Prognoza tygodniowa 2. – 8.7.2018

Zamieszczony przez dnia Lip 1, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: dyskusja i porozumienie: wyjaśnić sporne kwestie, poszukać kreatywnych rozwiązań / wspólny interes, znaleźć ideały, wzmocnić współpracę albo zaciekła walka o ideologiczne zasady / „kiedy wszyscy chcą mieć rację”

 

Rozpoczęte właśnie wakacje przyniosą nam sporo niełatwych wyzwań, ale nadchodzący tydzień przebiegnie jeszcze dość spokojnie. Retrogradujący Mars (więcej: Prognoza tygodniowa 25.6. – 1.7.) nadal będzie uświadamiał istniejące spory i napięcia oraz zmuszał do wyrażenia nagromadzonej złości, jednak w najbliższych dniach nie zabraknie też ciekawych okazji.

Konfiguracje astrologiczne wspierają poczucie wspólnoty oraz gotowość porozumienia z innymi. Dlatego warto teraz poruszyć kwestie trwających konfliktów albo niezażegnanych sporów i poszukać uniwersalnych rozwiązań. Te ostatnie pozwolą zainteresowanym stronom ruszyć do przodu bez stracenia twarzy.
Najlepiej, jeśli wiemy, co jest dla nas ważne, i zdołamy głośno wyrazić swoje potrzeby, a przy tym nie zamkniemy się na oczekiwania innych. W takim przypadku można będzie ze zdumieniem odkryć, że mimo sprzecznych stanowisk, jest szansa znaleźć wspólny interes, a nawet uzyskać wsparcie dla własnych koncepcji. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, jeśli otwarcie wyrazicie swoje pomysły i potrzeby.
Gorzej, jeżeli w konfliktowej sytuacji obie strony skoncentrują się na kwestiach ideologicznych i sięgną po teoretyczne argumentacje. Wtedy nastąpi wzrost napięcia.

Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić tak dużo, jak tylko się da. W ten sposób stworzycie dobre podstawy pod „gorącą fazę”, która rozpocznie się już za tydzień. Sprawy, które nie mogą teraz zostać poruszone lub wyjaśnione, doprowadzą do eskalacji konfliktu, radykalizacji stanowisk oraz bezpardonowej walki o władzę. Szczególnie dotyczy to nauki, informacji i mediów, handlu i komunikacji, współpracy lub konfliktów w zespołach, grupach czy wspólnotach. Istotną rolę odegra też temat ojczyzny, rodziny, mieszkania, istniejących zobowiązań i zależności.
Pozwólcie sobie w tych dniach na odpoczynek, róbcie rzeczy, które sprawiają Wam radość i frajdę, zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. Osoby kreatywne i artyści mogą liczyć na napływ inspiracji.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK przyniesie pobudzenie i energię. Poczujemy ogromną chęć, aby się z kimś spotkać, porozmawiać na ciekawe tematy albo wspólnie zrobić coś, co sprawia nam frajdę. Pozwólcie się zainspirować i znajdźcie czas na celebrowanie lekkości bytu! [Księżyc w Wodniku]

Już wieczorem znacząco wzrośnie poziom wrażliwości, będzie on duży również we WTOREK i w ŚRODĘ. W tym czasie poczujemy tęsknotę za miłością, więzią i zrozumieniem. Z łatwością wczujemy się teraz w położenie innych ludzi, zapragniemy też doświadczyć czegoś pięknego. Spotkajmy się z bliskimi albo zróbmy coś, co nakarmi naszą duszę. Najlepiej nadaje się do tego muzyka, ale również odpoczynek na łonie natury, nad morzem, rzeką, jeziorem, marzenia oraz rozmyślania. Czas ewidentnie nie sprzyja działaniom wymagającym silnej woli ani asertywności. [Księżyc w Rybach]

W CZWARTEK faza spokoju i odpoczynku definitywnie dobiegnie końca, zaczną nas rozpierać energia i chęć działania, jednocześnie wzrosną impulsywność, niecierpliwość oraz gotowość do konfrontacji. Szybko poczujemy się zaatakowani i zagrożeni, ewentualnie wpadniemy w złość. Generalnie będziemy gwałtownie reagować na wszelkiego rodzaju frustracje! Sytuacja zrobi się naprawdę nieprzyjemna, jeżeli osoby zaangażowane w takim momencie nie wyjrzą poza czubek własnego nosa i będą uparcie obstawać przy osobistych urazach. Jednak tam, gdzie uda się ostudzić emocje i jasno przedstawić własne stanowisko, bez oskarżania kogokolwiek, ewentualnie rozwinąć kulturę konfliktu, będzie można wyjaśnić stare animozje oraz przeprowadzić konstruktywną rozmowę. Energie najbardziej sprzyjają działaniom wymagającym wielkiej siły oraz silnej woli. Nie zapominajcie też o ruchu fizycznym. [Księżyc w Baranie, Merkury w opozycji do Marsa]

W SOBOTĘ do głosu dojdzie potrzeba bezpieczeństwa i odgrodzenia się od innych. Będzie jej towarzyszyć skłonność do świadomego zaangażowania we wszystko to, co uważamy za ważne i cenne (dobra materialne, przestrzeń i miejsce oraz wartości). Chęć spokoju i ochrony sprawi, że tego dnia zareagujemy gwałtownie na zakłócenia albo kwestionowanie czegokolwiek, zaczniemy też bronić rzeczy dla nas istotnych.

W NIEDZIELĘ emocje nieco opadną i łatwiej poświęcimy się przyjemnym stronom życia. Najlepiej zróbcie teraz coś, co sprawia Wam radość, ale wyjdzie też na dobre Waszemu ciału i Waszej duszy. Czas sprzyja aktywności na łonie natury oraz wszelkim tematom, które zapewniają rozkosz i dobre samopoczucie. [Księżyc w Byku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »