Prognoza tygodniowa 19 – 25.2. 2018

Zamieszczony przez dnia Lut 20, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: miłość, żądza i frustracja / fantazja i inspiracja / sztuka i kreatywność / chcieć mieć rację czy być kochanym?

 

Większość osób może liczyć w tym tygodniu na ekscytujące, poruszające doświadczenia. Nie zabraknie nam wyobraźni ani inspiracji, bez trudu dostroimy się do czegoś/kogoś, zaangażujemy w jakieś sprawy, wchłoniemy nastroje, pomysły albo impulsy. Ponieważ dodatkowo będzie nas rozpierać żądza czynu, to zostaną spełnione wszelkie przesłanki do podjęcia skutecznych, twórczych, kreatywnych działań. Z aktualnych energii skorzystają też przedsięwzięcia wymagające wyczucia, taktu oraz empatii.

Dodatkowo zaiskrzy, w powietrzu poczujemy powiew erotyki, będziemy kochliwi i gotowi na romantyczne pomysły. Dlatego świeżo zakochani, ale również osoby, które od dawna są w stałych związkach, mogą liczyć na ciekawe, inspirujące doznania.
Jeśli jednak w Waszym przypadku opisane powyżej manifestacje nie wchodzą w grę, to możecie świadomie wykorzystać działające teraz wibracje, aby spełnić swoje ukryte pragnienie oraz podjąć pierwsze kroki w kierunku realizacji jakiejś wizji. Najbliższe dni nie sprzyjają natomiast działaniom wymagającym koncentracji, dyscypliny, precyzji, obiektywności ani rzeczowości.

Te bardzo inspirujące konstelacje zawierają jednak pewne niebezpieczeństwa. I tak możemy mieć kłopot z wyraźnym zaznaczeniem swoich granic i oddzieleniem siebie od innych, odróżnieniem tego, co moje od tego, co twoje, świata wewnętrznego od zewnętrznego, fantazji od rzeczywistości. Dlatego wiedzeni silnym wewnętrznym parciem szybko uznamy, że inni myślą, czują i chcą tego samego, co my albo odwrotnie – cudze tęsknoty, pragnienia, ale również frustracje, agresja i impulsy zostaną przez nas uznane za własne i sprokurują stosowne zachowania.

Poza tym może teraz pojawić się wewnętrzny lub zewnętrzny konflikt pomiędzy tęsknotą i potrzebą miłości oraz więzi a silną chęcią głoszenia prawdy albo gwałtownego zaangażowania się w jakąś sprawę, którą uważamy za „słuszną”. W efekcie zamanifestują się dwa różne warianty zachowań. Osoby, które nade wszystko cenią sobie harmonię i miłość, spróbują nadmiernie dostosować się do innych, zechcą wszystkim dogodzić i zaangażują się w sprawy, które wewnętrznie je przerastają. W efekcie poczują się urażone, znieważone, wykorzystane albo oszukane. Z drugiej strony ci, którzy nie rozumieją tego co nieuchwytne, mistyczne czy duchowe albo uznają wyczucie bądź empatię za przejaw słabości, mogą teraz przejawiać wyjątkową agresję, a nawet podejmą misję zwalczania wszystkiego, co jest z tym związane (np. uchodźców, instytucji socjalnych czy pomocowych, służb ratownictwa, religii, duchowości).
Dlatego bądźcie szczególnie uważni, jeśli poczujecie w sobie nieodparty przymus bądź powołanie do jakiegoś działania.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość energetycznie. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK poczujemy ogromną potrzebę zrobienia czegoś. Najlepiej poświęćcie się teraz tematowi, który jest dla Was szczególnie ważny i z którym się identyfikujecie. Wtedy istnieje szansa konstruktywnego wykorzystania działających energii i osiągnięcia przełomu. Jednak uwaga – możemy mieć skłonność do kierowania się subiektywnymi wrażeniami i ulegania cudzym prowokacjom oraz podejmowania impulsywnych, nieprzemyślanych działań. Cokolwiek by się nie działo, zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu! [Księżyc w Baranie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się kwestie miłości, piękna, bezpieczeństwa i rozkoszy. W tych dniach zapragniemy zrobić coś dobrego dla siebie albo dla innych, dogodzić sobie i rozpieścić się. Nie zabraknie nam również okazji do zmysłowych, erotycznych doznań i uniesień. Warto teraz świadomie zredukować bieg i na spokojnie zająć się tematem, który pod każdym względem ma na nas dobre działanie. Z astrologicznych konfiguracji skorzystają również kreatywne projekty i aktywność na łonie natury oraz związana z przyrodą. Zakochani mogą w tych dniach liczyć na szczególnie romantyczne chwile. [Księżyc w Byku, Wenus w koniunkcji z Neptunem 14° Ryb]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ do głosu dojdzie silna potrzeba kontaktów, wymiany myśli i rozmów z innymi ludźmi.  Poczujemy dużą gotowość zaangażowania się w realizację nowych pomysłów, nie zabraknie nam też fantazji ani kreatywności. Najlepiej, gdybyście mogli teraz porozmawiać o swoich ideałach, (ukrytych) marzeniach czy tęsknotach albo w sposób lekki i niezobowiązujący zbadać jakąś sprawę. Z tych energii skorzystają również projekty artystyczne i działania społeczne.
Sytuacja zrobi się jednak trudna, jeśli będziemy mieli problem z odróżnieniem fantazji od rzeczywistości.  W efekcie możemy łatwo dać wprowadzić się w błąd albo ulec manipulacji. Pozwólcie się zainspirować, odczekajcie jednak trochę, zanim przystąpicie do działania. Poświęćcie też nieco czasu, aby dotrzeć do własnego wnętrza. [Księżyc w Bliźniętach]

 

Prawda a fałsz


W NIEDZIELĘ poczujemy silną potrzebę bezpieczeństwa, miłości i więzi. Tego dnia pojawi się duża otwartość na idealistyczne pomysły, jednocześnie dadzą o sobie znać głębokie emocjonalne tęsknoty i potrzeby. Najlepiej spotkajmy się z bliskimi sobie ludźmi albo zróbmy coś, co nakarmi naszą duszę. Z działających teraz energii skorzystają też prace społeczne i domowe, ewentualnie spotkania rodzinne.
Gorzej, jeśli zbyt emocjonalnie zareagujemy na czyjeś zachowanie, szybko poczujemy się urażeni, odrzuceni lub zranieni. Uszanujcie swoje granice i nie naruszajcie cudzych! [Księżyc w Raku, Merkury w koniunkcji z Neptunem 14° Ryb, Wenus w Rybach w kwadraturze do Marsa w Strzelcu 19°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »