Prognoza tygodniowa 20. – 26.10.2014

Zamieszczony przez dnia Paź 19, 2014 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 20. – 26.10.2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ocena aktualnej sytuacji i reorientacja / dociekania i zbieranie informacji / wyjaśnienie starych spraw i pozbycie się obciążeń / uchwycenie kontekstu – zrozumienie szerszego tła zachodzących procesów

Po – ogólnie rzecz biorąc – dość dynamicznym tygodniu, atmosfera stopniowo zacznie się zagęszczać i zrobi się poważnie. W wielu kwestiach trzeba będzie dokonać oceny aktualnej sytuacji i przestawić zwrotnicę – czas zredefiniować swoje priorytety i wytyczyć kierunek na przyszłość. Początkowo nie zabraknie nam zapału, chęci uwolnienia się i zmiany kursu. Jednocześnie wyraźnie zobaczymy, że konstruktywny rozwój , wybór nowych rozwiązań ani zbudowanie nowych struktur nie są możliwe bez wyjaśnienia starych spraw, wyrównania rachunków, zweryfikowania dotychczasowych praw oraz nawyków i wyzbycia się tych przestarzałych. Przy okazji będziemy musieli porzucić wartości, koncepcje oraz wyobrażenia, które do tej pory wydawały się bezpieczne. Takie działanie pozwoli nam położyć fundamenty pod przyszły sukces.
Poza tym realizacja nowych impulsów, wizji i pomysłów będzie wymagała podjęcia wielu zasadniczych decyzji, które pociągną za sobą stosowne konsekwencje. W związku z tym niewykluczone są też dalsze negocjacje i rozmowy. W kwestiach prawnych konieczne będą rozwiązania, które skorygują istniejącą nierównowagę albo wyrównają wyrządzone krzywdy.
Wyjaśniając wcześniejsze ustalenia, umowy czy kwestie dotyczące związków, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możliwe jest położenie podwalin pod dalszy rozwój, które zadowolą oczekiwania wszystkich stron. W tym kontekście aktualności mogą znowu nabrać wydarzenia czy procesy minionego półrocza.

W najlepszym razie zdołamy teraz wyjaśnić otwarte kwestie, zamknąć i oczyścić stare historie oraz stworzyć dobre podstawy dla dalszych działań. Warunkiem powodzenia jest otwartość, uczciwość i gotowość podjęcia współpracy. Brońcie swoich interesów, ale bądźcie też gotowi do kompromisów. Uważajcie, żeby druga strona wyszła z konfrontacji z twarzą, czyli zachowała własną godność i dumę. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna tam, gdzie siły rewolucyjne albo jakiekolwiek inne za wszelką cenę spróbują utrzymać bądź przywrócić stary porządek, ewentualnie bezkompromisowo przeforsować swoje interesy i ideologie. W takich przypadkach, mimo ogólnego trendu sprzyjającego porozumieniu i znalezieniu konstruktywnego rozwiązania, istnieje niebezpieczeństwo eskalacji konfliktu, która pociągnie za sobą problematyczne konsekwencje.
Zgodnie z inną astrologiczną konfiguracją będziemy teraz musieli określić własne położenie, dokonać oceny sytuacji, zrewidować wyznawane wartości, posiadane zasoby oraz istniejący system zależności. Przy okazji nasuną się pytania: co tak naprawdę zawiera realną treść i czego warto bronić, a co przestało sprawnie funkcjonować, straciło rację bytu czy autentyczność i lepiej sobie odpuścić. Bądźcie gotowi przyjrzeć się swojej sytuacji i wyciągnąć stosowne wnioski.

Pomimo panującego ożywienia już na początku tygodnia odczujemy powiew zadumy. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK trzeba będzie zadbać o konkretne, codzienne sprawy i przeanalizować aktualną sytuację. Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić porządki i/albo omówić z innymi dalsze działania. Choćby nie wiem jak Was kusiło, postarajcie się nikogo nie krytykować ani za wszelką cenę nie udowadniać, że macie rację, bo zaprzepaścicie szansę rozwiązania jakiejś bardzo trudnej sytuacji. Nie lekceważcie swojego ciała ani jego potrzeb.

Od wtorkowego popołudnia klimat zacznie się zmieniać – pojawi się większa otwartość, ale również skłonność do konfrontacji [o godz. 13:11 Księżyc wejdzie do znaku Wagi]. Przede wszystkim w ŚRODĘ poczujemy wyraźną potrzebę, żeby wyjść innym naprzeciw i przedyskutować niejasne sprawy. W związkach oraz w kwestiach prawnych jak bumerang powracać będzie temat równowagi sił oraz równouprawnienia. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić nieporozumienia i zamknąć stare historie. Bądźcie uczciwi i gotowi do dialogu, nie idźcie jednak po linii najmniejszego oporu. Dzięki temu stworzycie jasną sytuację i dobre podstawy do dalszego działania. Oprzyjcie się pokusie manipulowania innymi, nie odmawiajcie też – z czystej przekory czy frustracji – podjęcia rozmowy, bo przegapicie szansę na wyjaśnienie nieporozumień czy trwającego od dawna konfliktu.

W CZWARTEK wyraźnie wzrosną napięcie oraz emocjonalna intensywność, zechcemy za wszelką cenę dotrzeć do sedna sprawy i nie damy się spławić pustymi frazesami czy uprzejmościami. W nocy, o godzinie 23.45, nastąpi niewidoczne u nas, częściowe zaćmienie Słońca (będzie je można podziwiać w Ameryce Północnej). Wykorzystajcie okazję, żeby dokonać uczciwej oceny sytuacji i odpowiedzieć sobie na pytania: co tak naprawdę jest dla Was w życiu ważne, w co jesteście gotowi zaangażować się całym sercem, a co, szczerze mówiąc, już Wam nie odpowiada. Jeśli zdacie sobie sprawę z własnych intencji, to możecie w najbliższych dniach podjąć ważne decyzje i wykonać pierwsze kroki w nowym kierunku. PIĄTEK to dobry dzień, żeby zrozumieć siebie, swoje ideały oraz głębsze motywacje (warto poświęcić na to odpowiednio dużo czasu). [23.10. Słońce/Księżyc/Wenus w znaku Skorpiona]

W SOBOTĘ Merkury zatrzyma się, patrząc z perspektywy Ziemi, a potem przejdzie do ruchu prostego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nagle wyjdą na jaw informacje, które rzucą nowe światło na wydarzenia z przeszłości. Ponieważ procesy myślenia wyraźnie teraz zwolnią, to lepiej nie planować na weekend zadań wymagających intelektualnego wysiłku. Energie tego dnia doskonale nadają się na dociekania albo przemyślenie jakiegoś tematu.

W nocy przestawimy zegarki na czas zimowy. W NIEDZIELĘ znowu zaabsorbuje nas życie zewnętrzne, jednocześnie wzrośnie potrzeba podjęcia działań, które przynoszą konkretne rezultaty. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu, nie ignorujcie jednak granic własnych możliwości. [Księżyc w znaku Strzelca, Mars w znaku Koziorożca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »