Prognoza tygodniowa 2-8.10.2017 (miłość)

Zamieszczony przez dnia Paź 1, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przygotowanie i podjęcie decyzji decydujących o kształcie najbliższej przyszłości / negocjacje w sprawie umów, kreatywność oraz sztuka / test dla wartości i związków: co jest prawdziwe, trwałe i wiążące?

 

W tym i w przyszłym tygodniu w centrum uwagi znajdą się związki oraz wartości. Ogólnie będzie panować dość rzeczowa atmosfera, a obiektywne, pragmatyczne podejście do życia raczej nie przysporzy nam większych problemów. Przy tym zrównoważą się dwie skłonności, pierwsza – żeby zdecydowanie, a w razie potrzeby nawet z naciskiem bronić swoich interesów, druga – wykazać się ustępliwością, ugodowością i chęcią współpracy. Poza tym większe wyczulenie na punkcie sprawiedliwości i przejrzystości, sprawi, że w razie ujawnienia błędów i słabości nie będziemy szczędzić krytyki.

Ponieważ na pierwszy plan wysuną się różne punkty widzenia i sprzeczne postawy, to zobaczymy, jak zainteresowane strony podchodzą do trudnych sytuacji. Tam, gdzie istnieje kultura prowadzenia sporów, gdzie mimo konfliktów i sprzeczności ludzie okazują sobie szacunek i są względem siebie uczciwi, istnieją spore szanse na znalezienie – może nie idealnych, ale – akceptowalnych przez wszystkich rozwiązań. Głównie dotyczy to wszelkich form partnerstwa, sojuszy, umów, kwestii prawnych oraz sprawiedliwości społecznej.

Wszystko, co zostanie w tych dniach wynegocjowane, uzgodnione i zdecydowane, może dostarczyć ważnych impulsów na przyszłość. Osoby, które wykażą się pragmatyzmem, zdrowym rozsądkiem, skoncentrują na tym, co jest możliwe w istniejących okolicznościach, a zrezygnują z rzeczy mniej ważnych i stanowisk, które straciły wiarygodność, mogą teraz stworzyć solidne podstawy dla dalszego biegu wypadków.

Gorzej, jeśli górę weźmie skłonność do koncentrowania się na tym, co nie jest doskonałe i szukania dziury w całym, ewentualnie dla dobra sprawy i osiągnięcia rzekomej harmonii spuścimy z tonu. W obu przypadkach kolejne tygodnie przyniosą konflikty, walkę o władzę oraz pokażą zwycięzców i przegranych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to zadajcie sobie pytanie, co jest dla Was istotne, z czego nie możecie zrezygnować i czego nie możecie tolerować. Mocno się tego trzymajcie, jednak w pozostałych sprawach bądźcie skłonni do kompromisu.

Przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia istnieje spore prawdopodobieństwo, że incydenty albo spostrzeżenia dotyczące podejścia do finansów lub innych wartości zakwestionują nasz dotychczasowy kurs. Nawet jeśli początkowo nie wzbudzą one zbyt wielkiego zainteresowania, to jednak mogą stanowić pierwsze zwiastuny wydarzeń, jakie nastąpią w kolejnych miesiącach.
Czas sprzyja wszelkim twórczym działaniom. Nie zabraknie nam teraz inspiracji ani kreatywnych impulsów, a osoby, które będą gotowe poważnie zabrać się do pracy, pokonać uprzedzenia, zahamowania i trudności, mogą wykorzystać te energie, aby wykonać pierwszy krok na drodze realizacji ważnego dla siebie projektu. W związkach to dobra pora na zredefiniowanie swojej odpowiedzialności i wiążących zobowiązań.

 

Tydzień w szczególe


Astrologiczne konfiguracje PONIEDZIAŁKU zapowiadają miły i sympatyczny dzień. Poczujemy dużą gotowość porozmawiania z innymi, wybadania nowych kierunków i znalezienia niekonwencjonalnych pomysłów. Jednocześnie bez trudu zajmiemy się różnymi ważnymi sprawami. Wykorzystajcie okazję, żeby omówić z partnerem lub partnerką istotne dla Was kwestie. [Księżyc w Wodniku]

We WTOREK i w ŚRODĘ wzrośnie poziom wrażliwości. W efekcie do głosu dojdą rozmaite tęsknoty i idealistyczne impulsy. Jeśli nie stracicie z oczu codziennych, konkretnych spraw, to możecie wykorzystać działające – głównie we wtorek – energie, aby podjąć pierwsze lub dalsze działania w kierunku realizacji swojej wizji.  Teraz wzrosną też uprzedzenia, niepewności oraz wątpliwości. W takich momentach unikajcie pochopnych reakcji. Ponieważ odróżnienie wewnętrznych procesów od zewnętrznych czynników nie będzie łatwe, to możecie się zagalopować albo niepotrzebnie z czegoś zrezygnować. Najlepiej przed podjęciem decyzji, zatrzymajcie się na chwilę i zadajcie sobie pytanie, o co Wam tak naprawdę chodzi i co jest dla Was ważne. Już w środę nowe informacje i impulsy mogą uzupełnić, a nawet zmienić obraz sytuacji. [Księżyc w Rybach]

 

(Nie)Zwykła miłość


Z astrologicznego punktu widzenia konfiguracje CZWARTKU wyznaczą energetyczne apogeum całego tygodnia. Tego dnia poczujemy chęć działania i świadomego, celowego zaangażowania się w urzeczywistnienie swoich pragnień. W związkach na jaw wyjdą sprzeczności i kontrasty. Z jednej strony erotycznie zaiskrzy i dadzą o sobie znać namiętności, z drugiej – mogą nastąpić mniej lub bardziej gwałtowne spięcia i spory. Wieczorna pełnia (20.40) dodatkowo podgrzeje atmosferę, ale może też przynieść ważne wglądy. Poza tym energie sprzyjają wszelkim kreatywnym i artystycznym projektom. [Księżyc w Baranie opozycja Słońce 13°, Wenus w koniunkcji z Marsem 20° Panny]

W PIĄTEK napięcie jeszcze bardziej wzrośnie. Chęć zrobienia czegoś albo zapanowania nad sytuacją natrafi na przeszkody. Dodatkowo dziwne niejasności albo nieporozumienia mogą wywołać frustracje. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeżeli w takich momentach dojdzie do wybuchów i gwałtownych reakcji. Nie dajcie się niepotrzebnie sprowokować! Jeśli wyzwania i trudności potraktujecie w sposób kreatywny i będziecie gotowi wypróbować nowe rozwiązania, to sytuacja może przybrać zaskakująco pozytywny obrót. Najlepiej celowo poszukajcie takich form działania, które będą dla Was wyzwaniem i pozwolą wykorzystać dostępne energie.

Podczas WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Wzrośnie potrzeba spokoju i bezpieczeństwa, a miejsce brawury zajmą ostrożność, rezerwa i powściągliwość. Poświęćcie się teraz takim formom aktywności, które sprzyjają Waszemu ciału, zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. Ewentualnie wykorzystajcie okazję, żeby uporządkować swoje zasoby. Zastanówcie się, które z posiadanych rzeczy, nadal są dla Was ważne i Wam potrzebne, a co stanowi zbędny balast. Poza tym warto oczyścić sytuację w związkach i wyjaśnić otwarte kwestie. [Księżyc w Byku]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »