniowa 20-26.2.2017

Zamieszczony przez dnia Lut 19, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przełom, nowy początek, nagły koniec czy zerwanie? / stare ideały i/albo nowe wizje? prawda czy kłamstwo? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a odpowiedź od przyjętej perspektywy i zachowania

 

Oj, będzie się działo! Trwający od paru lat proces zmian osiągnie teraz w wielu sferach życia swoje apogeum i punkt zwrotny. Doświadczenia i wydarzenia najbliższych 14 dni w ten czy inny sposób wywrą istotny, długofalowy wpływ na dalszy bieg wypadków. Zachodzące przeobrażenia będą niczym olbrzymia fala, która zbliża się do brzegu. Od dłuższego czasu była ona widoczna na horyzoncie, ale sprawiała wrażenie stosunkowo niegroźnej. Im bliżej podchodzi jednak do plaży, tym bardziej piętrzy się i zdaje niebezpieczna. W pewnym punkcie (momencie) ulegnie ona „złamaniu”, uwalniając potężne energie! Surferzy kochają i specjalnie wyszukują takie fale, żeby wykorzystać ich potencjał. Jednak każdego, kto nie zachowa ostrożności, siła wody może zatopić i wciągnąć w wir. W takim przypadku trzeba głęboko zanurkować, najlepiej do samego dna, gdzie jest spokojnie.

Analogicznie w tych dniach wyjdą na jaw wewnętrzne lub zewnętrzne napięcia czy frustracje, które narastały od pewnego czasu, potrzeba uwolnienia się od kogoś bądź czegoś albo osiągnięcia konkretnego celu. Będzie nas rozpierać chęć działania i zrobienia czegoś. W ciągu tygodnia energie „burzy i naporu” zaczną przyrastać, zmaleje natomiast ilość czynników je łagodzących i poskramiających. Równocześnie wzrośnie poziom wrażliwości i skłonność do zamykania oczu na panujące realia, a dostrzegania tylko tego, co odpowiada naszym fantazjom, pragnieniom, lękom, ideałom albo własnemu obrazowi świata.

 

Eksplozja

Połączenie tych wszystkich czynników stworzy iście wybuchową mieszankę, nad którą trudno będzie zapanować. Szczególnie dotyczy to wszystkich zodiakalnych Baranów, jak również osób, które w swoich horoskopach mają obsadzony drugi i trzeci dekanat Raka, Wagi oraz Koziorożca, a pośrednio wszystkich pozostałych. Przygotujmy się na ekscytujący tydzień, pełen rozmaitych wyzwań, ale również ciekawych możliwości! Na te ostatnie mogą liczyć zwłaszcza ci, którzy wiedzą, czego chcą, i potrafią wykorzystać działające teraz, potężne energie.
Na poziomie osobistym będzie trzeba jasno określić swoje stanowisko, zobaczyć, co tak naprawdę ma znaczenie i zaangażować się w to. Ewentualnie niektóre osoby zostaną zmuszone do zmiany kursu albo dokonania reorientacji. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe pomysły i wizje albo sytuacja skłoni nas do pójścia dotychczas nieznaną drogą. Warto posłuchać swojego wewnętrznego przewodnika albo intuicji. Jeśli podążycie za ich głosem, to będzie można śmiało wykonać pierwsze kroki w kierunku przyszłości, a nawet dokonać dużego przełomu.

 

Iść do przodu

Cokolwiek by się nie działo, nie ignorujcie konkretnej rzeczywistości i istniejących uwarunkowań. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna wszędzie tam, gdzie podjęta zostanie próba udaremnienia zachodzących zmian, zabraknie jasnego stanowiska czy ukierunkowania, ewentualnie górę wezmą buntownicze zapędy, przekora, upór, lęk bądź nagromadzona agresja. W pierwszym przypadku istnieje spore ryzyko, że zostaniemy przytłoczeni przez innych lub los i zmuszeni do przeprowadzenia niechcianych zmian. W drugim – zniszczeniu ulegną struktury, związki albo rzeczy, które mogłyby w naszym życiu odegrać istotną rolę.
Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu i wyzwań, aby skanalizować działające teraz potężne energie, np. poprzez aktywność fizyczną (sport, generalne porządki) czy wszelkie świadomie wybrane trudne zadania. Nie dajcie się sprowokować i bądźcie przygotowani na rozmaite zaskakujące albo osobliwe wydarzenia czy zachowania.

Na trudności muszą przygotować się wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy. Wielu z nich stawi czoła wizjom, iluzjom, złudzeniom i rozczarowaniom. Idole zostaną strąceni z piedestału, a inni zabłysną w trudnych sytuacjach jako bohaterowie i wybawiciele. Niewykluczone, że szczególną uwagę przykuje jakiś przywódca religijny lub duchowy.
Dodatkowo ważnych wydarzeń możemy spodziewać się w sprawach dotyczących  migracji, zmian klimatycznych, wszelkiego rodzaju rewolucyjnych procesów, ale także zmiany obrazu świata i związanych z tym wydarzeń oraz procesów, jakie zachodziły w minionych latach. W tych obszarach zostaną podjęte stare wątki.
Niezależnie od tego, jakie wyzwania, decyzje i możliwości przyniosą najbliższe dni, bądźcie świadomi, że chodzi „tylko” o kolejny rozdział trwającej od dawna historii. W następnych tygodniach wyraźnie zobaczycie, dokąd to wszystko prowadzi.

 

Tydzień w szczególe

W PONIEDZIAŁEK [Księżyc w Strzelcu] i częściowo we WTOREK z astrologicznego punktu widzenia będzie panowała dość przyjemna aura. Na pierwszy plan wysuną się chęć aktywnego działania, eksperymentowania z nowymi pomysłami oraz wypróbowania nowych możliwości. Jeśli macie jasno określony cel albo konkretną wizję, to możecie teraz przyczynić się do ich realizacji. Przede wszystkim w poniedziałek powściągnijcie jednak skłonność do tego, żeby zbyt szybko chcieć zbyt wiele, uszanujcie swoje granice i przestrzegajcie istniejących reguł gry. Sytuacja zrobi się nieciekawa, jeśli górę wezmą nadmierne bądź zawiedzione oczekiwania, zgorzknienie albo zaczniemy fanatycznie bronić jakiegoś światopoglądu.

Od WTORKU trzeba będzie przejść do rzeczy! Poczujemy potrzebę konsekwentnego działania, konkretu i zrealizowania czegoś. Poza tym stosunkowo łatwo skoncentrujemy się na wybranym celu. Ponieważ nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów i impulsów, to tego dnia będzie można wiele osiągnąć. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają dyskusjom i negocjacjom dotyczącym wspólnego projektu. Głównie wieczorem możemy poczuć wewnętrzne i zewnętrzne napięcia oraz potrzebę, żeby za wszelką cenę osiągnąć coś konkretnego. [Księżyc w Koziorożcu]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK wydarzenia tego tygodnia osiągną pierwsze apogeum. Teraz wzrosną napięcia, niecierpliwość oraz chęć prowokowania innych i możemy mieć problem z okiełznaniem własnych impulsów oraz reakcji. Warto poszukać takiej sfery życia, w której można wykorzystać silne energie. Doskonale nadają się do tego wszelkiego rodzaju akcje związane ze sprzątaniem i usuwaniem starych gratów. Przygotujcie się na nieoczekiwane i nagłe reakcje ze strony innych ludzi i nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. Postępujcie w sposób jasny i zdecydowany – to najlepsza strategia. [Księżyc w Koziorożcu, Mars w kwadraturze do Plutona 19°]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ emocje nieco opadną, wyraźnie wzrośnie skłonność do brania pod uwagę nowych pomysłów oraz możliwości i wspólnego pracowania nad jakimś tematem. Najlepiej poszukajcie teraz sojuszników i sprzymierzeńców dla swoich przedsięwzięć. Energie sprzyjają też wszelkim sportowym i kreatywnym działaniom. [Księżyc w Wodniku]

 

Zaćmienie Słońca

W NIEDZIELĘ nastąpi niewidoczne u nas obrączkowe zaćmienie Słońca (15:59). Tego dnia z jednej strony dadzą o sobie znać (ukryte) pragnienia, wizje i ideały, z drugiej – wzrośnie wrażliwość, skłonność do irytacji i rozczarowań. W efekcie nawet pozorne błahostki mogą wywołać nieoczekiwane i częściowo również gwałtowne skutki. Jeśli uda się Wam skoncentrować na sobie, nie ulegać pochopnym wrażeniom ani nie wyciągać przedwczesnych wniosków, to możecie uzyskać ważne wglądy na jakiś temat. Z działających teraz konfiguracji szczególnie skorzystają artyści, osoby aktywne twórczo i zajmujące się tematami duchowymi. [nów 9° Ryb, Mars w koniunkcji z Uranem 23° Barana, Merkury wstąpi do znaku Ryb]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »