Prognoza tygodniowa 2.6. – 8.6.2014

Zamieszczony przez dnia Cze 1, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: chwila refleksji / uświadomienie sobie tego, co było i zaakceptowanie tego, co jest / zrewidowanie opinii, ponowne przemyślenie czegoś / moc spełniania życzeń

W tym tygodniu warto uzbroić się w cierpliwość i postawić na wytrwałość. Ciężko będzie nam iść naprzód i konsekwentnie realizować plan działania. Jednocześnie pojawią się nieoczekiwane rozwiązania i nagłe zwroty akcji, które przyniosą zmiany na lepsze. Używając języka meteorologii, moglibyśmy powiedzieć, że czeka nas „niestabilna sytuacja pogodowa”: równolegle do głosu dojdą najróżniejsze energie, ale żadna z nich nie będzie wyraźna ani dominująca, dlatego trudno określić główną tendencję. Zależnie od horoskopu osobistego oraz niewielkich różnic w zachowaniu możemy oczekiwać rozmaitych doświadczeń i wydarzeń.
Ogólnie nadchodzący tydzień zapowiada się dość przyjemnie, aczkolwiek mało dynamicznie. Wprawdzie im bliżej weekendu, tym bardziej rośnie wewnętrzne napięcie, ale procesy będą przebiegać raczej spokojnie. Najlepiej zrobią ci, którzy w ciągu najbliższych dni poświęcą nieco czasu swoim kontaktom towarzyskim (również na portalach społecznościowych) i zadbają o sprawy bieżące. Jeśli jesteście świadomi własnych priorytetów oraz pragnień i gotowi wytrwale, cierpliwie zaangażować się w ich realizację, to przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia istnieją spore szanse urzeczywistnienia planów i to bez większego wysiłku. Osoby, które spróbują osiągnąć coś konkretnego przemocą, siłą woli albo poprzez manipulację, muszą liczyć się z porażką i z frustracjami. Warto też pamiętać o tym, że wiele spraw może teraz przebiegać niezgodnie z oczekiwaniami. Nieprzewidziane utrudnienia, słabości, nieporozumienia i błędy mogą sprawić, że nawet dokładnie zaplanowane przedsięwzięcia nie dadzą się zrealizować. Dodatkowo wysoki poziom wrażliwości i wyczulenia na punkcie różnych tematów spowoduje, iż będzie trudno przyjąć ze spokojem pozorną porażkę. Jeśli jednak zdołamy zaakceptować istniejący stan rzeczy i zadbać o sprawy najbardziej oczywiste, to sytuacja nagle może zmienić się na lepsze. Dlatego unikajcie teraz pochopnych wniosków lub osądów, nie próbujcie też niczego wymuszać; bądźcie otwarci i zaufajcie swojej intuicji, wtedy wiele problemów rozwiąże się bez Waszego udziału. Konfiguracje planetarne sprzyjają również wszelkiego rodzaju działaniom związanym ze zdrowiem, środowiskiem naturalnym oraz duchowością.

Merkury, który w astrologii odpowiada za komunikację i informację, w najbliższych dniach zwolni tempo, aby 7 czerwca przejść do ruchu wstecznego (patrząc z perspektywy Ziemi; retrogradacja potrwa do 1 lipca). W związku z tym warto pokusić się o chwilę refleksji i ponownie przemyśleć to wszystko, co dotychczas zaszło, zwłaszcza w zakresie ważnych przedsięwzięć i planów dotyczących kształcenia, handlu, ruchu drogowego, transportu, mediów i komunikacji. Ogólnie od 7.6. do 1.7. opłaca się zweryfikować i w razie potrzeby skorygować koncepcje, plany i rezultaty negocjacji z minionych dwóch tygodni. Poza tym całkiem możliwe, że na nowo podjęte zostaną wątki i tematy aktualne w latach 1989/1990, w grudniu 2013 oraz pierwszych dwóch tygodniach maja br. i nastąpią tutaj ważne wydarzenia.

Początek tygodnia zasili nas sporą dawką radości życia. PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują kreatywne pomysły, chęć zabawy i przygody. Wykorzystajcie energię tych dni, aby zająć się projektami o twórczym, kreatywnym charakterze. Czas zachęca do otwartości i wspaniałomyślności, z których skorzystają również kontakty społeczne albo rekreacja. Nie dajcie się nakłonić do zbytnich ekscesów, warto zachować umiar, inaczej kolejne przyniosą regresję [o 3:43 Księżyc wejdzie do znaku Lwa]. W ŚRODĘ nastrój stopniowo zacznie ulegać zmianie na coraz bardziej przygaszony, wzrośnie potrzeba ładu, porządku, klarowności [o godz. 16:20 Księżyc wejdzie do znaku Panny].

CZWARTEK i PIĄTEK to dwa dobre dni, żeby zająć się konkretną realizacją projektów i przedsięwzięć. Osoby, które będą gotowe bliżej przyjrzeć się temu, co się dzieje, i poświęcą uwagę nawet pozornym szczegółom, mogą teraz wiele załatwić czy osiągnąć. Dodatkowo ten, kto zadziała powoli, krok po kroku, paradoksalnie może osiągnąć więcej i zajść dalej niż ci, którzy wezmą na siebie za dużo. Układy czwartku i piątku sprzyjają też działaniom związanym z przyrodą, środowiskiem naturalnym oraz zdrowiem.

SOBOTA zapowiada się dość niespokojnie. Tego dnia różne incydenty i doświadczenia mogą pokrzyżować nasze plany i spowodować nagłą zmianę kursu. Po pierwsze pojawi się ogromna potrzeba kontaktów i rozmów; Merkury w stacji (pozorne zatrzymanie w 3°09 Raka) spowolni jednak bieg myśli oraz ograniczy gotowość aktywnego wyjścia komuś naprzeciw. Po drugie, powoli zacznie rosnąć napięcie i nawet pozorne błahostki mogą wywołać efekt domina. Wydarzenia tego dnia w wielu przypadkach wymuszą podjęcie kluczowych decyzji, głównie w związkach, w odniesieniu do roli kobiecości oraz w temacie wartości. Niewykluczone, że trzeba będzie też złożyć jakąś ofiarę. Bądźcie otwarci i szczerzy w kontaktach z innymi ludźmi, śmiało stawcie czoła istniejącej sytuacji i nie próbujcie niczego osiągnąć albo utrudnić przy pomocy nieuczciwych środków, nieczystych zagrywek, wykorzystując władzę czy stosując przemoc [o godz. 4:01 Księżyc wejdzie do znaku Wagi, „uruchamiając” Wielki Krzyż w znakach kardynalnych, Wenus w kwadraturze z Lilith 11°].

W NIEDZIELĘ w najróżniejszych wariantach powrócą tematy minionych miesięcy. Tego dnia wyraźnie dadzą o sobie znać słabości, urazy albo rany, których istnienia dotychczas nie byliśmy świadomi, oraz poczucie doznanej krzywdy (obiektywne bądź subiektywne). Jeśli zdołamy okiełznać żądzę zemsty, ale też nie złożymy broni, nie zrezygnujemy, tylko będziemy gotowi otwarcie stawić czoła wydarzeniom, być tu i teraz, to mogą nastąpić istne cuda – na mniejszą lub większą skalę. To także dobry moment, żeby poruszyć kwestię istniejących konfliktów i poszukać rozwiązania akceptowalnego przez wszystkie strony. Wykorzystajcie okazję, żeby oczyścić przestrzeń i pozbyć się balastu przeszłości, dzięki temu powstanie solidna baza dla podjęcia kolejnych działań. [Słońce w Bliźniętach w kwadraturze do Chirona 17°41 Ryb]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »