Prognoza tygodniowa 2. – 8.4.2018 (Mars/Saturn)

Zamieszczony przez dnia Kwi 1, 2018 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 2. – 8.4.2018 (Mars/Saturn)

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wysiłek / pokonanie przeszkód / podjąć zasadnicze decyzje i wyznaczyć kierunek na przyszłość/ wszystko, co można osiągnąć siłą woli / granice / konsekwencje / rozpoznać i skorygować popełnione błędy

 

Ten tydzień dostarczy nam wielu ważnych bodźców, a w niektórych dziedzinach wytyczymy drogę ku przyszłości.
Dotychczasowa impulsywność zacznie ustępować miejsca świadomym i przemyślanym działaniom. Siła woli będzie teraz bardziej skoncentrowana, pójdzie w parze z wytrwałością i uporem. W efekcie możemy ją wykorzystać w inny, długofalowy sposób. Poza tym da o sobie również znać potrzeba klarowności i konkretnych faktów. Zapragniemy rzeczowo uzasadnić swoje impulsy czy instynkty.

 

Kontrolowana energia (Mars/Saturn)


Osoby, które w tym czasie napotkają ograniczenia i przeszkody, powinny potraktować je jako powód do zatrzymania się, rozważyć konsekwencje swoich poczynań, a potem świadomie zdecydować o podjęciu kolejnych kroków. Każdy, kto przed przystąpieniem do działania uświadomi sobie znaczenie, rolę oraz nieodzowność jakiejś sprawy, porzuci to, co nie jest spójne i skoncentruje się na rzeczach naprawdę ważnych, może bardzo wiele osiągnąć. Pozostali, którzy będą uparcie trwać przy temacie albo walić głową w mur, zostaną nagle przystopowani albo zmuszeni stawić czoło nieprzyjemnym skutkom swoich poczynań (guzy, kary, kontrreakcje).

Te układy mogą być szczególnie trudne w tych obszarach, gdzie nagromadziły się frustracje i agresja. Tam może dojść do gwałtownych reakcji i niebezpiecznych wyładowań. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to najlepiej świadomie poszukajcie wentylu, który pozwoli Wam skanalizować silne energie. Najlepiej nadają się do tego sporty, porządki albo praca w ogródku.

 

Formy manifestacji (Mars/Saturn)


Na poziomie osobistym chodzi teraz o to, żeby uświadomić sobie własne cele i zamiary oraz ustanowić stosowne priorytety. W kontaktach i rozmowach z innymi ludźmi powrócą tematy, które zostały poruszone już w ubiegłych tygodniach. Niewykluczone, że nowe informacje i spostrzeżenia uzupełnią nasz obraz sytuacji oraz wymuszą dokonanie korekty.
Na poziomie zbiorowym powszechną uwagę przykuje temat granic i konsekwencji. W tych dniach mogą też zaostrzyć się konflikty światopoglądowe i zostanie zainaugurowana kolejna runda „walki płci”. W związku z tym dojdzie do gwałtownych reakcji, które trudno racjonalnie wyjaśnić. Liczne utrudnienia grożą również w ruchu. Ogólnie należy mieć na uwadze, że podjęte w tym tygodniu działania i decyzje będą początkiem albo pierwszym rozdziałem nowego procesu. Kwiecień przyniesie tu jeszcze pewne zmiany i wymusi dalsze istotne posunięcia. W tym czasie na pewno opłaci się jasna, zdecydowana postawa. Bądźcie gotowi bronić swojej pozycji i wziąć odpowiedzialność za podjęte działania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK na pierwszy plan wysunie się kwestia woli. W tych dniach poczujemy sporą potrzebę osiągnięcia czegoś albo kontrolowania biegu zdarzeń. Jednocześnie trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia silnego oporu, licznych przeszkód i utrudnień. Wykorzystajcie te energie na realizację projektu, który jest dla Was ważny. Najlepiej uda się to zrobić wtedy, jeśli poświęcicie chwilę, aby skonkretyzować najważniejsze czynniki, a potem świadomie skupicie się na nich. Jeżeli nie będzie to możliwe, to potraktujcie sytuacje, w których poczujecie się zahamowani czy zablokowani, jako sportowe wyzwanie albo trening wzmacniający siłę woli. Wtedy istnieje spora szansa, że skorzystacie na aktualnych oddziaływaniach i wykonacie spory krok naprzód. Gorzej, jeśli ktoś zechce siłą przełamać opór albo, próbując coś osiągnąć, samowolnie przekroczy istniejące granice. Silnie skoncentrowane siły można też wykorzystać do realizacji uciążliwych prac i projektów wymagających intensywnego, zdyscyplinowanego zaangażowania. [Księżyc w Skorpionie, koniunkcja Mars/Saturn 9° Koziorożca]

 

Scysje i blokady (Merkury – Mars/Saturn)


W ŚRODĘ, CZWARTEK i w PIĄTEK wzrośnie gotowość do dyskusji i sporów. W tych dniach poczujemy ogromną potrzebę obwieszczenia swojego zdania i przekonania do niego innych. Jeżeli spotkają się osoby o różnych światopoglądach, wyznające odmienne ideały (ideologie) to niewiele zabraknie, aby ożywiona dyskusja zamieniła się w zażarty spór. W wielu przypadkach będzie chodzić o temat, który już w przeszłości wzbudzał spore emocje. Konfiguracje tych dni sprzyjają składaniu reklamacji albo wyjaśnieniu od dawna tlących się konfliktów. Jeśli będziemy przy tym rzeczowi i uprzejmi, będziemy trzymać się faktów i poskromimy skłonność do obarczania innych winą za to, co nie jest spójne, to nawet gwałtowne spory mogą wyjaśnić sytuację i doprowadzić do zawieszenia broni czy wręcz stworzenia wspólnych podstaw pod przyszłe działania.

Gorzej, jeśli zainteresowani nie będą gotowi odstąpić od swoich stanowisk i uwzględnić innych punktów widzenia albo górę weźmie chęć „zwyciężenia” za wszelką cenę. Szczególną ostrożność warto też zachować na drodze. Liczcie się z nieoczekiwanymi i impulsywnymi reakcjami oraz zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu. [Księżyc w Strzelcu, 4.4. Merkury 10° Barana w kwadraturze z Marsem, 5.4. Merkury w kwadraturze z Saturnem, 6.4. Słońce w kwadraturze z Lilith]

W czasie WEEKENDU do głosu dojdą zdrowy rozsądek i rzeczowość, będzie nam łatwiej orientować się według konkretnych faktów i widzieć sprawy takimi, jakie są. Dzięki temu opadną wielkie emocje i wyjdą na jaw konsekwencje tego, co zaszło w minionych dniach, zapadną też pierwsze decyzje dotyczące dalszego działania. Jeśli jesteście świadomi swoich celów i zamiarów, a dodatkowo gotowi zaangażować się w coś i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, to możecie wykorzystać dostępne teraz energie, aby zrobić wielki krok naprzód i przezwyciężyć istniejące przeszkody.
Trudności pojawią się tam, gdzie powstanie wewnętrzna lub zewnętrzna sytuacja patowa i nie będzie można konstruktywnie wykorzystać siły woli. Wtedy nagromadzone frustracje i agresja mogą się wyładować się w sposób nadspodziewanie gwałtowny. W takim przypadku dobrym wentylem dla potężnych energii będzie sport  lub inne formy aktywności fizycznej. Poza tym konstelacje sprzyjają wszelkiego rodzaju porządkom. [Księżyc w Koziorożcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »