Prognoza tygodniowa 2.03–08.03.2015

Zamieszczony przez dnia Mar 1, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: gwałtowny zryw i przełom / związki i wartości na cenzurowanym / gra o władzę i cena wolności / bezradność, współczucie i uczynność / kryzys jest szansą na odrodzenie

Właśnie rozpoczyna się jedna z najważniejszych i najbardziej intensywnych faz bieżącego roku. Wydarzenia tego oraz kolejnych tygodni zasługują na szczególną uwagę, ponieważ w znaczącym stopniu zadecydują o dalszym biegu wypadków. Osoby, które potrafią w konstruktywny i niekonwencjonalny sposób wykorzystać działające teraz energie, mogą bardzo dużo osiągnąć, nawet ogromny przełom.
Z jednej strony poczujemy wyraźną żądzę czynu i pionierskiego ducha, ogarnie nas przemożna chęć wyrwania się skądś, zbadania nowych obszarów i uwolnienia od ograniczeń. Będziemy bardziej impulsywni, skorzy do podejmowania ryzyka i buntowania się przeciwko wszelkim przejawom nadmiernej kurateli czy kontroli. Jednocześnie podwyższony poziom wrażliwości na sprawy, które osobiście nas dotyczą i poruszają, sprawi, że powstanie dość wybuchowa mieszanka, nad którą niełatwo będzie zapanować.

W efekcie w tych dniach może zaistnieć niejedna paradoksalna sytuacja, należy liczyć się z niezrozumiałymi albo irracjonalnymi reakcjami, a także zupełnie nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Jeśli w takim momencie uda się zadziałać w sposób kreatywny i elastyczny, otwarcie mówić o tym, co ważne, zachować się uczciwie oraz godnie, nawet gdy gra idzie o wysoką stawkę albo poruszone zostaną nasze najbardziej czułe punkty, to możliwe będą zaskakujące rozwiązania. Gorzej, jeżeli górę wezmą instynkty, pojawią się próby szantażu lub manipulacji, ewentualnie osiągnięcia celu groźbą czy przemocą. W takich przypadkach nastąpi zaognienie konfliktu i trudno przewidzieć, jak to się zakończy.

Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem możecie żałować. Warto trzymać emocje pod kontrolą i być opanowanym, nawet jeśli ktoś Was zaatakuje czy zakwestionuje Wasze racje. Wtedy istnieją spore szanse, że nieoczekiwanie pojawią się nowe możliwości.
Na konkretnym poziomie chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju umowy, związki oraz wartości. Niewykluczone, że staniemy teraz przed koniecznością zrewidowania oraz ponownego zdefiniowania warunków jakiegoś porozumienia albo przekształcenia związku tak, aby lepiej uwzględniał on oczekiwania obu partnerów i był bardziej dopasowany do aktualnej sytuacji.
W innych przypadkach trzeba będzie porzuć stare pojęcia wartości albo zrezygnować z tego, co dotychczas dawało gwarancję bezpieczeństwa i poszukać nowych rozwiązań. Jeśli postawicie w tej kwestii na otwartą komunikację, współpracę, poczucie wspólnoty i równouprawnienie, to istnieje szansa na spektakularny sukces, który na nowo wytyczy kierunek na przyszłość. Jednak tam, gdzie przeważą stare struktury władzy, myślenie hierarchiczne albo pojawią się dążenie do dominacji, przekory, uporu, ślepy bunt, blokady i zachowania odmowne – sprawy przybiorą nieprzyjemny obrót i koniec końców wszyscy na tym stracą.
Dodatkowo postarajcie się nie prowokować innych, jeśli nie jesteście w stanie ponieść konsekwencji swojego zachowania. Bądźcie też gotowi zaakceptować fakt, że mimo najlepszych chęci, kreatywnych pomysłów i ogromnego zaangażowania, nie wszystko się uda.
Głównie przywódcy, wizjonerzy, pośrednicy, pomocnicy i uzdrowiciele muszą liczyć się z tym, że bez własnej „winy” znajdą się w jakiejś szczególnie trudnej sytuacji. Nawet jeśli w takiej chwili pojawi się nieodparta pokusa, żeby zwątpić w siebie i cały świat oraz wszystko zakwestionować, to nie należy tracić ducha. Jeżeli zdołacie nieco powściągnąć wewnętrzną niecierpliwość, złość oraz chęć osiągnięcia czegoś za wszelką cenę, to nieoczekiwanie mogą się otworzyć przed Wami drzwi i zobaczycie zaskakujące rozwiązania.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem dynamiki, radości i ogólnego ożywienia. Zapragniemy zająć się jakimś ciekawym tematem, eksperymentować z nowymi pomysłami, będzie nam łatwiej wzbudzić w kimś zapał i pozyskać chętnych do współpracy. Wykorzystajcie okazję i energię, żeby popracować nad projektem, który jest Wam szczególnie bliski. Istnieje wielka szansa na sukces! Początek tygodnia nie sprzyja natomiast przedsięwzięciom wymagającym cierpliwości ani wytrwałości. [Księżyc w Lwie, Jowisz trygon Uran 15°]

W ŚRODĘ do głosu dojdzie wyraźna potrzeba zmian i odnowy. Przede wszystkim dotyczy to związków, również dziedziny związane z pięknem, czyli moda, design oraz sztuka będą szczególnie skore do eksperymentowania i podatne na eksperymenty. Powoli wzrośnie jednak wrażliwość, realia i życie codzienne zaczną domagać się coraz większej uwagi i zmuszą nas do zejścia na ziemię. Bądźcie otwarci na kreatywne pomysły, uważajcie jednak, żeby nie przesadzić i nie podejmować ryzyka, za którego skutki nie możecie ręczyć.

CZWARTEK przyniesie niełatwą mieszankę energetyczną. Tego dnia pojawią się napięcie i duża intensywność emocjonalna, a także wrażliwość i podatność na zranienie. Będziemy chętnie przekraczać granice i łamać tabu, jednocześnie do głosu dojdą wszelkiego rodzaju lęki i wątpliwości. W najlepszym razie nastąpi teraz decydujący punkt zwrotny w związku albo w trwających od dłuższego czasu negocjacjach, ale trzeba też liczyć się z wystąpieniem zupełnie nieoczekiwanych, losowych incydentów, które zmuszą nas do reorientacji albo dokonania ponownej oceny sytuacji.
Wieczorem (o godzinie 19.05) przypada pełnia Księżyca. Warto wykorzystać okazję, żeby przyjrzeć się własnej hierarchii wartości oraz swoim ideałom. Zastanówcie się, co tak naprawdę ma dla Was znaczenie i w co jesteście gotowi się zaangażować. [Księżyc w Pannie, Wenus koniunkcja Uran 15° Barana / kwadratura Pluton]

W PIĄTEK zajmiemy się doświadczeniami poprzednich dni oraz ich skutkami. Warto wykorzystać okazję, żeby posprzątać, nadrobić zaległości i poświęcić uwagę swojemu ciału.

Podczas WEEKENDU w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki oraz umowy. Raz po raz powracać będzie temat prawa i sprawiedliwości. Przede wszystkim tam, gdzie wydarzenia i doświadczenia poprzednich dni spowodowały niepokój i istotne turbulencje, stało się jasne, że nie można bez zmian iść tą samą drogą, nadarzy się teraz okazja, żeby omówić dalsze działania. Jeśli podejdziemy do sprawy w sposób uczciwy i otwarty, to istnieją spore szanse na osiągnięcie konstruktywnego kompromisu. Ale tam, gdzie spróbujemy przy pomocy wszelkich możliwych środków udaremnić nowe rozwiązania, nie potraktujemy drugiej strony poważnie i nie zechcemy wyrównać istniejących dysproporcji, naprawić krzywd albo stare animozje, urazy czy rany przesłonią nam obraz teraźniejszości, sytuacja zrobi się nieprzyjemna. W takim przypadku nawet z pozoru banalne incydenty mogą wywołać reakcję łańcuchową o trudnych do przewidzenia skutkach. [Mars koniunkcja Ogon Smoka 12° Barana, Słońce koniunkcja Chiron, Księżyc w Wadze]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »