Prognoza tygodniowa 2.- 8.12.2013

Zamieszczony przez dnia Gru 1, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wierność własnej prawdzie / wiążące deklaracje / wizje i nowe perspektywy

Wiele wydarzeń i doświadczeń z początku tygodnia będzie kontynuacją tego, co przyniosły minione dni. Zachodzące aktualnie procesy zostaną poddane dalszej obróbce. W związku z tym należy przygotować się na mrówczą pracę, zadbać o szczegóły, mieć oczy szeroko otwarte i stawić czoła nadchodzącym zadaniom. Osoby, które są gotowe zakasać rękawy i nie obawiają się poruszyć nawet mało przyjemnych tematów, mogą teraz wiele osiągnąć. Poszukajcie okazji, żeby porozmawiać z innymi, albo poświęćcie nieco czasu na zbadanie jakiegoś tematu oraz zebranie wszelkich dostępnych informacji, które go dotyczą, pozwoli to stworzyć solidne podstawy do dalszego działania. Warto być ostrożnym i dokładnym!

W niektórych sferach życia pora zamknąć stary rozdział i zmienić kierunek działania. Z jednej strony chodzi o to, aby zobaczyć, co jest niespójne, co straciło rację bytu i konstruktywnie rozstać się z daną rzeczą (ew. osobą), z drugiej – wybadać nowe rozwiązania. Przy okazji pojawi się mnóstwo opcji i możliwości, a wyłowienie spośród nich tych najbardziej optymalnych, wcale nie będzie łatwe. Warto sprawdzić, czy te pomysły, wizje i oferty rzeczywiście są sensowne oraz czy zdołąmy ponieść ich konsekwencje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w wielu przypadkach należy rozpatrzyć różne perspektywy, które uwzględniają zarówno nasze  zainteresowania i odgrywane przez nas role, jak również szerszy kontekst sytuacji, ewentualnie jej wpływ na poszczególne systemy (rodzina, firma, gospodarka, polityka, świat). Koncepcje zbyt wydumane, idealistyczne czy oderwane od rzeczywistości lub nastawione wyłącznie na zysk mają nikłą szansę powodzenia, podobnie jak mataczenie, próby ukrywania własnej prawdy oraz unikania od konsekwencji. Nadchodzące dni sprzyjają też zadbaniu o sprawy powszednie, poza tym stworzą przestrzeń dla związków i wszelkiego rodzaju działań, które nas inspirują. Wygospodarujcie trochę czasu, aby poświęcić się tematom i rzeczom, które mają dla Was istotne znaczenie.

W PONIEDZIAŁEK (2.12.) w centrum zainteresowania znajdą się pragnienia, marzenia, nadzieje i wizje. Poczujemy ogromną potrzebę znalezienia konkretnego, namacalnego celu lub ideału, który wskaże nam, dokąd zmierzamy. Jednocześnie zobaczymy, jak bardzo zwodnicze mogą być takie wzorce, zwłaszcza jeśli towarzyszą im określone oczekiwania. Najlepiej poświęćcie nieco czasu na to, żeby świadomie przyjrzeć się własnym ideałom czy pragnieniom i sprawdzić, na jakim są etapie realizacji. We WTOREK (3.12.) o godzinie 1:22 przypada nów Księżyca. Tej nocy wszelkie sny i wglądy mogą mieć proroczy charakter oraz dostarczyć istotnych wskazówek odnośnie do dalszego działania. Ogólnie jest to dobry dzień na zainicjowanie realizacji nowych pomysłów.

W ŚRODĘ (4.12.) i w CZWARTEK (5.12.) będziemy bardziej skoncentrowani na celu, gotowi urzeczywistnić jakiś projekt i w sposób wiążący zaangażować się w coś. jednocześnie poczujemy rosnące napięcie i coraz większą skłonność do kłótni. Jeśli wiecie, czego chcecie, to Wasza wydajność oraz kreatywność potroją się i pozwolą zdumiewająco wiele załatwić. Spróbujcie jednak okiełznać przemożną skłonność do wszczynania awantur z czystej frustracji czy szukania winnego. Jeśli w sytuacjach konfliktowych pozostaniecie uczciwi, potraktujecie partnera z należnym szacunkiem i będziecie gotowi ponieść stosowne konsekwencje, to istnieje szansa na osiągnięcie nadzwyczaj owocnych rezultatów. [Księżyc w Koziorożcu aktywizuje napięciowe aspekty do znaków Barana, Raka i Wagi]

W PIĄTEK (6.12.) i podczas WEEKENDU nie zabraknie nam kreatywnej energii, wzrośnie też ochota na eksperymenty i kontakty towarzyskie. Na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju ideały i wizje, które rozbudzą tęsknotę za nowym, lepszym, piękniejszym światem. Rozziew pomiędzy wizją a trzeźwą rzeczywistością w wielu przypadkach przyniesie jednak gorzkie rozczarowania. Może wyjść na jaw, że daliśmy się zwieźć iluzji albo, że nie sposób zrealizować pewnych ukrytych pragnień czy oczekiwań. W takim momencie nie traćcie nadziei, nie potępiacie w czambuł wszystkiego, co nie jest konkretne i namacalne! Najlepiej poświęcić nieco czasu na marzenia albo świadomie (najlepiej wspólnie z innymi) poszukać romantycznych przeżyć. Energie tego dnia sprzyjają działaniom duchowym i kreatywnym oraz innym przedsięwzięciom wymagającym inspiracji i wyobraźni. Uwaga: w szeroko pojmowanej komunikacji możliwe są nieporozumienia i osobliwe incydenty. [6.12. Merkury kwadratura Neptun 2°43 Ryb; 8.12. Merkury wchodzi do znaku Ryb]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »